id: zxp5mp

Przedsprzedaż książki fotograficznej o polskiej prowincji

Przedsprzedaż książki fotograficznej o polskiej prowincji

Nasi użytkownicy założyli 1 167 085 zrzutek i zebrali 1 214 341 207 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Tysiące przejechanych kilometrów, około 500 sfotografowanych miejscowości, mnóstwo zaskakujących przestrzeni polskich wsi i małych miasteczek - niemal czteroletnie zapiski w prowincjonalnym dzienniku z podróży docierają do mety, jaką jest publikacja książki fotograficznej „Dzień dobry, Polsko”. 

Dołączcie do mnie w finalizacji tego projektu! Możecie wesprzeć wydanie mojej książki poprzez przedsprzedaż. 


pgYeSzzXtZmpUbRt.jpg

Wszyscy wiemy, jak na przestrzeni ostatnich 2-3 lat zmieniły się realia na rynku wydawniczym. Ceny wyprodukowania książki fotograficznej w dobrej jakości, acz niskich nakładach są horrendalnie wysokie. Instytucje muszą optymalizować każde przedsięwzięcie finansowe, dlatego możliwości indywidualnych twórców samodzielnie dążących do wydania książki, jeszcze bardziej się ograniczyły. Niemniej jednak chciałbym z Waszą pomocą, zamknąć ten prowincjonalny cykl w publikacji, tym bardziej że wielu z Was pytało mnie, czy wydam z tego książkę - nie będę ukrywał, że to właśnie Wasze wiadomości mocno zmotywowały mnie do jej stworzenia. 


Zespół 


Kilka słów o mnie

3MSAeGdjhaUkW7FO.jpg

Marcin Urbanowicz - prowincjonalny fotograf z Lublińca. Ukończyłem z wyróżnieniem szkołę fotograficzną Fotoedukacja w Katowicach, a następnie Fotografię prasową, reklamową i wydawniczą na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasji dokumentalista, z zawodu grafik i fotograf współpracujący z kilkoma agencjami marketingowymi. Moje fotografie zdobyły ponad 60 nagród na polskich i zagranicznych konkursach m.in.: International Photography Awards, Leica Street Photo, Polska ulicznie czy Śląska Fotografia Prasowa. W 2022 byłem Stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Do współpracy przy realizacji książki zaprosiłem najlepszych z najlepszych:


Hr1GD0oqv7BBihu3.jpg

Joanna Kinowska - top topów w Polsce w kwestii edycji materiałów i książek fotograficznych. Zrobienie naprawde drastycznej selekcji i ułożenie zdjęć w odpowiedniej kolejności mogłem oddać tylko w ręce kogoś kto pracował przy najlepszych publikacjach książkowych w kraju. 

yQbISrSiA4VVuo8q.jpg

Ziemowit Szczerek - gdy przeczytałem jego ,"Siódemkę" czy ,"Międzymorze" wiedziałem, że tylko Ziemowit może napisać wstęp do mojej prowincjonalnej książki. Jego dość osobliwy sposób widzenia i kochania naszego kraju jest najbliższy temu, co przedstawiają moje fotografie.


Książka jest gotowa! 

Wyedytowana, napisana, zaprojektowana i przetłumaczona czeka już w drukarni na zielone światło od Was. Przedsprzedaż wymaga cierpliwości (czas zbiórki + czas produkcji), ale chcę abyście wiedzieli, że nie kupujecie czegoś, co ma się dopiero narodzić - wszystkie przedprodukcyjne koszty już poniosłem wcześniej, po to by możliwie skrócić czas oczekiwania na pierwszą wysyłkę książek.

kzNpW6KAcorBU8YF.jpg

Zasady zbiórki

Czas zbiórki to 45 dni. W tym czasie musi ją wesprzeć około 220- 250 osób - pozwoli to na druk książek, pakowanie i wysyłkę do zamawiających. Ilość nakładu tak naprawdę zależy od tego, ile będzie zamówień - jednak minimum jest to 250 sztuk. Jeśli więcej osób niż zakładana ilość wesprze mnie zamawiając egzemplarz, nakład również ulegnie zmianie. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zbiórkę udostępnicie dalej - być może ktoś inny również chętnie postawiłby moją książkę na swojej półce. Ważne: Jeżeli nie zbierzemy kwoty wystarczającej na produkcję książki, wszystkie wpłaty zostaną Wam zwrócone. Książka nie zostanie wówczas wydana. 


Dwa warianty wsparcia:

2f5U2n1cqhcQnZaf.jpg

wariant 1

wpłacasz 139 zł = zamówienie 1 egzemplarza książki z darmową wysyłką do paczkomatu

(BARDZO WAŻNE - w danych kontaktowych podaj koniecznie numer Twojego paczkomatu Inpost, Twój numer telefonu, imię i adres email - w innym wypadku nie będzie możliwości wysyłki)


NeudJyTHKrkgqHE2.jpg

wariant 2 

wpłacasz 159 zł = zamówienie 1 egzemplarza książki + indywidualna dedykacja + wybrana losowo pocztówka 10x15cm 350g z darmową wysyłką do paczkomatu

(BARDZO WAŻNE - w danych kontaktowych podaj koniecznie numer Twojego paczkomatu Inpost, Twój numer telefonu, imię i adres email - w innym wypadku nie będzie możliwości wysyłki - dedykację będę ustalał telefonicznie lub mejlowo)

ZaiSqXCHmMYqbhL3.jpg

wariant 3

wpłacasz 249 zł = zamówienie 2 egzemplarzy książki z darmową wysyłką do paczkomatu

(BARDZO WAŻNE - w danych kontaktowych podaj koniecznie numer Twojego paczkomatu Inpost, Twój numer telefonu, imię i adres email - w innym wypadku nie będzie możliwości wysyłki)Kilka słów o założeniach projektu


Projekt prowincjonalny_fotograf i w tym publikacja albumu ,,Dzień dobry, Polsko”, to dokumentacja współczesnego obrazu przestrzeni wokół wsi i małych miasteczek. To miejsca nieco na poboczu, oddalone od dużych miast, często z dala od uczęszczanych tras tranzytowych i dróg ekspresowych. Ta prowincja to także wszystko to, co wypełnia przestrzeń pomiędzy dużymi ośrodkami - zwyczajność i normalność. Przestrzeń, którą fotografuję, nie przestaje mnie zdumiewać. Zmiany wprowadzane są, by było lepiej, prościej, ale także ładniej. Często rozwiązania tymczasowe wrastają w kolejne warstwy i stają się tłem do kolejnych zmian. Jest to przestrzeń wielokrotnie poddawana recyklingowi. Na budynkach widać kolejne warstwy farby, zmiany właścicieli, a dla mnie to również kolejne dekady historii. Czasem znajduję się w miejscach, nie mogąc uwierzyć, że nie przeniosłem się w czasie.

Mój projekt, to także podróż po mapie naszpikowanej absurdem i brzydotą. Jest to jednocześnie opowieść sentymentalna o świecie, który zanika. W moich fotografiach prawie nie ma ludzi. Sama przestrzeń już wystarczająco dużo mówi o jej mieszkańcach i użytkownikach.O projekcie prowincjonalnym możecie poczytać lub posłuchać tutaj: 

https://kwartalnikfotografia.pl/niekonczaca-sie-prowincja/

https://zaborona.com/potvornist-dlya-mene-inkoly-nastilky-brydka-shho-azh-krasyva/

https://radiokapital.pl/shows/hey-dreamer/5-marcin-urbanowicz/

https://www.youtube.com/watch?v=6pnwl9zBZZU&t=3801s&ab_channel=FotograficznieRzeczBior%C4%85c

https://www.tygodnikziemiopolskiej.info/artykul/2120,slaska-wies-w-innym-kadrze


Moje zdjęcia możecie zobaczyć:

https://www.instagram.com/prowincjonalny_fotograf/

https://www.instagram.com/12_cali_za_nim/

https://www.marcinurbanowicz.pl/


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Książki • Inne
Książka fotograficzna
wpłacasz 139 zł = zamówienie 1 egzemplarza książki z darmową wysyłką do paczkomatu(BARDZO WAŻNE - w danych kontaktowych podaj koniecznie numer Twojego...
139 zł

Kupione 161

Zakończona
Książki • Inne
Książka fotograficzna + dedykacja + pocztówka
wpłacasz 159 zł = zamówienie 1 egzemplarza książki + indywidualna dedykacja + wybrana losowo pocztówka 10x15cm 350g z darmową wysyłką do paczkomatu(BA...
159 zł

Kupione 104

Zakończona
Książki • Inne
2x książka fotograficzna
wpłacasz 249 zł = zamówienie 2 egzemplarzy książki z darmową wysyłką do paczkomatu(BARDZO WAŻNE - w danych kontaktowych podaj koniecznie numer Twojego...
249 zł

Kupione 24

Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 315

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków