id: zwaf36

#akcjażonkilove - czyli POLA NADZIEI DLA HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO

#akcjażonkilove - czyli POLA NADZIEI DLA HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO

4 054 zł z 70 000 zł
5%
13 dni do końca
70 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zapraszamy do udziału w Akcji POLA NADZIEI, która w Elblągu zaczęła się w roku 2004. Od tamtej pory rokrocznie brały w niej udział setki wolontariuszy, wśród których byli m.in. uczniowie, przedszkolaki, pedagodzy, rodzice, bibliotekarze, członkowie zaprzyjaźnionych organizacji... I tylko dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli akcja miała taki wymiar i pomagała wspierać Elbląskie Hospicjum. Przez te lata wspólnie organizowaliśmy kwesty, koncerty, kiermasze, Bieg Nadziei, konkursy.

Co roku Wolontariusze rozdawali żonkile – kwiaty symbolizujące nadzieję - kwestując na rzecz Hospicjum Elbląskiego,  abyśmy mogli w jak najlepszych warunkach pochylać się nad ciężko chorym człowiekiem i jego bliskimi.

Było tak do 2020 roku. W zeszłym roku został wprowadzony tzw. lockdown, bo pandemia zmieniła nasze funkcjonowanie i nasza akcja - po raz pierwszy od lat - nie odbyła się w ogóle. W tym roku jednak nie chcemy tracić możliwości bycia razem w tej wspaniałej akcji, niech się niesie idea opieki hospicyjnej w świat. Potrzebujemy też wsparcia finansowego - zapraszamy do udziału w tej zbiórce żonkilowej.


Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?

Zespół Hospicjum Elbląskiego od ponad 30 lat sprawuje opiekę nad ciężko chorymi dziećmi i dorosłymi. BEZPŁATNIE. Rocznie pod opieką naszego Hospicjum znajduje się ponad 800 osób. Pracujemy zgodnie z naszą misją, która mówi: Hospicjum Elbląskiego jest zapewnienie jak najlepszej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej i socjalnej osobom nieuleczalnie chorym, dorosłym i dzieciom, będącym pod opieką hospicjum. Opieka ta obejmuje także rodziny pacjentów w czasie choroby i okresie osierocenia.


Kilka słów o naszym Domu hospicyjnym. W 2019 roku rozpoczęliśmy realizację projektu zakładającego remont, modernizację i rozbudowę naszego domu hospicyjnego. Cóż, przyszło nam kontynuować ww. prace w szczególnych okolicznościach roku 2020 i 2021, kiedy to w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną nasze stałe wydatki znacznie wzrosły, a wpływy do naszego budżetu bardzo zmalały, gdyż akcje charytatywne, które miały przynieść spory zastrzyk finansowy dla naszego Hospicjum, musieliśmy odwołać. Dlatego prosimy dziś, abyście byli z nami! Zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji, w takim okrojonym wymiarze. Informacje na www.ehospicjum.pl oraz profilu na FB HospicjumElblaskie

Dziękujemy za każdy uprzejmy gest!

Każda przysłowiowa złotówka będzie dla nas cenna i ważna!

 www.ehospicjum.pl https://www.facebook.com/HospicjumElblaskie/

gff7193581331417.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 70

W
Weronika
20 zł
NO
Nadia Okońska
ukryta
B
Bożena Lemierska
100 zł
IO
Iwona Otlowska
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
EG
Ewa Guss
100 zł
HW
Halina Wisniewska
100 zł
A
Ania
120 zł
ŁT
Łukasz Tazuszel
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Toruńska 17b, 82-300

Elbląg, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

704 467 zrzutek

i zebrali

473 975 684 zł

A ty na co dziś zbierasz?