id: zwaf36

#akcjażonkilove - czyli POLA NADZIEI DLA HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO

#akcjażonkilove - czyli POLA NADZIEI DLA HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO

Nasi użytkownicy założyli 912 444 zrzutki i zebrali 874 464 546 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zapraszamy do udziału w Akcji POLA NADZIEI, która w Elblągu zaczęła się w roku 2004. Od tamtej pory rokrocznie brały w niej udział setki wolontariuszy, wśród których byli m.in. uczniowie, przedszkolaki, pedagodzy, rodzice, bibliotekarze, członkowie zaprzyjaźnionych organizacji... I tylko dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli akcja miała taki wymiar i pomagała wspierać Elbląskie Hospicjum. Przez te lata wspólnie organizowaliśmy kwesty, koncerty, kiermasze, Bieg Nadziei, konkursy.

Co roku Wolontariusze rozdawali żonkile – kwiaty symbolizujące nadzieję - kwestując na rzecz Hospicjum Elbląskiego,  abyśmy mogli w jak najlepszych warunkach pochylać się nad ciężko chorym człowiekiem i jego bliskimi.

Było tak do 2020 roku. W zeszłym roku został wprowadzony tzw. lockdown, bo pandemia zmieniła nasze funkcjonowanie i nasza akcja - po raz pierwszy od lat - nie odbyła się w ogóle. W tym roku jednak nie chcemy tracić możliwości bycia razem w tej wspaniałej akcji, niech się niesie idea opieki hospicyjnej w świat. Potrzebujemy też wsparcia finansowego - zapraszamy do udziału w tej zbiórce żonkilowej.


Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?

Zespół Hospicjum Elbląskiego od ponad 30 lat sprawuje opiekę nad ciężko chorymi dziećmi i dorosłymi. BEZPŁATNIE. Rocznie pod opieką naszego Hospicjum znajduje się ponad 800 osób. Pracujemy zgodnie z naszą misją, która mówi: Hospicjum Elbląskiego jest zapewnienie jak najlepszej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej i socjalnej osobom nieuleczalnie chorym, dorosłym i dzieciom, będącym pod opieką hospicjum. Opieka ta obejmuje także rodziny pacjentów w czasie choroby i okresie osierocenia.


Kilka słów o naszym Domu hospicyjnym. W 2019 roku rozpoczęliśmy realizację projektu zakładającego remont, modernizację i rozbudowę naszego domu hospicyjnego. Cóż, przyszło nam kontynuować ww. prace w szczególnych okolicznościach roku 2020 i 2021, kiedy to w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną nasze stałe wydatki znacznie wzrosły, a wpływy do naszego budżetu bardzo zmalały, gdyż akcje charytatywne, które miały przynieść spory zastrzyk finansowy dla naszego Hospicjum, musieliśmy odwołać. Dlatego prosimy dziś, abyście byli z nami! Zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji, w takim okrojonym wymiarze. Informacje na www.ehospicjum.pl oraz profilu na FB HospicjumElblaskie

Dziękujemy za każdy uprzejmy gest!

Każda przysłowiowa złotówka będzie dla nas cenna i ważna!

 www.ehospicjum.pl https://www.facebook.com/HospicjumElblaskie/

gff7193581331417.jpeg

Lokalizacja

Elbląg, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 70

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków