id: zy5bgr

Leczenie i rehabilitacja Nikodema

Leczenie i rehabilitacja Nikodema

Nasi użytkownicy założyli 1 167 099 zrzutek i zebrali 1 214 355 733 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nikodem - nasz mały „wielki” wojownik.


Nikodem Kozlowski urodził się w 25. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 850 gramów. Przez 3 miesiące walczył o zdrowie na oddziale neonatologii. Przy wypisie ze szpitala w styczniu 2022 roku, nie miał absolutnie żadnych problemów rozwojowych. Ominęła go retinopatia i inne ryzyka związane z porodem w tak wczesnym miesiącu. 


Pierwsze miesiące w domu były przepełnione radością. Nareszcie mogliśmy się sobą cieszyć!

Już myśleliśmy ze nic złego nam nie grozi. Niestety los chciał inaczej. 


W kwietniu zeszłego roku nasz syn znalazł się na intensywnej terapii z powodu zapalenia krtani. Niepoprawne diagnozy spowodowały falę błędów medycznych. W skutku Nasz syn został zarażony sepsą. Nieodpowiednie leczenie doprowadziło do poważnych konsekwencji, takich jak niedotlenienie, uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, zanik mielinizacji w mózgu, ślepota korowa, spastyka czterokończynowa, która uniemożliwia mu jakąkolwiek motorykę. Obecnie nasz synek nie siedzi, nie potrafi obracać się na boki, nie komunikuje się i ma poważne problemy ze wzrokiem. 


Przed nim pierwsza operacja, na którą zbieramy środki. Walką i determinacją osiąga się wiele. Codziennie robi małe postępy. Jest dzielny i wzorowo znosi trudności każdego dnia. 


Nikodem przeszedł mikropolaryzacje mózgu, PONS-a, TDCS-a oraz liczne turnusy fizjoterapii, które są bardzo kosztowne. Niezbędne sprzęty medyczne musieliśmy zakupić z własnych środków.


Dzięki Waszej pomocy, będziemy mogli zapewnić mu kosztowną rehabilitację, której bardzo potrzebuje. Nikodem ma szansę na odzyskanie wzroku i powrót do sprawności fizycznej i umysłowej. Za granicą istnieją metody leczenia, które pozwolą mu odzyskać wzrok, zmniejszyć spastykę i zacząć komunikować się z nami oraz poznawać świat!

Od ponad roku walczymy z Nikodemem o jego powrót do zdrowia, wydając przy tym wszystkie oszczędności. 


Bardzo prosimy o wsparcie. Każda złotówka się liczy i daje naszemu synkowi nadzieję na właściwe leczenie.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 299

preloader

Komentarze 46

 
2500 znaków