id: zv9djv

Podróże Bez Granic, aby niemożliwe stało się możliwe

Podróże Bez Granic, aby niemożliwe stało się możliwe

Nasi użytkownicy założyli 1 177 760 zrzutek i zebrali 1 230 591 702 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W swoim życiu napisałam sporo postów, opowiadań, kilka wierszy i sprawozdań. Nigdy jednak nie wiem co mam napisać, aby się przedstawić. Prawdę mówiąc jestem córką, wnuczką i siostrą. Studentką, sędzią, ratowniczką, koleżanką i przyjaciółką. Jestem sportowcem zwanym Pływakiem, może w głębi trochę artystką i muzykiem, gdyż zawsze miałam wrażenie, że istnieje we mnie kwark tych dziedzin życia. Jestem miła i sympatyczna, choć czasem się denerwuję. Jestem otwarta na różne tematy i bardzo lubię rozmawiać. Jednak, gdybym miała się zdecydować to jestem po prostu zwykłym człowiekiem z nie do końca zwykłą pasją.

Specjalizuję się w pływaniu na wodach otwartych latem, jak również zimą.


o882ab87928de5d6.jpeg

Moim najbliższym celem jest zdobycie Potrójnej Korony w Pływaniu na Wodach Otwartych.

W 2018 roku przepłynęłam wpław 34 km przez Kanał Catalina, w 2019 roku opłynęłam 46,5 km wkoło nowojorskiego Manhattanu, a między 17-21 lipca 2021 r podejmę próbę przepłynięcia wpław 36 km prze Kanał La Manche. To jedno z moich pływackich marzeń, do którego przygotowuję się od kilku lat. Pragnę, aby marzenia ludzi z niepełnosprawnościami również mogły się urzeczywistniać, dlatego dedykuję tą zrzutkę Fundacji Podróże Bez Granic, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację przejazdu Land Roverami 440 km szlakiem 17 latarni morskich Polskiego wybrzeża od wschodniej do zachodniej granicy.

Dla osób z niepełnosprawnościami to coś więcej niż sam przejazd terenowym samochodem przez plażę.


 • to kilkudniowy obóz pływacki nastawiony na aktywną rehabilitację, ponieważ woda to jedyne środowisko na ziemi, w którym mogą funkcjonować o własnych siłach,
 • to możliwość podziwiania widoków morza i plaży, na której być może jeszcze nigdy nie byli, ponieważ cztery koła wózków inwalidzkich zakopują się w piasku szybciej niż kret w swoim kopcu,
 • to niezapomniana przygoda pozwalająca poczuć swobodę.


Największym wsparciem siłowym będą kierowcy – wolontariusze pomagający przedzierać się przez piaski i rozbijać nocne obozowiska na plaży.

Wszystko organizowane jest za zgodą Urzędu Morskiego, zarządzającego plażami oraz w asyście Straży Granicznej.

Zrzutka pozwoli sfinansować:


 • paliwo potrzebne do pokonania 440 km w 10 samochodach,
 • koszty wyżywienia dla 25 uczestników wyprawy,
 • koszty zakwaterowania w lokalizacjach, które uniemożliwią nocleg na plaży,
 • koszty ubezpieczenia uczestników wyprawy,
 • koszty zwiedzania.dc4e4f1e4f74ef0b.jpeg


FUNDACJA PODRÓŻE BEZ GRANIC

(https://www.podrozebezgranic.pl/)


Fundacja Podróże Bez Granic pomaga osobom z niepełnosprawnościami prowadzić aktywny tryb życia. Wspólnie jeździmy na rowerach i nartach, nurkujemy, latamy szybowcami i balonami, żeglujemy i pływamy kajakami, skaczemy ze spadochronem, podróżujemy po Europie, uczestniczymy w offroadowych wyprawach.

Dzięki zrzutce chcemy burzyć „4 ściany” ograniczeń, które tkwią „w głowach” osób z niepełnosprawnościami. Razem możemy tchnąć huragany w ich „żagle”! 


Każdego dnia urzeczywistniamy marzenia osób z niepełnosprawnościami, aby niemożliwe stało się możliwe do wykonania! t803b51858e99dc7.png

n04eb44f5ec02c94.jpeg

Wyobrażasz sobie życie bez pływania, biegania, jazdy na rowerze a nawet spacerów po lesie, czy plaży? Jak wyglądałoby Twoje życie bez wychodzenia z domu i aktywności?

To niemożliwe...?

Bez sensu!

Bo lubisz działać i spędzać czas ze znajomymi, poza domem, w ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Jednak dla niektórych z nas to wszystko jest dużo trudniejsze. Czasami wydaje się wręcz niemożliwe. Wiele osób z niepełnosprawnościami wychodzi z czterech ścian wyłącznie na rehabilitację lub do lekarza. Wielu z nich polega wyłącznie na opiece swoich bliskich lub jest zamkniętych w specjalnych ośrodkach.

Tak nie musi być!

Osoby z niepełnosprawnościami - niewidome, niesłyszące, z niepełnosprawnością ruchową lub intelektualną mogą również aktywnie żyć.


 • wiemy, jaką trzeba znaleźć w sobie siłę i odwagę, by mimo problemów zdrowotnych, wielu ograniczeń fizycznych i czasem bardzo niewielu sił, wyjść z własnego domu i pierwszy raz, choćby dopiero w wieku dorosłym, wyjechać poza swoją miejscowość,


 • wiemy jak trudno przełamać lęk, by pierwszy raz samodzielnie pojechać pociągiem lub autobusem, który często jest zupełnie dla nas nieprzystosowany,


 • wiemy, jak ważne jest uwierzyć w swoje siły i możliwości, aby pierwszy raz wyjechać bez domowego opiekuna,

 • wiemy, jak często trzeba odbyć bardzo trudną rozmowę z najbliższymi i czasem nawet się zbuntować, aby się usamodzielnić!


Zrobienie czegoś trudnego, przekroczenie swoich możliwość daje większą motywację oraz poczucie szczęścia i własnej wartości niż wszystkie trepie razem wzięte. Możliwość wyjazdów na wycieczki rowerowe, narciarskie, konne oraz każda inna forma aktywnie spędzonego czasu to dla Nas najlepsza forma rehabilitacji, a każda Wasza złotówka pomoże Nam, aby niemożliwe stało się MOŻLIWE!

ma223e58f14b8c4f.jpeg

v767af969ddd73ed.jpegm0773350aa0d3e7b.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

 
Dane ukryte
500 zł
MJ
200 zł
JS
Fundacja Swim For a Dream
200 zł
ZD
Zdzisław
140 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AM
Mors z Malborka A
100 zł
AB
land rover discovery I to najlepszy samochód na świecie.
100 zł
MK
Małgorzata Kowalczyk
100 zł
MW
Michał Włodarczyk
70 zł
MZ
Monika
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • A
  Anna

  Pływajcie po morzach i oceanach swych marzeń,
  Wcielając je w życie pełne radości i wrażeń.

  ukryta