387 582 zł 
z 30 000 zł
1291%
28 dni do końca
2225 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Przenosiny zupy, łaczymy się z Ukrainkami i Ukraińcami pomagającymi rodakom w Krakowie!

  Po 4 miesiącach Zupa dla Ukrainy Kraków zmienia miejsce bytowania. Skończyły się pieniądze ze zrzutki, robimy ostatnie zakupy na dwa najbliższe dni, a i kontenery juz niedługo trzeba będzie oddać. Łączymy się ze wspaniałą inicjatywą Wolontariat 4 peron. Grupę założyła w drugim dniu wojny Vera Dabraliubawa, Białorusinka z Brześcia, odpowiedzialna za całość działań grupy, Ewa Bugno, Polka z Krakowa, organizująca pracę wolontariatu na dworcu autobusowym MDA i Vika Kotsur, Ukrainka z miasta Chmielnicki, nadzorująca działania na PKP. Grupa składa się z 70 stale aktywnych wolontariuszy i 400 wolontariuszy dorywczo, którzy działają 24 godziny na dobę. Dzięki pomocy fundacji z Włoch Agape Foundation, grupa wynajęła dom w Krakowie przy ul. Wileńskiej 2 a i tam przenosi się nasza zupa i sklepik. Bardzo się cieszymy, że wspólnymi siłami dalej będziemy pomagać uchodźcom z Ukrainy! NIC SIĘ NIE ZMIENIA! Można dalej nas wspierać pieniężnie, gotować i wozić zupę pod nowy adres, właściwie przez całą dobę! Potrzeby dalej są ogromne, a ciepła zupa będzie tam na miejscu również wydawana osobom, które tymczasowo zatrzymają się pod tym adresem. A już niedługo relacja z przenosin zupy!

  o1dda79ccf1e3a1b.png

  Czytaj więcej
 • Ukraińska Wielkanoc, 24 kwietnia, paska, makowiec i mazurki


  Przypominając sobie te wszystkie wesołe chwile, kiedy dzięki Waszej hojności, mogliśmy naszym gościom z Ukrainy podarować trochę radości, wyszperałam zdjęcia z ukraińskiej Wielkanocy. Och co to był za piękny dzień! Zamówiliśmy w małych krakowskich cukierniach, tak, zawsze myślę o tym, żeby wspierać małe rodzinne firmy, setki, dosłownie makowców, miodowników, babek, mazurków i pasek, tradycyjnego ciasta przygotowywanego na Wielkanoc prawosławną. Ze wzruszeniem i niedowierzaniem nasi goście odbierali świąteczne paczki, a my, ukradkiem ocierając łzy, składaliśmy im życzenia powrotu do domu, końca wojny i rychłego spotkania z bliskimi.

  d0450c44909b7ab5.jpegld8a5aa9337f42f7.jpegi3e3820dc14caa41.jpeghb2f80ae5a55d158.jpegh309b20cf6277b7b.jpeg


  Czytaj więcej
 • Wydarzenie, jakiego dotąd nie było! Sztuka i zupa dla Ukrainy, wystawa, piknik integracyjny, zabawa.


  W tych smutnych czasach dla Ukrainek i Ukraińców, postanowiliśmy podarować im trochę radości i wytchnienia, a jednocześnie przygotować nasze zupy do niedalekiej emigracji, ale o tym w następnych aktualnościach. Chcieliśmy też wyłowić z tłumu przybyłych z Ukrainy artystów i połączyć ich z polskimi. Tak powstał niezwykły piknik integracyjny, który zgromadził kilkaset osób. Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka, w którym jeszcze do niedawna stacjonawały nasze zupy na półeczkach, od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej stało się ważnym adresem dla uchodźczyń i uchodźców na mapie Krakowa. To właśnie tu, w dawnym składzie solnym, powstała inicjatywa Zupa dla Ukrainy Kraków, dzięki której dziesiątki tysięcy osób zjadło ciepły posiłek - zupę. Artyści Wiewiórki i wolontariusze postanowili w tym miejscu urządzić kulturalną sobotę zaciśniając więzy polsko-ukraińskiej społeczności. Dzięki wsparciu organizacji CORE, odbyły się warsztaty gotowania zup wegański, malowania zupy z natury, haftu, motanek, majsterkowania, makijażu, fryzur, przybył teatr, magik, wystąpił zespół ukraiński Korali, Alternatywa z Dniepru, a także ukraińscy DJe. Odbył się wernisaż wystawy, na którym artyści pokazali zdjęcia uwiecznionych sloików z zupami oraz zdjęcz wydawania zupy na dworcu. Było mnóstwo jedzenia, fruwały baloniki, a dzieciaki biegały uśmiechnięte od ucha do ucha, a my byliśmy po prostu szczęśliwi, że mogliśmy choć na chwilę przenieść się znimi w beztroski czas.

  https://www.facebook.com/events/685334149475357/sa6bbc55ebbe7449.jpega409eaaf7f119a79.jpegm945226b97119b0a.jpegv41c37307400307d.jpegudf20ff1ea0df532.jpegud3a0c6b9d3ce19a.jpegu9c3ac049a95a225.jpegf220b9535e872c47.jpegb44b1972cd55e584.jpeg

  nf1009f4c18f3477.jpegy39dd256d2eda226.jpegrc026e679a29c556.jpeg

  Czytaj więcej
 • Historia "bezkosztowego sklepiku", drugiej nóżki Zupy dla Ukrainy.

  hf98a88934aee9cd.jpegNa naszej zrzutce widnieje dalej ogromna kwota, ale pieniędzy zostało niewiele, wydajemy ją sukcesywnie kupując żywność dla uchodźców. Dziś, 19 maja, kiedy piszę te słowa, zostało nam na koncie 80 000, czyli na zakupy na dwa tygodnie. Serce mi się ściska, jak dzień w dzień widzę te kilkaset mam, babć i dzieci pod naszym sklepikiem i składem zup w oczekiwaniu na jedzenie. Działamy dalej, bo nie możemy już przestać, wiecie jak to jest, oni na nas liczą, ufają, że ich nie zostawimy samych. Pukamy do różnych drzwi prosząc o wsparcie i żywność. Jeśli chcecie nas wesprzeć inaczej niż tu na zrzutce, to można nam zrobić zakupy i wysłać na adres: ul. Na Zjeździe 8, 30-527 Kraków, Zupa dla Ukrainy. Na naszym FB jest stale aktualna lista artykułów.

  Do Krakowa cały czas napływają uchodźcy z Ukrainy, ogromne potrzeby tych ludzi pozbawionych praktycznie wszystkiego, oraz z braku wsparcia ze strony miasta, postanowiliśmy otworzyć "bezkosztowy sklep". Dzięki Waszej niesamowitej hojności, od ponad półtora miesiąca zaopatrujemy go w podstawowe rzeczy spożywcze jak kasza, makaron, olej, cukier, mleko, dżemy, konserwy, kawa, herbata, a także podstawowe artykuły higieniczne dla dorosłych, a dla dzieci pampersy i oczywiście słodkości. Codziennie do sklepiku przychodzi 700 osób, które zaopatruje co najmniej drugie tyle. W międzyczasie przenieśliśmy się z zupami i sklepikiem do zasponsorowanych przez dobrych ludzi kontenerów, które są wygodniejsze i bardziej pojemne niż nasz stary magazyn. Wydajemy dalej zupy, które gotują niestrudzenie mieszkańcy i restauracje. Mamy armię wspaniałych wolontariuszy, wśród których są też ukraińscy uchodźcy, którzy codziennie pracują w sklepiku. To ogromna pomoc! Dziennie wydajemy 200 zup, a w weekendy 600 słoików wyjeżdża do miast i wiosek w Ukrainie. To wszystko się dzieje dzięki Wam, macie ogromne serca i wielką moc czynienia dobra. Dziękujemy w imieniu nakarmionych.

  ge2bc9824efe0a96.jpegy80e9a533bef1d59.jpegff7195452af6954c.jpegy84ffc2a08a53fc5.jpeg

  kc86d91f6fca68ae.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

ec707d0c1074c0ba.jpeg[ENGLISH BELOW]

[Нижче українською]


W Składzie Solnym, w CSW Wiewiórka, przy ul. Na Zjeździe 8 ruszył magazyn zup dla osób z Ukrainy uciekających przed wojną (wejście od drugiej strony budynku, mapa: https://goo.gl/maps/BDPQc27ynpAm9q7m6). Pełnimy wolontariacki dyżur codziennie między 10 a 20.


System pomocy działa wielotorowo - nie tylko mieszkańcy gotują i przynoszą posiłki, stałe dostawy zapewniają także krakowskie restauracje. Mamy zupy wyłącznie roślinne (wegańskie). Mogą jeść je wszyscy, można je dłużej przechowywać bez warunków chłodniczych i tworzą świetną uniwersalną bazę, do której potem odbiorcy mogą dodać to, na co mają ochotę. Po zupy zgłaszają się osoby uchodźcze będące już w Krakowie, osoby goszczące u siebie przybywających z Ukrainy a także instytucje z większą liczbą osób w prowizorycznych hotelach i hostelach, organizujemy też duże transporty na granicę. Goście dostają domowy posiłek zawekowany w słoiku o pojemności 1l z etykietą ze składem w języku polskim i ukraińskim.


Przez nasz magazyn przewinęło się już tysiące litrów zupy, dziesiątki wolontariuszy i mnóstwo osób odbierających posiłki. 5 marca uruchomiliśmy punkt wydawania gorących zup na Dworcu Głównym, gdzie codziennie nasi wolontariusze wydają ponad 300 porcji posiłków, zupy i chleba. Wasze wsparcie finansowe pozwoli nam na sprawniejsze dowożenie zup do docelowych miejsc (nawet na granicę), logistykę i zarządzanie magazynem, bieżące potrzeby, jak chociażby herbata dla wolontariuszy.


Jeśli chcecie zobaczyć jak działamy zajrzyjcie na naszą grupę Zupa dla Ukrainy Kraków | Facebook. W tej chwili działa z nami kilkudziesięciu wolontariuszy, setki osób gotujących oraz kilkanaście restauracji. #wolnaUkraina


Fotografie: Tomasz Tadeusz Jagodziński oraz Bartolomeo Koczenasz

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ENGLISH

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

g1db7dbfb079a3f2.jpeg

We have started a soup collection  for the Ukrainian refugees at CSW Wiewiórka Art Collective, the Skład Solny warehouse, located at 8 Na Zajeździe street. in Podgórze (entrance at the back of the building, map: https://goo.gl/maps/BDPQc27ynpAm9q7m6). Aid system works in many ways - not only the residents but also Kraków restaurants cook and bring meals. We have only vegan soups because they may be stored longer, everybody can eat them and they are an excellent base for any modifications or additions according to guests' wishes. Our hearty soups are given to anyone who has recently fled Ukraine, to people who pick up refugees at the border, to those who opened their homes to guests, to institutions such as hostels or hotels with refugees. Guests are given a quick homemade meal pasteurised in a 1l jar with soup ingredients specified in Polish and Ukrainian languages on the labels.


Our warehouse witnessed thousands of liters of soup, dozens of volunteers, numerous guests picking up meals. On March 5th we started to give away hot soup at the Kraków Main Station. Everyday our volunteers give out over 300 meals of soup and bread. Your financial support will help us deliver soup more efficiently to various destinations, even to the border; will support logistics and the warehouse management; will help us meet even such basic needs as tea for the volunteers. Look at the FB group Zupa dla Ukrainy Kraków | Facebook to see how we work. Right now there are dozens of volunteers, hundreds of residents who cook, as well as more than dozens of restaurants that participate in the "Soup for Ukraine" action aid. #FreeUkraine!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

українською

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


В Skład Solny, в CSW Wiewiórka, за адресою вул. Zjeździe 8 стартував склад супів для людей, які рятуються від війни з України (вхід із протилежної сторони будівлі, мапа https://goo.gl/maps/BDPQc27ynpAm9q7m6). Ми проводимо волонтерські чергування щодня з 10:00 до 20:00. Є кілька способів як працює система допомоги – не лише місцеві мешканці готують та приносять їжу, а також краківські ресторани забезпечують постійні доставки. У нас тільки овочеві (веганські) супи, їх може їсти кожен. Зокрема дані супи можна довше зберігати без умов охолодження, вони створюють чудову універсальну базу, до якої пізніше можна додати будь-що за бажанням. По супи звертаються біженці, які вже перебувають у Кракові, особи, котрі їдуть на кордон, щоби забрати звідти людей та особи, які приймають у себе людей, що прибувають з України, а також заклади, що розміщують більшу кількістю людей в тимчасових готелях та хостелах. Гості отримують домашню страву в 1-літровій банці з етикеткою, де зазнечено інгредієнти польською та українською мовами.


Через наш склад вже пройшли тисячі літрів супу, десятки волонтерів і багато людей, котрі отримують їжу. 5 березня ми запустили пункт роздачі гарячих супів на Головному вокзалі. Щодня наші волонтери видають понад 300 порцій страв, супів та хліба. Ваша фінансова підтримка дозволить нам ефективніше доставляти супи до місця призначення (навіть до кордону), покращить логістику та управління складом, забезпечить поточні потреби як, наприклад, чай для волонтерів. А якщо ви хочете побачити, як ми працюємо, перегляньте нашу групу Zupa dla Ukrainy Kraków | Facebook.  Зараз з нами працює кілька десятків волонтерів, сотні осіб, що готують і понад десяток ресторанів. #вільнаУкраїна!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2225

 
Dane ukryte
50 zł
EG
ewa
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AJ
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 17

 
2500 znaków

Lokalizacja

Na Zjeździe 8, 30-527

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

865 446 zrzutek

i zebrali

766 586 701 zł

A ty na co dziś zbierasz?