id: zpywd2

Zakup zestawu ratowniczego PSP R1 w plecaku z szynami Kramera i deską ortopedyczną dla OSP Opojowice

Zakup zestawu ratowniczego PSP R1 w plecaku z szynami Kramera i deską ortopedyczną dla OSP Opojowice

7 691 zł 
z 5 500
139%
zakończona 21.02.2022r
73 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Opojowicach należy do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Obecnie na wyposażeniu posiadamy dwa pojazdy tj. średni samochód ratowniczo - gaśniczy Renault G270 3/20, oraz lekki samochód przystosowany do ratownictwa technicznego Ford SlRt . Jednostka nasza wyposażona jest również w agregat proszkowy AP-250 (proszek gaśniczy do gaszenia pożarów metali), oraz łódź ratunkową "KAMILA". Niewątpliwie nasza straż zrzesza szereg ludzi różnego zawodu. W skład zespołu wchodzą funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Policji, pracownicy Urzędu Gminy, przedsiębiorcy, rolnicy, właściciele firm, pracownicy pobliskich zakładów produkcyjnych, oraz wielu innych , którzy tworzą bardzo zgrany "TEAM" chcacy pomagać bliźniemu.

W celu zapewnienia bytu i ciągłości naszej jednostki przy naszej straży bardzo prężnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Młodzi adepci pożarnictwa kształcą ducha pożarnictwa uczestnicząc m. in. w programach pilotażowych takich jak " Ratujemy i Uczymy Ratować" kształcąc zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci i młodzieży gminy i powiatu wieluńskiego.

Jesteśmy jedną z prężniejszych i mobilniejszych jednostek w powiecie wieluńskim. Dotychczasowe kontrole prowadzone przez Komendę Powiatową  Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu jak i sama działalność ratownicza wskazuje na duże zaangażowanie i odpowiedzialność w prowadzeniu działań . My podejmując wyzwanie działalności w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego musimy ciągle podnosić poziom wyszkolenia jak i również wyposażenia naszej jednostki .

Obecnie działalność straży pożarnej opiera się nie tylko na gaszeniu pożarów, ale stawia przed ochotnikami coraz to szersze działania dla społeczności. Wielokrotnie dysponowani jesteśmy do różnego rodzaju zdarzeń komunikacyjnych z uwagi na położenie w sąsiedztwie drogo krajowej 45, oraz północnej obwodnicy Wielunia. Dodatkowo w przypadku braku dostępności zespołu Ratownictwa Medycznego uczestniczymy również w działaniach tzw. Izolowanych Zdarzeniach Medycznych - udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ZRM.  

Na wyposażeniu samochodu ratownictwa technicznego posiadamy m. in. zestaw ratowniczy : torbę PSP R1, którą to udało nam się pozyskać w 2009 roku. Będący w niej sprzęt niestety z upływem czasu ulegał zużyciu i obecnie nie nadaje się do dalszego użytku. Dodatkowo wprowadzenie nowych wytycznych określających sprzęt, który ma znajdować się na wyposażeniu posiadanej torby sprawił, że nie jesteśmy w stanie dokonać wymiany sprzętu, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zakupie nowej, która to będzie służyła nam wszystkim.  Każda przekazana kwota zbliża nas do upragnionego zakupu, który niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

98-310

Opojowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 73

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

98-310

Opojowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

894 249 zrzutek

i zebrali

837 877 811 zł

A ty na co dziś zbierasz?