id: zthsmy

Zakup i instalacja ogólnodostępnych urządzeń AED w Rzeczenicy

Zakup i instalacja ogólnodostępnych urządzeń AED w Rzeczenicy

Nasi użytkownicy założyli 1 014 052 zrzutki i zebrali 1 060 216 387 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

AED - automated external defibrillator – niewielkie urządzenie, które potrafi bardzo wiele. Zewnętrzne kapsuły z automatycznymi defibrylatorami ratującymi życie można zobaczyć w wielu miejscowościach w całej Polsce. W Człuchowie kilka takich urządzeń kupiono w ramach budżetu obywatelskiego, w ostatnim czasie nowe AED pojawiły się w Przechlewie i w Koczale. Zaledwie kilka miesięcy temu głośno było na temat akcji ratowniczej podczas której nauczyciele ze szkoły w Przechlewie dzięki defibrylatorowi uratowali życie 14-letniego ucznia, który stracił czynności życiowe na boisku szkolnym.

W gminie Rzeczenica aktualnie jest jeden defibrylator. Znajduje się on w jednostce OSP. Nie jest to jednak urządzenie ogólnodostępne. Oczywiście w razie alarmu strażacy z Rzeczenicy pospieszą z pomocą, ale w sytuacjach, gdy w grę wchodzi ludzkie życie niekiedy liczą się sekundy. Podstawową zaletą AED jest to, że każdy, nawet osoba bez przeszkolenia medycznego może go użyć i uratować drugiego człowieka. Urządzenie krok po kroku informuje jakie czynności powinniśmy wykonać.

Życie ludzkie nie ma ceny, a koszt przystosowanego do instalacji na zewnątrz budynku defibrylatora wynosi około 8-9 tys. zł. Dlatego też zwracamy się z apelem do wszystkich, którym zależy na naszym wspólnym bezpieczeństwie o włączenie się do zbiórki środków na zakup dwóch defibrylatorów. Jeden z nich mógłby zostać umieszczony na budynku szkoły w Rzeczenicy, drugi na siedzibie Gminnego Centrum Kultury lub też na posterunku policji. Chcielibyśmy, żeby oba urządzenia zostały objęte monitoringiem.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 53

MI
Mirela
1 030 zł
PG
Piotr Gradek
100 zł
KK
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzeczenicy
708,71 zł
 
Dane ukryte
500 zł
GO
G.Osiurak
500 zł
 
Dane ukryte
80 zł
PF
Joanna
70 zł
JZ
Joanna Stanios
100 zł
KS
Krzysztof Sosnowski
220 zł
JK
Jakub Kasperowicz
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Coś przystopowało trochę :(
  Chyba lepiej teraz ocknąć się przy zrzutce i wpłacić niż potem być przywracanym do życia przy pomocy AED którego nie udało się kupić .
  Taktyczny Janek

  80 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Taktyczny Janek :)

  40 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Taktyczny Janek

  20 zł