id: zv9djv

Podróże Bez Granic, aby niemożliwe stało się możliwe

Podróże Bez Granic, aby niemożliwe stało się możliwe

2 221 zł 
z 10 000 zł
22%
zakończona 01.10.2021r
27 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W swoim życiu napisałam sporo postów, opowiadań, kilka wierszy i sprawozdań. Nigdy jednak nie wiem co mam napisać, aby się przedstawić. Prawdę mówiąc jestem córką, wnuczką i siostrą. Studentką, sędzią, ratowniczką, koleżanką i przyjaciółką. Jestem sportowcem zwanym Pływakiem, może w głębi trochę artystką i muzykiem, gdyż zawsze miałam wrażenie, że istnieje we mnie kwark tych dziedzin życia. Jestem miła i sympatyczna, choć czasem się denerwuję. Jestem otwarta na różne tematy i bardzo lubię rozmawiać. Jednak, gdybym miała się zdecydować to jestem po prostu zwykłym człowiekiem z nie do końca zwykłą pasją.

Specjalizuję się w pływaniu na wodach otwartych latem, jak również zimą.


o882ab87928de5d6.jpeg

Moim najbliższym celem jest zdobycie Potrójnej Korony w Pływaniu na Wodach Otwartych.

W 2018 roku przepłynęłam wpław 34 km przez Kanał Catalina, w 2019 roku opłynęłam 46,5 km wkoło nowojorskiego Manhattanu, a między 17-21 lipca 2021 r podejmę próbę przepłynięcia wpław 36 km prze Kanał La Manche. To jedno z moich pływackich marzeń, do którego przygotowuję się od kilku lat. Pragnę, aby marzenia ludzi z niepełnosprawnościami również mogły się urzeczywistniać, dlatego dedykuję tą zrzutkę Fundacji Podróże Bez Granic, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację przejazdu Land Roverami 440 km szlakiem 17 latarni morskich Polskiego wybrzeża od wschodniej do zachodniej granicy.

Dla osób z niepełnosprawnościami to coś więcej niż sam przejazd terenowym samochodem przez plażę.


 • to kilkudniowy obóz pływacki nastawiony na aktywną rehabilitację, ponieważ woda to jedyne środowisko na ziemi, w którym mogą funkcjonować o własnych siłach,
 • to możliwość podziwiania widoków morza i plaży, na której być może jeszcze nigdy nie byli, ponieważ cztery koła wózków inwalidzkich zakopują się w piasku szybciej niż kret w swoim kopcu,
 • to niezapomniana przygoda pozwalająca poczuć swobodę.


Największym wsparciem siłowym będą kierowcy – wolontariusze pomagający przedzierać się przez piaski i rozbijać nocne obozowiska na plaży.

Wszystko organizowane jest za zgodą Urzędu Morskiego, zarządzającego plażami oraz w asyście Straży Granicznej.

Zrzutka pozwoli sfinansować:


 • paliwo potrzebne do pokonania 440 km w 10 samochodach,
 • koszty wyżywienia dla 25 uczestników wyprawy,
 • koszty zakwaterowania w lokalizacjach, które uniemożliwią nocleg na plaży,
 • koszty ubezpieczenia uczestników wyprawy,
 • koszty zwiedzania.dc4e4f1e4f74ef0b.jpeg


FUNDACJA PODRÓŻE BEZ GRANIC

(https://www.podrozebezgranic.pl/)


Fundacja Podróże Bez Granic pomaga osobom z niepełnosprawnościami prowadzić aktywny tryb życia. Wspólnie jeździmy na rowerach i nartach, nurkujemy, latamy szybowcami i balonami, żeglujemy i pływamy kajakami, skaczemy ze spadochronem, podróżujemy po Europie, uczestniczymy w offroadowych wyprawach.

Dzięki zrzutce chcemy burzyć „4 ściany” ograniczeń, które tkwią „w głowach” osób z niepełnosprawnościami. Razem możemy tchnąć huragany w ich „żagle”! 


Każdego dnia urzeczywistniamy marzenia osób z niepełnosprawnościami, aby niemożliwe stało się możliwe do wykonania! t803b51858e99dc7.png

n04eb44f5ec02c94.jpeg

Wyobrażasz sobie życie bez pływania, biegania, jazdy na rowerze a nawet spacerów po lesie, czy plaży? Jak wyglądałoby Twoje życie bez wychodzenia z domu i aktywności?

To niemożliwe...?

Bez sensu!

Bo lubisz działać i spędzać czas ze znajomymi, poza domem, w ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Jednak dla niektórych z nas to wszystko jest dużo trudniejsze. Czasami wydaje się wręcz niemożliwe. Wiele osób z niepełnosprawnościami wychodzi z czterech ścian wyłącznie na rehabilitację lub do lekarza. Wielu z nich polega wyłącznie na opiece swoich bliskich lub jest zamkniętych w specjalnych ośrodkach.

Tak nie musi być!

Osoby z niepełnosprawnościami - niewidome, niesłyszące, z niepełnosprawnością ruchową lub intelektualną mogą również aktywnie żyć.


 • wiemy, jaką trzeba znaleźć w sobie siłę i odwagę, by mimo problemów zdrowotnych, wielu ograniczeń fizycznych i czasem bardzo niewielu sił, wyjść z własnego domu i pierwszy raz, choćby dopiero w wieku dorosłym, wyjechać poza swoją miejscowość,


 • wiemy jak trudno przełamać lęk, by pierwszy raz samodzielnie pojechać pociągiem lub autobusem, który często jest zupełnie dla nas nieprzystosowany,


 • wiemy, jak ważne jest uwierzyć w swoje siły i możliwości, aby pierwszy raz wyjechać bez domowego opiekuna,

 • wiemy, jak często trzeba odbyć bardzo trudną rozmowę z najbliższymi i czasem nawet się zbuntować, aby się usamodzielnić!


Zrobienie czegoś trudnego, przekroczenie swoich możliwość daje większą motywację oraz poczucie szczęścia i własnej wartości niż wszystkie trepie razem wzięte. Możliwość wyjazdów na wycieczki rowerowe, narciarskie, konne oraz każda inna forma aktywnie spędzonego czasu to dla Nas najlepsza forma rehabilitacji, a każda Wasza złotówka pomoże Nam, aby niemożliwe stało się MOŻLIWE!

ma223e58f14b8c4f.jpeg

v767af969ddd73ed.jpegm0773350aa0d3e7b.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 27

 
Dane ukryte
500 zł
MJ
Mariola Jerzykowska
200 zł
JS
Fundacja Swim For a Dream
200 zł
Z
Zdzisław
140 zł
MK
Małgorzata Kowalczyk
100 zł
AB
land rover discovery I to najlepszy samochód na świecie.
100 zł
AM
Mors z Malborka A
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
MW
Michał Włodarczyk
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • A
  Anna

  Pływajcie po morzach i oceanach swych marzeń,
  Wcielając je w życie pełne radości i wrażeń.

  ukryta

Nasi użytkownicy założyli

850 994 zrzutki

i zebrali

735 106 201 zł

A ty na co dziś zbierasz?