id: zpz2sa

Nagranie i wydanie płyty zespołu "Kapela Spod Rubani"

Nagranie i wydanie płyty zespołu "Kapela Spod Rubani"

Nasi użytkownicy założyli 936 541 zrzutek i zebrali 927 057 004 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • "Niechaj zabrzmi Bukowina" - XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona w Busku - Zdroju szczęśliwy dla Kapeli Spod Rubani. Wróciliśmy z I miejscem. Piosenki, którymi wywalczyliśmy tę nagrodę również będą na płycie. Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i prosimy o więcej.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


Zespół Kapela Spod Rubani powstał w 2019 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie. Gramy w składzie: Wojciech Pelczar - gitara, Jarek Mazur- akordeon i fujarki, Anna Borkowska i Michalina Buczyńska – skrzypce, mandolina, ukulele i śpiew, Marcelina Wojtoń – wiolonczela i śpiew. Początkowo repertuar stanowiły piosenki łemkowskie, które zespół po raz pierwszy zaprezentował na Kermeszu w Olchowcu. Wkrótce zespół poszerzył repertuar o piosenki skomponowane przez Wojciecha Pelczara (założyciela Kapeli) do tekstów Jana Luszni i „nadwornego” tekściarza zespołu - Edwarda Lechety. Do tego grona dołączył także Tadeusz Gajewski. Mieli okazję zaprezentować się m.in. na lokalnych krośnieńskich wydarzeniach takich jak Karpackie Klimaty, Wianki nad Wisłokiem, Wieczór Łemkowski, a także ChyżoGranie w Krzywej, czy koncert on-line na tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Nagrody:

- Grand Prix na IX Przeglądzie Piosenki Turystycznej w Kolbuszowej

- I miejsce w wojewódzkim konkursie „Jesienią góry są najszczersze” w Rzeszowie.

- Najlepszy Wykonawca Przeglądu, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Krainy Serdeczności im. Staszka Wawrykiewicza na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Studenckiej BAZUNA

- II miejsce w kategorii Najlepszy Wykonawca, III miejsce w kategorii Najlepsza Piosenka oraz Nagroda im. Jerzego Pawła Dudy na 53. Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie.

Pragniemy wydać płytę z naszymi piosenkami ze szlaków bieszczadzko - beskidzkich. W tym celu zwracamy się do Państwa – prosimy Was o wpłaty na nagranie i wydanie płyty. Liczy się każda złotówka. Każdy kto wpłaci 50 zł otrzyma od nas płytę, ale mile widziane hojniejsze datki. Na email podany poniżej, prosimy wysyłać swoje dane kontaktowe po to, aby płyty mogły do Państwa dotrzeć jak tylko się ukażą.

[email protected]

Trafiliśmy dość nieszczęśliwie w trudny dla nas wszystkich czas pandemii i zamiast koncertów z publicznością, większość nagród zdobywaliśmy w konkursach on-line. Mamy nadzieję, że ten czas mamy już za sobą i będziemy się mogli spotkać na koncertach na żywo, których nam bardzo brakuje.

Jak tylko płyta przyjdzie na świat zagramy koncert promocyjny w Krośnie (może nie tylko?), wtedy również będzie można odebrać płytę, oczywiście z autografami (w gratisie uścisk ręki kompozytora i autorów tekstów)

Liczymy, że dzięki Waszej hojności koncert uda nam się zagrać jeszcze w te wakacje

Jeżeli chcecie nas posłuchać, kilka naszych utworów (nie tylko z planowanej płyty) znajduje się tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCUhjoH3vhyXkrWONcMtHk5g

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 56

JB
Iwona Krupińska
2 500 zł
DE
Daniel Eibin
2 000 zł
PW
Patryk i Ania
500 zł
JC
Jozef CzJkowski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
JB
Jacek Buczyński
300 zł
UI
Urszula i Tadeusz Borkowscy
300 zł
MW
Piotr i Lidia Wojtoń
300 zł
EG
EGK
300 zł
MS
Marcin Szafraniec
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków