Tap'n'Water - Kampania promująca picie wody z kranu koniec za 77 dni ID: zph9s6

Tap'n'Water - Kampania promująca picie wody z kranu

Zebrano 289 zł
z kwoty 3 000 zł

9 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

14
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile plastiku wytwarza każda osoba w ciągu roku? Czy wiesz, że głównym problemem są plastikowe butelki? Pewnie zastanawiasz się co jest przyczyną tak niebezpiecznego dla środowiska problemu.

Wiele ludzi kupuje codziennie wodę w butelkach, bo są jej pewni, wiedzą co jest w składzie i tak jest im łatwiej. Nie są świadomi, że woda z kranu najczęściej ma podobny lub lepszy skład. Poza tym nie wiedzą, ile plastiku zużywają, pijąc 2 litry wody dziennie i ile rozkłada się butelka.

Projektem Tap'n'Water chcemy zachęcić ludzi do picia wody z kranu. Bardzo często boją albo wstydzą się ją pić i kupują wodę butelkowaną. Nie wiedzą jednak, ile jednorazowych butelek trafia do środowiska. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, żeby następnym razem nalali sobie wodę z kranu.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii. Planujemy zorganizować kampanię społeczną zachęcającą do picia wody kranu i dodatkowo stworzyć mapę lokali, w których bez problemu będzie można napić się kranówki.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Rocznie przeciętny mieszkaniec Europy generuje ok. 100 kg śmieci z plastiku. Najczęściej jest to plastik jednokrotnego użytku, w tym butelki. Woda z kranu jest zdatna do picia, a często ma nawet więcej jonów ważnych dla organizmu niż woda butelkowana. Co za tym idzie, nie musimy kupować wody w butelkach, bo w domach mamy wodę lepszej jakości, za którą nie musimy płacić.


Woda zanim trafi do naszych kranów przechodzi restrykcyjne badania, które muszą spełniać normy unijne.

Ankieta
Przeprowadziliśmy ankietę wśród ponad 2 tysięcy osób dotyczącej problemu, który poruszamy. Prawie połowa ankietowanych przyznała, że nie sięga po wodę z kranu.

Na pytanie czy woda z kranu w Polsce nadaje się do picia aż 1500 osób odpowiedziało, że nie bądź przyznało, że nie ma pojęcia. Oczywiście jest to nieprawdą, dlatego postanowiliśmy działać.

Jakie działania planujemy?

- Wypuszczenie serii filmów i infografik, które w łatwo przyswajalny sposób ukażą problem plastiku w środowisku i pokażą zalety picia wody z kranu

- Wydrukowanie plakatów, które rozwiesimy w szkołach żeby jak najwcześniej zdać sobie sprawę z problemu jakim jest plastik

- Wydrukowanie vlepek i innych materiałów promocyjnych żeby popularyzować picie kranówki

- Stworzenie mapy z lokalami podającymi wodę z kranu, która będzie dostępna na naszej stronie internetowej
Działamy non-profit jednak do zrealizowania tych celów potrzebne nam jest wsparcie finansowe m.in. na zakup domeny dla naszej strony internetowej i materiałów promocyjnych.


poznaj nasz zespół


Wiktoria Wilczewska i Marta Chełchowska to dwie przyjaciółki z Olsztyna.Na co dzień każda z nas robi coś innego jednak łączy nas troska o środowisko i chęć zmiany naszego otoczenia, dlatego chętnie tworzymy swoje własne projekty i działamy m.in. w stowarzyszeniu Olsztyn 2.0.

sobota, 2 lutego 2019 o 21:49

Cześć! Dzięki waszym wpłatom udało nam się wykupić domenę dla naszej strony internetowej https://tapnwater.pl/ Kolejny cel: vlepki, które dostarczymy do lokali podających wodę z kranu Jesteście najlepsi dziękujemy :)

Aby dodać komentarz lub

MS
20 zł

Mariusz Szerszeniewski

Jako osoba pijąca (wodę z kranu ofc) dziękuje wam za ważna inicjatywę dla środowiska i dla naszego portfela????????

MJ
5 zł

Mikołaj Józef Zarzeczny

Łapcie ;333

PH
25 zł

Paweł H

Powodzenia!

10 zł
Karol Okuniewicz
Zuzanna Stanska
5 zł
Zuzanna Stanska
MS
20 zł
Mariusz Szerszeniewski
KK
35 zł
Kamil Kubala
Dane ukryte
7 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
PS
10 zł
Paweł Stempiński
MJ
5 zł
Mikołaj Józef Zarzeczny
PH
25 zł
Paweł H
Dane ukryte
7 zł
Dane ukryte
30 zł
Paweł Szczur
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Andrzej Sadowski
25 zł
Andrzej Sadowski

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

372 991 zrzutek

Pomóż zebrać 3 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

14
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.