id: zurcm4

Nourish the Children®-Odżywiamy i edukujemy dzieci w Malawi (akcja charytatywna)

Nourish the Children®-Odżywiamy i edukujemy dzieci w Malawi (akcja charytatywna)

Nasi użytkownicy założyli 1 177 456 zrzutek i zebrali 1 229 847 677 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani! Od jakiegoś czasu wspieram akcję charytatywną Nourish the Children (akcja realizowana jest od 2002 roku). W ramach tej akcji pomoc dociera do dzieci z jednego z najbiedniejszych krajów w Afryce - Malawi. Jak wygląda ta pomoc? W ramach programu kupujemy darowiznę w postaci odżywczej kaszki Vitameal stworzonej z kukurydzy oraz prażonych ziaren soi, która stanowi arsenał 25 kluczowych witamin i minerałów, wyrównujących deficyt substancji odżywczych i wspomagają zdrowy wzrost i rozwój. Kaszka wędruje bezpośrednio do potrzebujących. Co kluczowe, dystrybuowana jest dzięki organizacji non-profit Feed the Children poprzez szkoły, dlatego rodzice z ubogich rodzin chętniej posyłają swoje dzieci do placówek edukacyjnych żeby zapewnić im dostęp do pożywienia. 1 torba kaszki to równowartość 30 posiłków dla dziecka na cały miesiąc. Koszt 1 torby to 79,56 zł, a jednego posiłku to 2,65 zł.

Celem zrzutki jest zakup 36 toreb kaszki VITAMEAL

To daje nam możliwość wyżywienia 25 dzieci przez okres 1 miesiąca. Każda torba kosztuje 79,56 zł, w związku z tym chciałabym uzbierać razem z Wami 556,92 zł.

Moja wielka prośba o wpłatę takiej kwoty, która nie nadszarpnie waszych budżetów. Można wpłacić np:

2,65zł - to koszt jednego posiłku dla dziecka (uwaga: to mniej niż opłata za 1 godzinę parkowania)

lub

10,65 zł - to koszt 4 posiłków dla dziecka (uwaga: tyle przeciętnie kosztuje np. kawa w Starbucks lub w Costa Coffe)

lub 79,65zł - wyżywienie dziecka na cały miesiąc

lub jakąkolwiek inną kwotę.

Szczegółowy opis oraz skład kaszki

Kaszka Vitameal to bogaty w substancje odżywcze posiłek opracowany przez dietetyków i naukowców z myślą o zaspokajaniu potrzeb niedożywionych dzieci.

Idealnie zrównoważone proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów, jakie dostarcza zdrowa i kaloryczna kaszka VitaMeal, pomagają młodemu, osłabionemu na skutek niedoboru składników odżywczych organizmowi uzupełnić braki i prawidłowo się rozwijać. VitaMeal to arsenał 25 kluczowych witamin i minerałów, które wyrównują deficyt substancji odżywczych i wspomagają zdrowy wzrost i rozwój.

Wartości edukacyjne programu nourish the children:

- dystrybucja żywności odbywa się w szkołach - gorące posiłki przyciągają do szkół coraz większą liczbę dzieci

- zapewniają substancje odżywcze niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ciała i umysłu

- przyczyniają się do wzrostu liczby dziewcząt uczęszczających do szkoły (wykształcone nastolatki później zachodzą w ciążę, matki przekazują zdobytą wiedzę dzieciom, wykształcone matki przerywają krąg analfabetyzmu i ubóstwa, wykształcone matki mogą ocalić społeczeństwo

WARTOŚCI EDUKACYJNE PROGRAMU NOURISH THE CHILDREN:

- dystrybucja żywności odbywa się w szkołach - gorące posiłki przyciągają do szkół coraz większą liczbę dzieci

- zapewniają substancje odżywcze niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ciała i umysłu

- przyczyniają się do wzrostu liczby dziewcząt uczęszczających do szkoły (wykształcone nastolatki później zachodzą w ciążę, matki przekazują zdobytą wiedzę dzieciom, wykształcone matki przerywają krąg analfabetyzmu i ubóstwa, wykształcone matki mogą ocalić społeczeństw

Malawia, Afryka

Janet Banda była poważnie niedożywiona i kiedy trafiła do sierocińca

nie była w stanie chodzić ani mówić. Po tygodniu przyjmowania VitaMeal jej drobne ciało zaczęło normalnie się rozwijać. Teraz biega, bawi się i uczy razem z innymi dziećmi. Odzyskała nadzieję na lepszą przyszłość.

Jak wyglądać będzie rozliczenie?

Ja co miesiąc kupuję 1 torbę kaszki - czyli karmię jedno dziecko, ale...w tej akcji liczy się każda złotówka bo jak wiadomo RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ Jeśli uda się uzbierać całą kwotę, czyli 556,92złBĘDZIE SUPER!!! :)

Jeśli nie to oczywiście kupię tyle toreb na ile wystarczy uzbieranych pieniędzy, przy czym deklaruję, iż dołożę tyle, ile będzie brakować do zakupu kolejnej torby kaszki VitaMeal.

Po dokonaniu zakupu w dniu 28.01.2018 przedstawię Wam fakturę zakupu kaszek, gdy tylko do mnie dotrze. Jeśli ktoś z Was ma wolę zrobić bezpośrednią darowiznę przez stronę akcji to proszę o informację.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

MS
Marzena Słabolepsza
50 zł
IS
Ilona S
15 zł
MW
Marcin wypych
6 zł
 
5,30 zł
 
1 zł
KJ
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!