id: zph9s6

Tap'n'Water - Kampania promująca picie wody z kranu

Tap'n'Water - Kampania promująca picie wody z kranu

Nasi użytkownicy założyli 1 226 352 zrzutki i zebrali 1 348 542 993 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

  • Cześć! Dzięki waszym wpłatom udało nam się wykupić domenę dla naszej strony internetowej https://tapnwater.pl/ Kolejny cel: vlepki, które dostarczymy do lokali podających wodę z kranu Jesteście najlepsi dziękujemy :)
    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile plastiku wytwarza każda osoba w ciągu roku? Czy wiesz, że głównym problemem są plastikowe butelki? Pewnie zastanawiasz się co jest przyczyną tak niebezpiecznego dla środowiska problemu. Wiele ludzi kupuje codziennie wodę w butelkach, bo są jej pewni, wiedzą co jest w składzie i tak jest im łatwiej. Nie są świadomi, że woda z kranu najczęściej ma podobny lub lepszy skład. Poza tym nie wiedzą, ile plastiku zużywają, pijąc 2 litry wody dziennie i ile rozkłada się butelka. Projektem Tap'n'Water chcemy zachęcić ludzi do picia wody z kranu. Bardzo często boją albo wstydzą się ją pić i kupują wodę butelkowaną. Nie wiedzą jednak, ile jednorazowych butelek trafia do środowiska. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, żeby następnym razem nalali sobie wodę z kranu. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii. Planujemy zorganizować kampanię społeczną zachęcającą do picia wody kranu i dodatkowo stworzyć mapę lokali, w których bez problemu będzie można napić się kranówki.

Rocznie przeciętny mieszkaniec Europy generuje ok. 100 kg śmieci z plastiku. Najczęściej jest to plastik jednokrotnego użytku, w tym butelki. Woda z kranu jest zdatna do picia, a często ma nawet więcej jonów ważnych dla organizmu niż woda butelkowana. Co za tym idzie, nie musimy kupować wody w butelkach, bo w domach mamy wodę lepszej jakości, za którą nie musimy płacić.

zph9s6-85f505f6.png


Woda zanim trafi do naszych kranów przechodzi restrykcyjne badania, które muszą spełniać normy unijne.

zph9s6-044f8e5e.png

Ankieta

Przeprowadziliśmy ankietę wśród ponad 2 tysięcy osób dotyczącej problemu, który poruszamy. Prawie połowa ankietowanych przyznała, że nie sięga po wodę z kranu.

Na pytanie czy woda z kranu w Polsce nadaje się do picia aż 1500 osób odpowiedziało, że nie bądź przyznało, że nie ma pojęcia. Oczywiście jest to nieprawdą, dlatego postanowiliśmy działać.


zph9s6-5cd8dca3.png

zph9s6-946d8fee.png

Jakie działania planujemy?

- Wypuszczenie serii filmów i infografik, które w łatwo przyswajalny sposób ukażą problem plastiku w środowisku i pokażą zalety picia wody z kranu

- Wydrukowanie plakatów, które rozwiesimy w szkołach żeby jak najwcześniej zdać sobie sprawę z problemu jakim jest plastik

- Wydrukowanie vlepek i innych materiałów promocyjnych żeby popularyzować picie kranówki

- Stworzenie mapy z lokalami podającymi wodę z kranu, która będzie dostępna na naszej stronie internetowej


Działamy non-profit jednak do zrealizowania tych celów potrzebne nam jest wsparcie finansowe m.in. na zakup domeny dla naszej strony internetowej i materiałów promocyjnych.

zph9s6-74ba7403.png

poznaj nasz zespół

Wiktoria Wilczewska i Marta Chełchowska to dwie przyjaciółki z Olsztyna.Na co dzień każda z nas robi coś innego jednak łączy nas troska o środowisko i chęć zmiany naszego otoczenia, dlatego chętnie tworzymy swoje własne projekty i działamy m.in. w stowarzyszeniu Olsztyn 2.0.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Odwiedź:

Fanpage projektu na Facebooku

Profil projektu na Instagramie

Profil projektu na zwolnienizteorii.pl

Kanał projektu na YouTube

Strona www projektu

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

 
10 zł
 
5 zł
 
Mariusz Szerszeniewski
20 zł
 
Kamil Kubala
35 zł
 
Dane ukryte
7 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Paweł Stempiński
10 zł
 
Mikołaj Józef Zarzeczny
5 zł
 
Paweł H
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków