id: zr9gsh

Pokonanie barier architektonicznych

Pokonanie barier architektonicznych

Nasi użytkownicy założyli 1 014 518 zrzutek i zebrali 1 060 951 053 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nazywam się Grzegorz Balasiński.

Od wielu lat jestem osobą niepełnosprawną, uległem wypadkowi, przez który poruszam się tylko na wózku. Obecnie mieszkam w mieszkaniu w bloku wraz z moją chorą na nowotwór złośliwy mamą Izabelą. Raka zdiagnozowano u Niej w zeszłym roku, leczenie nie przyniosło efektów, obecnie przebywa w domu i jest jedynie leczona paliatywnie w celu złagodzenia bólu. Mimo własnej choroby pomaga mi w życiu codziennym, ze względu na własną niepełnosprawność nie jestem w stanie funkcjonować samodzielnie. Pomocą dla mnie również jest OPS Osina, Caritas, opiekunka oraz sąsiedzi, lecz mimo tego, że wkładają całe swoje serce w pomoc mi i mamie, też nie zawsze są obok.

Pracuję w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Goleniowie, codziennie przyjeżdża po mnie kierowca, ponieważ nie jestem w stanie sam wyjść z domu.

Brak możliwości wyjścia z domu bez pomocy innych osób jest bardzo trudny. Chciałbym móc być samodzielny, załatwić swoje sprawy czy jechać na zakupy. Chciałbym móc wyjść z domu kiedy tego potrzebuję, nie będąc zależnym czy akurat sąsiad jest w domu, albo opiekunka już skończyła pracę u innego podopiecznego i mogą mi pomóc.

Proszę o pomoc w zebraniu środków niezbędnych do zamontowania mi windy zewnętrznej, dzięki której będę mógł wyjść z domu samodzielnie. Dużą część tej kwoty pokrywa PCPR ze środków PEFRON w ramach kampanii "Usuwanie barier architektonicznych", skierowanych dla takich osób jak ja- którzy chcą żyć normalnie, ale jest to niemożliwe, ze względu na coś co dla zdrowego człowieka nie jest żadną przeszkodą- w moim przypadku są to schody. Dołożył się także mój zakład pracy, posiadam także środki własne- lecz nie są one wystarczające.

Serdecznie dziękuję za każdą wpłatę i okazane mi dobre serce.


Moją historię mogą Państwo lepiej poznać dzięki programie, który został nagrany w tym roku w kwietniu

Arka: 23.04.23 (tvp.pl)
Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 58

EZ
strażak
99 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MS
Anonim
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
RN
Uczniowie klas 8 ze szkoły podstawowej w Mierzynie, gmina Dobra Szczecińska
915 zł
 
Dane ukryte
10 zł
TP
Eliasz
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków