id: zrdefr

Czytaj! dla Adama

Czytaj! dla Adama

Nasi użytkownicy założyli 957 429 zrzutek i zebrali 964 040 521 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

 Adam Florczyk był pełnym pomysłów i zaangażowania animatorem kultury, miłośnikiem literatury, zwłaszcza z kręgu fantastyki i komiksu, fanem hip hopu i koszykówki. Kochał Częstochowę i poświęcał wiele czasu i energii, by działo się w tym mieście coraz więcej i lepiej. Był jednym z inicjatorów i organizatorów Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”. Nie lubił zaszczytów i tytułów, ale przez 12 lat to on był charyzmatycznym liderem tego projektu, dzięki któremu Festiwal nieustannie rozwijał się, aż stał się ważnym wydarzeniem na literackiej mapie Polski a pracujący przy nim zespół nabierał kompetencji i doświadczenia. Wokół Festiwalu zgromadziła się prężna społeczność twórców i odbiorców, każde spotkanie było okazją do dyskusji, wymiany cennych spostrzeżeń, zalążkiem nowych pomysłów i projektów. Adam był człowiekiem pełnym pasji, który przyciągał i inspirował ludzi, wspierał młodych twórców i animatorów. Szybko się zaprzyjaźniał, był życzliwy i uważny na drugiego człowieka. Pokazywał, że zawsze można i warto robić coś nie tylko dla siebie, ale również dla innych.

Teraz to my chcemy zrobić coś dla Adama i dla tych, których kochał najbardziej: Oli, Mikołaja i Karola. Adam odszedł nagle, zbyt wcześnie. Nie zdążył uregulować wszystkich zobowiązań finansowych, które podjął by zapewnić rodzinie godny i bezpieczny byt. Do spłacenia jest kredyt mieszkaniowy, który dla pogrążonej w rozpaczy rodziny jest ogromnym obciążeniem. Gdyby udało się nam zebrać większą kwotę, byłoby to dla nich zabezpieczenie finansowe na czas przeżywania żałoby.

Byliśmy razem w chwilach radosnych, podczas twórczych spotkań i wspólnego celebrowania literackiego święta. Bądźmy i teraz, kiedy najbliżsi Adama potrzebują naszego wsparcia w tych trudnych chwilach. Wszyscy odczuwamy ogromny żal, ból i smutek po stracie wspaniałego człowieka i przyjaciela, ale razem możemy zdziałać coś dobrego.  


fot. Kadrowidzenie/Justyna Kwasek dla Hip-hop Elements

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 459

 
Dane ukryte
100 zł
AB
Agnieszka
51 zł
 
Dane ukryte
60 zł
 
Dane ukryte
311 zł
AA
Krystyna Pietrzak
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
1 000 zł
Marta Żelezik
30 zł
MR
Michał
40 zł
SR
Artur Ratka
1 300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • MR
    Michał

    Dużo siły, na nowej trudniejszej drodze. Oby słoneczko dla Was jeszcze zaświeciło

    40 zł