Skarbonka utworzona na rzecz zrzutki 🇺🇦 #DzieciUkrainy - Długofalowa pomoc dzieciom z ukraińskich domów dziecka / 🇺🇦 #ChildrenOfUkraine - Long-term help for children from Ukrainian orphanages

#DzieciUkrainy – skarbonka DomyDziecka.org

#DzieciUkrainy – skarbonka DomyDziecka.org

Załóż swoją skarbonkę i też zbieraj dla

🇺🇦 #DzieciUkrainy - Długofalowa pomoc dzieciom z ukraińskich domów dziecka / 🇺🇦 #ChildrenOfUkraine - Long-term help for children from Ukrainian orphanages
Załóż skarbonkę

Opis skarbonki

Drodzy Przyjaciele,


Od 15 lat działamy na rzecz polskich dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Za pośrednictwem prowadzonego przez nas Portalu DomyDziecka.org pomoc uzyskało już kilkadziesiąt tysięcy potrzebujących dzieci, dzięki naszym darczyńcom wsparliśmy kolejnych kilka tysięcy.


W obliczu wojny pomoc nie ma granic. Rozszerzamy swoje działania o dzieci-sieroty oraz pozbawione opieki rodzicielskiej, które schronienie przed wojną znalazły w naszym kraju.


LATEM CHCEMY POKAZAĆ IM POLSKĘ - ZABRAĆ JE NA PEŁNĄ PRZYGÓD WYCIECZKĘ


Dzieci pokochały Polaków, naród, od którego otrzymały tyle dobroci i serca. Są ciekawe kraju, w którym mieszkają. I my również chcemy pokazać im piękne widoki, zabrać nad morze lub w góry, zwiedzić ciekawe miasto. Przekazać im trochę polskiej kultury, sprawić, by posmakowały polskich smaków, poznały bajkowe legendy.


W marcu powitaliśmy w Polsce grupę dzieci z 4 dużych szkół specjalnych z internatami w obwodzie winnickim oraz ich opiekunów z rodzinami. We wrześniu dołączyła do nich grupa z kolejnej szkoły, która przeniosła się z Czech. Wraz z początkiem wojny ich koleżanki i koledzy z ławki i z pokoju opuścili internaty, rodziny zabierały dzieci do bezpiecznych miejsc, „naszych” dzieciaków nie odebrał nikt – ich rodzice nie żyją, zrzekli się ich lub są pozbawieni praw rodzicielskich. Dzięki naszej współpracy z Departamentem Polityki Humanitarnej Obwodu Winnickiego swoją przystań znalazły w Polsce, w pięknym i spokojnym Beskidzie Małym.


ne1dd9a869a28ec7.jpegNajmłodsze z przyjętych przez nas dzieci ma 9 lata, najstarsi to już pełnoletni chłopcy. Wszyscy podopieczni są osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi w różnym stopniu, dotknięte są też innymi niepełnosprawnościami i chorobami, np. zespołem Downa, rozszczepem podniebienia czy fenyloketonurią. Niemal połowa dzieci nie słyszy i posługuje się wyłącznie ukraińskim językiem migowym, mamy też dwójkę dzieci niedowidzących.


Chcemy otoczyć je jak najlepszą opieką. Staramy się poprawić ich zdrowie psychiczne i fizyczne, kontynuować lub rozpocząć jedzenie, potrzebującym zmieniać nawyki żywieniowe. Udało nam się nawet, w ramach projektu Słyszymy Polskę – my chuyemo Polschu”, wyposażyć 8 dzieci w aparaty słuchowe. Jednak troska o nasze dzieci wymaga sporych nakładów finansowych. Nie wystarczą dobre chęci wolontariuszy i bieżąca pomoc rzeczowa, którą otrzymujemy. 


u8df4a17a7cc4af6.pngMarzymy, by było im dane spędzać czas wolny tak, jak je spędzają rówieśnicy z innych krajów. Aby dzieci, którym założyliśmy aparaty słuchowe, po raz pierwszy usłyszały szum morza. Polska jest przepięknym krajem, który z pewnością wzbudzi ich zachwyt, a kilkudniowa wycieczka sprawi, że pobyt w naszym kraju nie będzie kojarzył im się jedynie z tragedią ich ojczyzny. Prosimy o Wasze wsparcie!


Więcej o dzieciach znajdą Państwo na naszej stronie – zapraszamy!

e89915f57ac58f01.pngJesteśmy wdzięczni, że dzięki Państwa pomocy, możemy pomagać naszym małym przyjaciołom z Ukrainy!Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 10

TG
Tomasz Gutkowski
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KW
Konrad Kula
300 zł
OC
OlaC
100 zł
PK
Pawel
65 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
20 zł
SV
Valeriia
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
PK
Pavlo Khmara
100 zł