id: zpajjz

organizacja warsztatów plastyczno-technicznych podczas kolonii letnich

organizacja warsztatów plastyczno-technicznych podczas kolonii letnich

Nasi użytkownicy założyli 1 186 966 zrzutek i zebrali 1 247 851 534 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Hej,

Z tej strony wychowawcy Stowarzyszenia "UŚMIECH" z Mikołowa.


Początki Stowarzyszenia sięgają 1990 roku. Od tego czasu niezmiennie jego celem jest pomoc społeczna, edukacyjna, oświatowa, charytatywna, szerzenie nauki chrześcijańskiej, pomoc rodzinie w sytuacjach kryzysowych związanych z ubóstwem, niezaradnością, skutkami uzależnień a także niewydolnością wychowawczą i opiekuńczą. Szczególną uwagą objęte są osoby potrzebujące większej pomocy: dzieci z rodzin destrukcyjnych, patologicznych, alkoholowych, rozbitych, zubożałych, wielodzietnych, z zaburzeniami emocjonalnymi, nadpobudliwe oraz sieroty. Stowarzyszenie realizuje swoje cele w szczególności poprzez organizację wypoczynku letniego i zimowego, dla dzieci i młodzieży (w tym dla osób niepełnosprawnych).

Oczywiście to tylko niewielka część naszych działań. Jednak teraz rozpoczęliśmy przygotowania do wypoczynku letniego.


W tym roku organizujemy trzy, dwutygodniowe turnusy, które spędzimy na malowniczym Podhalu. Z racji tego, że wszyscy (kadra + obsługa) jedziemy tam w charakterze wolontariuszy. Tak, nie dostajemy wynagrodzenia za pełnioną posługę.

W tym roku podczas turnusów chcielibyśmy zorganizować dla wszystkich naszych podopiecznych między innymi zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których każdy mógłby zaprojektować swoją koszulkę, a także zebrać na niej podpisy swoich kolegów i koleżanek (a także kadry) poznanych podczas wakacji. W związku z tym poszukujemy właśnie owych koszulek. Tak naprawdę nasz budżet wynosi okrągłe zero złotych, ale czego się nie robi dla naszych podopiecznych?


Do tych warsztatów potrzebujemy 180 koszulek, po 60 na każdy z turnusów. Potrzebujemy najzwyklejsze, białe koszulki z krótkim rękawem. Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zakupie koszulek potrzebnych do przeprowadzania tych warsztatów. Tak naprawdę potrzebujemy 190 osób, które zechcą Nas wesprzeć kwotą 10 złotych. To przecież nie wydaje się ogromną kwotą. Będziemy bardzo szczęśliwi za każde wsparcie jakie tutaj otrzymamy. O szczęściu naszych podopiecznych już nie wspomnę, bo tego zapewne nie da się opisać słowami.


Od siebie mogę dodać, że uczestniczę w działalności Stowarzyszenia „UŚMIECH” już 10 lat. Cieszę się, że możemy pomagać dzieciom i młodzieży, którzy na co dzień zmagają się niejednokrotnie z wieloma problemami i trafiają do nas z różnym bagażem doświadczeń. Jest to dla nas, wychowawców wielka radość, kiedy możemy widzieć jakie pozytywne zmiany zachodzą w tych młodych ludziach.

 

wychowawcy Stowarzyszenia „UŚMIECH”

http://www.stowarzyszenieusmiech.eu/

https://www.facebook.com/stowarzyszenieusmiech

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 77

 
Dane ukryte
10 zł
ŁB
Łukasz Bogacki
10 zł
JO
Jola
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
70 zł
KK
K.Sz.K.J.
30 zł
 
5,02 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
ukryta
RA
Raf
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków