id: zuyvay

Poszkodowani mieszkańcy po zniszczeniu domu przez rozpędzone auto

Poszkodowani mieszkańcy po zniszczeniu domu przez rozpędzone auto

10 946 zł 
z 50 000 zł
21%
zakończona 18.10.2020r
63 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutkiWyobraź sobie, że do Twojego domu wpada rozpędzony samochód niszcząc dwie ściany i cały Twój dobytek. Właśnie taki los spotkał panią Tamarę, Teresę i Saszę z rodziną wynajmujących kwatery przy ul. Łaskiej w Konstantynowie Łódzkim.

Ta głośnia sprawa ostatnich dni obiegła sensacją cały kraj, a teraz jest czas aby odpowiedzieć konkretną pomocą najbardziej poszkodowanym.

Pani Tamara, Teresa i rodzina pana Saszy zamieszkiwali tę cześć kamienicy, która została wyłączona z użytku do czasu odbudowy. Ten stan może potrwać kilka miesięcy.

Niemniej mimo zadeklarowanej pomocy miasta czy szans na odszkodowanie chcielibyśmy pomóc już teraz i okazać serce poprzez zainteresowanie się ich losem i konkretne wsparcie. Piotr – nasz przyjaciel i właściciel uszkodzonego budynku wskazał nam, że najbardziej poszkodowanymi w całej tragedii są właśnie Ci mieszkańcy.

W mieszkaniu pani Tamary wpadający samochód zdołał zniszczyć dosłownie wszystko czego dorobiły się kilkuletnią pracą w naszym kraju. Wyposażenie: odzież, meble, sprzęt rtv i agd i rzeczy osobiste – na ten moment zostały niemal z niczym.

Pani Teresa jest emerytką a sytuacja, której się znalazła jest wyzwaniem ponad siły.

Rodzina pana Saszy z dzieckiem materialnie nie ucierpiała, ale czeka ich poszukiwanie nowego lokum, koszty przeprowadzki i adaptacji nowego mieszkania – to wydatki, których nikt im nie zwróci.

Piotr – właściciel – na ten moment musi zabezpieczyć dom przed zimą - naprawić ogrzewanie centralne, wzmocnić konstrukcję nośną, czy brać pod uwagę konieczność rozbiórki domu.

 

Potrzeb jest dużo, odszkodowanie nie wpłynie z dnia na dzień a straty mieszkańców nie zostaną nawet w połowie zrekompensowane.

 

Jak widzicie na każdej płaszczyźnie przyda im się pomoc która, wzmocni poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Razem otoczmy ich miłością jakiej sami byśmy oczekiwali będąc na ich miejscu.

Razem możemy więcej!


-------

Dla ciekawskich- opis zdarzenia w mediach:

https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/konstantynow-lodzki-rozpedzony-samochod-wjechal-w-dom,1031857.html


https://lodz.tvp.pl/50073243/o-krok-od-tragedii-w-konstantynowie-lodzkim-samochod-wbil-sie-w-budynek


https://dzienniklodzki.pl/wjechala-do-mieszkania-w-kamienicy-wypadek-w-konstantynowie-spowodowala-kobieta-po-narkotykach-informacje-prokuratury-1102020/ar/c1-15207568


https://expressilustrowany.pl/wypadek-w-konstantynowie-lodzkim-samochod-osobowy-przebil-sie-przez-sciane-kamienicy-i-zatrzymal-w-pokoju-zdjecia/ar/c16-15202034

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 63

GI
gilona16
2 500 zł
OM
Ola miodek
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
700 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
  • Aleksandra Jóźwik

    Link do zbiórki : https://pomagam.pl/azbestnadach Witam serdecznie, chciałbym prosić o wsparcie finansowe jak i o udostępnienie mojej zbiórki. Pół naszego marzenia się spełniło. Mamy dom. Nasz własny dom. Zalaliśmy podłogi, podciągnęliśmy prąd. Musimy wykopać wodę, zmienić azbest na blache i postawić kotłownie z wyposażeniem. 2letnia córka jest zadowolona ze mamy swój własny domek, z tym ze domek jest stary i potrzebuje sporego nakładu pracy jak i wkładu pieniężnego. Z serca dziękuję za każda pomoc :)

  •  
    Użytkownik anonimowy

    Niech się dzieje dobro!

    200 zł

Nasi użytkownicy założyli

750 805 zrzutek

i zebrali

540 003 882 zł

A ty na co dziś zbierasz?