id: zvuvm7

odbudowa domu po pożarze

odbudowa domu po pożarze

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
50 346 zł
z 150 000
33%
zakończona
10.03.2021r
412
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 034 553 zrzutki i zebrali 1 100 689 881 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

9.02.2021 r. około godziny 21.30 wybuchł pożar w domu mojego brata Arka .... i tak się zaczyna nasza trudna historia.

Arek od ośmiu lat pracował za granicą zarabiając na wybudowanie swojego wymarzonego domu. Po wielu latach wyrzeczeń, rozłąki z rodziną, marzenie udało się zrealizować i dom stanął na działce w Mesznej przy ul. Orczykowej 45. Wiele prac budowlanych wykonywał sam lub z pomocą rodziny czy przyjaciół.

Feralnego wieczoru, po przygotowaniu do snu 8-letniej Zosi i niespełna 5-cio miesięcznego Franka, Arek z Basią liczyli na kolejną spokojną noc. Niestety życie napisało inny scenariusz.

Około 21:30 Arek usłyszał nagłe dwa wybuchy jeden po drugim. Wybiegł przed dom, gdzie już paliła się wiata przylegająca do domu. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, dym wdzierał się już do domu. Wbiegł do domu i zdążyli z Basią wyciągnąć dzieci z łóżek owijając je kołdrami. Wszyscy opuścili dom w tym co mieli na sobie. Ogień po podbitce wdarł się na poddasze domu i szybko zajął sporą część dachu i elewację z trzech stron budynku. Pierwsi na miejscu z pomocą byli sąsiedzi - za co bardzo dziękuję. Po niecałych 10 minutach dojechała nasza OSP Meszna dwoma jednostkami i zaczęli akcję gaśniczą. Po chwili dojechały kolejne wozy strażackie. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej pożar nie strawił całego domu. Nadpaleniu lub całkowitemu spaleniu uległy: cała połać dachu, wiata, elewacja z trzech stron budynku, okna dachowe oraz kilka okien elewacyjnych (ile konkretnie okaże się po oględzinach ekspertów z dziedziny budownictwa), własnoręcznie wybudowany drewniany ogrodowy domek dla dzieci, uszkodzeniu uległy również dwa samochody. Podczas akcji gaśniczej straty w środku domu zostały zminimalizowane na tyle na ile było to tylko możliwe a wszystko dzięki temu, że podejście strażaków było takie jakby gasili swój własny dom. Sprawnie i efektywnie robili wszystko co w ich mocy - za co ogromnie dziękuję bo zrobiliście kawał dobrej roboty - tylko dzięki temu straty nie są aż tak ogromne jakby mogły być. Uszkodzeniu uległa ściana zewnętrzna ściana budynku do której przylegała wiata i dopiero po oględzinach nadzoru budowlanego zostanie stwierdzone, czy uszkodzeniu uległa również konstrukcja budynku i czy konieczna będzie rozbiórka.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie zdążyli ubezpieczyć swojego domu. Planowali to zrobić, jednak w między czasie urodził się Franek, a przed Jego narodzinami zostali okradzeni ze sprzętu budowlanego i ogrodowego wartości kilkunastu tysięcy

złotych. Cały czas pojawiały się istotne sprawy, które przesuwały temat ubezpieczenia na dalszy plan.

Z uwagi na porę roku - mróz, śnieg i niesprzyjającą aurę potrzebne są środki finansowe pozwalające na szybkie odbudowanie zniszczonego domu. Arek nie będzie w stanie sam szybko odbudować domu, potrzebna jest Wasza pomoc.

Tego wieczoru ich domowe ognisko zgasło ....

Na chwilę obecną mieszkają u nas, ale bardzo chcieliby wrócić do siebie jak najszybciej.


https://www.facebook.com/378763048964811/posts/1836318036542631/

https://beskidzka24.pl/meszna-pozar-wiaty-ogien-przeniosl-sie-na-budynek-foto/


Razem możemy sprawić, że znów zaświeci dla nich słońce.

Dziękuję Wam za każde udostępnienie i każdą wpłaconą złotówkę. Wierzę, że razem przywrócimy uśmiechy na ich twarzach.


Koszt odbudowy przekroczy deklarowaną kwotę zrzutki. Ale od czegoś trzeba zacząć.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 412

PA
Paweł
5 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
CA
Capa
109,79 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JP
Pocztowska
465 zł
 
Dane ukryte
20 zł
DF
Dorota Furs
100 zł
 
Dane ukryte
500 zł
PR
Przemek
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
 • Klaudia Żuchowska

  Witam, chciałabym zwrócić się do Państwa o pomoc w uzbieraniu pieniążków, jeśli macie Państwo czas , ochotę albo są Państwo zainteresowani to proszę wejść na mój profil, A tam dowiecie się wszystkiego. Wierzę, że są tutaj cudownie ludzie o magicznym i sympatycznym serduszku.Pozdrawiam❤ ID:7p4jdn

 • ToMy ToMy

  Dziekujemy Wam Kochani Bracia i Siostry z calego serca .Wiemy dobrze jak w Polsce zarabia sie ciezko kazda zlotowke ,badz teskni za domem . Mimo to pomoc Wasza jest ogromna. Dziekujemy !!!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Oby się Wam szybko udało wyremontować domek.

  100 zł
 • MA
  Mariola Adamczyk

  Trzymamy kciuki za szybką odbudowę! - Olchowa 4

  200 zł
  • Klaudia Żuchowska

   Chciałabym zwrócić się do Państwa o pomoc w uzbieraniu pieniążków, jeśli macie Państwo czas , ochotę albo są Państwo zainteresowani to proszę o pomoc. Wierzę, że są tutaj cudownie ludzie o magicznym i sympatycznym serduszku.Pozdrawiam❤ ID:7p4jdn

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trudna sytuacja ale najważniejsze ze jesteście cali i zdrowi- dom sie odbuduje.

  ukryta