id: zpvtgf

Bezpieczeństwo zwierząt ze Schroniska Pegasus

Bezpieczeństwo zwierząt ze Schroniska Pegasus

45 441 zł 
z 420 000 zł
10%
zakończona 01.07.2021r
859 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • d7d9ccade8ad0d62.jpeg

  Kochani, komornik zajął jedno z kont schroniska. Sytuacja zwierząt z azylu jest naprawdę trudna. Staramy się ze wszystkich sił - wciąż dzięki prywatnym pożyczkom, odkładaniu terminów płatności, wydawaniu pensji wolontariuszy na ratowanie zwierząt, podopieczni Pegasusa mają co jeść i są leczeni. Jednak stan konta wynosi - 8 288 pln. Jeśli schronisko nie otrzyma pomocy, koniec przed którym zwierzęta gospodarskie uciekają całe życie nadejdzie :(


  POMÓŻ!

  www.zrzutka.pl/bohaterskiekonie

  lub www.pegasus.org.pl/wesprzyj


  One mają jedynie służyć człowiekowi, więc kres zapowiadany jest im nieustannie.


  Schronisko Pegasus to miejsce, w którym role się odwracają. To my służymy im ze wszystkich sił. Utrzymanie emerytowanych koni jest znacznie droższe niż innych zwierząt (a żyją one ponad 30 lat!). Niestety, darczyńców i wolontariuszy jest zdecydowanie mniej niż w „zdrowych” czasach.


  Niektórym ludziom ciężko zrozumieć, że koń może być potrzebny i kochany mimo tego, że nie może już pracować, że nie da się na nim jeździć. Nie potrafią zaakceptować tego, że baranki to empatyczne zwierzęta, które kochają przytulanie, reagują na swoje imię. Dla nich to mięso w kebabie. Czemu lama nie jest okazem w ZOO? Dlaczego samiec kozy uwielbia się bawić? A stary, wielki pies leży na kanapie? (Tak, choć azyl jest dedykowany kopytnym to psy i koty też mamy).


  Schronisko to ciężka i stresująca praca po pracy. Jesteśmy wolontariuszami. Schronisko zatrudnia maksymalnie troje stałych opiekunów zwierząt (na ponad sto zwierząt!). Nie ma kierowców, służbowych telefonów, leasingów, sekretarek. Za to Prezeski często łapią za grabie i łopaty. To wszystko jednak sprawia, że Pegasus jest prawdziwym DOMEM.


  Domem, którego serce od początku nie akceptuje słowa koniec. Tylko czy to serce wciąż będzie miało tak mało ludzkich sprzymierzeńców? Wierzymy, że NIE. Tym razem RAZEM pokażemy zwierzętom gospodarskim, że je WIDZIMY, CZUJEMY Z NIMI i im POMOŻEMY! A koniec przestanie je prześladować.


  Ogromnie dziękuję za dotychczasową pomoc!

  w8a247af4a5b1156.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbiórka ma na celu zabezpieczenie bytu zwierząt ze Schroniska Pegasus (w woj. mazowieckim), w którym mieszka prawie setka koni oraz stado kóz, owiec a nawet lamy. Wszystkie ze względu na gatunek nie mogą liczyć na wsparcie administracji państwowej, a ich stan zdrowia i niemożliwość dalszej pracy dla człowieka sprawia, że nie znajdują domów adopcyjnych.

g5a61e138bc7b689.jpeg


de6ef683d0292707.jpeg


Na wstępie opowiemy Wam o Quota, typowym podopiecznym schroniska. Wygrał prawie 2 mln złotych, pieniądze zostały z właścicielką. Koń zaś został skazany na śmierć. Przez wiele lat był wystawiany do startów w niezwykle wyczerpujących dla koni wyścigach. Wygrywał ogromne pieniądze dla właścicieli, min. lekarki weterynarii z jednej z największych paryskich klinik. Kiedy nie mógł już biegać wystarczająco szybko, miejsca w stajni nagle zabrakło. 

c3ecc2f1492c6177.jpeg


Q dzięki wsparciu empatycznych osób trafił do Pegasusa, tu dostał szansę na emeryturę. Ma uszkodzone nogi, plecy i duże problemy z zębami.

q89c40e54f5883da.jpeg


Apelujemy o wsparcie dla Quoty i innych zwierząt ze Schroniska Pegasus. Byłych koni policyjnych, drwali, przyjaciół dzieci, sportowców, ofiar znęcania się, czy zwierząt, których opiekunowie zmarli. Schronisko nie otrzymuje żadnych dotacji od aparatu państwowego. Konie, kozy, lamy, to wg polskiego prawa zwierzęta drugiej kategorii.


Salwa, gdy trafiła do schroniska - właściciel przebił jej szyję widłami.

o29a1801648a0d32.jpeg


Salwa dziś.

tf68162e53ce1cae.jpeg


Dobre serca darczyńców są jedyną szansą dla tych skrzywdzonych istot, tylko Twoja pomoc może zapewnić im godne życie i emeryturę w najstarszym w Polsce schronisku dla zwierząt gospodarskich.


Druid i Odyseja w trakcie odbioru.h7d6721edfa9a061.jpeg


q3b1f7e7a2e6e762.jpeg


W Schronisku.

x9272427bb444cc2.jpeg


Choć w Pegasusie mieszkają głównie zwierzęta gospodarskie, to psy i koty, które zawiódł system, także znajdują tu pomoc i dom. Misio i Paproszek, których zabraliśmy z dotowanej przez państwo mordowni w Łódzkim, spędzili tam ponad 10 lat. Paproszkowi ropa tryskała z uszu i zębów, niewyobrażalny ból.

l4fc9996ef6d1847.jpeg


ed22feeb91aa18e2.jpeg


Co roku azyl przyjmuje kilkadziesiąt suczek z pseudohodolwi i daje im nowe życie.

j89bf0effc73dece.jpeg


Jest tu miejsce dla tych, których nikt inny nie chce np. pogryziona dzika Bjuti czy Morusek, który całe życie spędził na łańcuchu.

cdb9b38a5a5afff5.jpeg

q761ccbe0b927321.jpeg


A kotów dokarmiamy, ogrzewamy i leczymy całą wieś :) Na każdym kroku widać ich budki i miski.

k549333a0b7ae9eb.jpeg


Musimy zabezpieczyć życie najstarszych i najbardziej doświadczonych przez los zwierząt ze Schroniska Pegasus do września (wówczas otrzymamy 1% podatku). Zbieramy na życie dla: Hebla, Epony, Druida, Odysei, Zmorki, Kameli, Mary, Taggi, Luni, Lusi, Hani, Sunshine, Rudki, Danvila, Jukona, Miszy, Tadzia, Honoraty, Grawa, Almy, Rózi, Czesi, Kamertona, Fortuny i wielu innych istot (w tej chwili jest ich 116 + kilkanaście kotów wolno żyjących).

kce94463aa154bb6.jpeg


Jeśli możesz, wesprzyj zwierzaki w walce o życie. Liczy się każda złotówka.


Więcej na: PEGASUS.ORG.PL lub pod numerem 791 563 010 - Prezeska Fundacji, Agata Geilke

y0464b902428f47c.png


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 859

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 969 zrzutek

i zebrali

811 762 597 zł

A ty na co dziś zbierasz?