id: zx7j96

Usamodzielnienie dla Henia

Usamodzielnienie dla Henia

Nasi użytkownicy założyli 1 065 444 zrzutki i zebrali 1 159 409 247 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam Wszystkich Serdecznie. Przedstawię Wam pokrótce sytuację chłopaka - Henia, którego poznałam w mojej pierwszej po studiach pracy a mianowicie w Domu Dziecka... Od 5 roku życia chłopiec był przerzucany z jednej placówki do drugiej aż w końcu trafił do nas na podkarpacie:) Początkowo był bardzo niesfornym chłopcem, co wynikało z jego licznych chorób, z czasem po leczeniu farmakologicznym oraz licznych terapiach, zachowanie Henia uległo poprawie. Gdy miał 17 lat zaczął szukać mamy, taty i rodzeństwa na Facebooku... i znalazł. Rozmowę z mamą zaczął od przywitania, które brzmiało "Dzień dobry Pani". Rozmowa była krótka, o wszystkim i o niczym i tylko jedna... Znalazł również swojego Brata, który zaczął mu obiecywać, że się nim zajmie, zapraszał Go do siebie po czym okazało się, że chciał go oszukać. Placówka się rozwiązała, Heniu osiągnął pełnoletność. Pewna rodzina postanowiła mu pomóc, zapewnili mu pokój, wyżywienie ale zero zaufania, wyrozumiałości i przede wszystkim zrozumienia. Po okresie pół roku, dokładnie 1 stycznia (wspaniale rozpoczęty Nowy Rok) zakomunikowali mu, że ma miesiąc na wyprowadzenie się od nich. Został z niczym. Dostaje od Państwa 526 zł tylko dlatego, że się uczy. Z tego musi opłacić akademik 360zł/m-sc i zostaje mu 166zł na codzienna egzystencje. Ostatnio zabrakło mu na antybiotyk, który kosztował 15 zł. Aktualnie ma 21 lat. Ze względu na region w jakim mieszka ciężko jest o pracę dorywczą, miał epizod w McDonald's teraz ma szanse na pracę w hurtowni owoców i warzyw. Hurtownia mieści się można powiedzieć na obrzeżach miasta dlatego tak bardzo mi zależy na sprawieniu mu takiego prezentu jakim jest rower! Uwielbia jeździć na rowerze! Nie pije, nie pali, nie bierze narkotyków! Pomóżmy Mu wejść w dorosłe życie. Dajmy mu szanse na lepsze życie, na zaspokojenie przyziemnych potrzeb! Jest grzeczny... biedny, pokrzywdzony przez los... Proszę bardzo pomóżcie:))

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 74

 
Dane ukryte
300 zł
MB
Mariusz Baran
200 zł
PW
Piotr Wiśniowski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
IZ
Iwona Zając
100 zł
MK
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JS
Joanna Suliba
100 zł
Pączek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków
 • Anna Kalemba-Piętka

  Jestem pedagogiem szkolnym w SOSW nr 3 - Poznałam Henka kiedy uczył się w gimnazjum. Obserwuję go już kilka ładnych lat. Uważam, że przemiana jaką przeszedł przez ten czas, jest duża i zauważalna. Ze zbuntowanego, zagubionego chłopca stał się mężczyzną, który wie czego chce. Ma swoje plany, marzenia – niestety nie ma perspektyw by to spełnić. Uważam, że dając mu szansę na „lepsze jutro” wykorzysta to w dobry sposób. Kibicuję mu mocno i uważam, że warto pomagać.

 • Jakub Kwolek

  Zawsze wtedy kiedy myślimy i rozmawiamy o Heniu robimy to z troską i serdecznością. Podobnie w pracy wychowawczej z Henrykiem („naszym Heniem” – jak Go nazywamy) stawiając Mu konkretne wymagania, kierujemy się Jego dobrostanem fizycznym i psychicznym. Czasem prawimy Mu „kazania” (kto je lubi? …) szczególnie wtedy, gdy popełnia błędy. „Errare humanum est” (mylić się jest rzeczą ludzką), ta sentencja wyraża ponadczasową prawdę. Mamy przekonanie, że progres i doskonalenie siebie to również konstruktywne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów. Rzeczywistość wielokrotnie Henia doświadczała a życie przynosiło problemy, z którymi trudno się zmierzyć bez wsparcia bliskich i kochających osób. Pomimo tego, wiele razy w relacjach z ludźmi wykazywał empatię i wrażliwość na potrzeby innych (np. był pomocny i opiekuńczy w stosunku do rówieśników ze znaczną niepełnosprawnością). W Heniu widzimy duży potencjał i możliwości. Zależy nam nie tylko na Jego usamodzielnieniu, ale także stawaniu się człowiekiem odpowiedzialnym, który będzie odkrywał nowe horyzonty. Akcja „zrzutka – usamodzielnienie dla Henia” może Mu w tym pomóc. Popieramy akcję! Wicedyrektor i Zespół Wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 3 w Przemyślu

 • Teresa Lorenz

  Uczestnicząc w tejże zrzutce mam potrzebę zwrócić się do trzech Panów: Pana Marka, Pana Jana oraz Adresata tegoż całego "zamieszania". Panie Marku zapewne, już teraz Pan wie, że swoim komentarzem w dniu 24.04.2020 r. najwięcej Pan nam powiedział o sobie.... i śmiem przypuszczać, ze nie było to Pana zamiarem..., ale tak wyszło! Trywialnie można powiedzieć: " Nie tak miało być, a wyszło jak zawsze". Panie Janie niespójność Pana wypowiedzi trąca fikcją postaci... Trzeci Pan - Heniu, któremu uczestnicząc w zrzutce, tą "kropelką" pomocy chcę wesprzeć start w dorosłe życie. Heniu głowa do góry! Bierz odważnie i odpowiedzialnie życie w swoje ręce, gdyż nikt z nas za Ciebie go nie przeżyje. Niech w codzienności towarzyszy Ci DOBROĆ i życzliwość ludzi. Życzę Ci DOBRYCH wyborów, trafnych decyzji, owocnej pracy, wytrwałości oraz Bożej opieki.

 • Henryk Grund

  Każdy z nas ma w swoim życiu epizod który nie chcę pamiętać i żałuję teraz tych decyzji. Ale jesteśmy ludźmi i każdy z mas się uczy na swoich błędach i idzie do przodu. To najważniejsze żeby się uczyć i robić postępy w swoim życiu. A nie stać w miejscu. Ja się staram, i chcę iść do przodu.

 • Mariola Kończyk

  Wniosek sam sié nasuwa WARTO I Trzeba pomòc.