id: zy9bu7

Całkowite zaćmienie Słońca w Andach - 2 lipca 2019

Całkowite zaćmienie Słońca w Andach - 2 lipca 2019

5 021 zł 
z 18 000 zł
27%
zakończona 24.06.2019r
61 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Całkowite zaćmienie Słońca to jeden z fenomenów który od zawsze poruszał ludzkość. Ja jako fotograf chce pokazywać, że kosmos jest nie tylko niesamowicie piękny, ale również jest naszą koniecznością w długiej perspektywie czasu jako cywilizacji. Całkowite zaćmienie Słońca, 2 lipca 2019 będzie wyjątkowe z kilku powodów, ale najważniejszymi dwoma jest to że wystąpi bardzo nisko nad horyzontem co stworzy idealne warunki do fotografowania oraz to, że zbiega się z 50 rocznicą lądowania człowieka na Księżycu. W dodatku chciałbym wykorzystać swoją sprawność fizyczną i wykonać zdjęcia na wysokości 5000m.n.p.m. w Andach. Zaciekawił Cię ten projekt? Poniżej znajdziesz wszystkie szczegóły i dokładne wyjaśnienie tego na co przeznaczę zebraną kwotę.

Cześć, nazywam się Michał Ostaszewski, mam 24 lata i moją największą pasją jest astrofotografia.

Fajnie że się tutaj znalazłeś. Poniżej dowiesz się wszystkiego o moim projekcie fotografowania całkowitego zaćmienia Słońca w Andach na wysokości 5000m.n.p.m. Jeżeli zdecydujesz się wesprzeć ten projekt otrzymasz zdjęcia powstałe przy projekcie, wydruki, spotkasz się ze mną w ramach warsztatów fotograficznych lub ja ulokuję Twój produkt w filmie o tej wyprawie.

Od dziecka kosmos jest moją największą pasją. 5 lat temu rozpocząłem uwiecznianie go na swoich zdjęciach dzięki którym chciałbym pokazywać jak ważna jest wiedza o wszechświecie.

W swoje kosmiczne fotografie staram się wplatać postać człowieka by uzmysłowić odbiorcom, że ludzkość jest jego częścią i eksploracja przestrzeni kosmicznej będzie kluczowa dla naszej cywilizacji w przyszłości.

Swoje zdjęcia staram się tworzyć w miejscach które oferują niesamowite widoki, jak również są trudno dostępne przez co stają się unikatowymi kadrami ukazującymi fenomeny które możemy dostrzec na nocnym niebie.

Przez 12 lat trenowałem również profesjonalnie łyżwiarstwo szybkie, byłem reprezentantem Polski juniorów i seniorów na zawodach takich jak 28 zimowa Uniwersjada Almaty 2017. W swoim dorobku posiadam ponad 20 medali mistrzostw kraju we wszystkich kategoriach wiekowych w łyżwiarstwie szybkim. Dlatego też chciałbym połączyć swoją sprawność fizyczną z realizacją tego projektu.

"Fotografowanie kosmosu to moja największa pasja"

Same fotografie to jednak nie wszystko, dzięki nim chciałbym pokazywać ważny przekaz:

że nasze życie jest nierozerwalnie związane z tym jak poszerzamy o nim swoją wiedzę i jak wykorzystujemy ją w praktyce na przykład wysyłając w przestrzeń kosmiczną nowoczesne teleskopy które być może pozwolą nam na odpowiedzenie na odwieczne pytania; takie jak czy jesteśmy sami we wszechświecie?

zobacz moje portfolio

Zobacz moje portfolio

Pełne moje portfolio znajdziesz na mojej stronie www

Całkowite zaćmienie Słońca to jeden z fenomenów który od zawsze poruszał ludzkość. Jako osoba szukająca unikatowości na swoich zdjęciach takie zjawisko jest doskonałą okazją na złapanie wyjątkowych kadrów. Szukając unikalnej kompozycji chciałbym się udać w okolice od miasta San Juan aż w okolice przełęczy Passo Auqa Negra w Andach.

Plan na wyprawę obejmuje dostanie się na 7-10 dni przed zaćmieniem do San Juan lub Mendozy i znalezienie najbardziej odpowiedniego miejsca z którego chciałbym fotografować zaćmienie, uwzględniając czas potrzebny na ewentualną aklimatyzację w przypadku podróżowania powyżej 3000m.n.p.m.

Podczas wyprawy chciałbym również zrealizować materiał video w którym pokazywałbym całość wyzwania jak również proces jego realizacji.

Dlaczego akurat tam?

Nisko nad horyzontem

Całkowita faza zaćmienia z przełęczy Passo del Aqua Negra wystąpi niecałe 11 stopni nad horyzontem.

Księżycowy krajobraz

Otoczenie And i wysokość nad poziomem morza stworzy wyjątkowy klimat nawiązujący do wypraw Apollo.

Bardzo pewna pogoda

Miejsce które wybrałem na zaćmienie, według statystyk pogodowych oferuje 24 dni słoneczne w lipcu, co jest jedną z najwyższych wartości dla ścieżki tego zaćmienia.

Inspiracja

Na swoich zdjęciach staram się fotografować kosmos w zupełnie inny sposób niż robi to większość, fotografować kosmos z ludźmi.

20 lipca 2019, 18 dni po zaćmieniu które chce sfotografować, przypada 50 rocznica lądowania człowieka na Księżycu. Według mnie to wspaniała okazja by zaprezentować zdjęcia z zaćmienia w tym kontekście.

W szczególności że chciałbym właśnie sfotografować człowieka na tle zaćmienia inspirując się kadrami które powstały podczas misji Apollo.

Plan na zdjęcia

W 2015 roku miałem już okazję fotografować częściowe zaćmienie Słońca. W ciągu minionego roku starałem się doszlifować swoje umiejętności w fotografowaniu przy użyciu długich ogniskowych (duże przybliżenie-tak by osoba stojąca na tle zjawiska wydawała sie bardzo duża) w celu uzyskania skrótu perspektywy. Chciałbym teraz wykorzystać całe swoje doświadczenie oraz umiejętności w tym projekcie.

Mój plan zakłada znalezienie miejsca z którego będę mógł sfotografować człowieka na tle zaćmienia w fazie całkowitej, Słońce będzie znajdować się wtedy około 11 stopni nad horyzontem, oraz późniejszego sfotografowania zachodzącego Słońca będącego nadal w dość pokaźniej fazie zaćmienia

film

Podczas całej wyprawy chciałbym również zrealizować film który będzie opowiadał historię fotografowania tego astronomicznego fenomenu. Film trwałby około 20 minut i wyjaśniał najważniejsze aspekty którym będę musiał stawić czoła podczas tej wyprawy. Zamysł tej produkcji jest taki by jego wydźwięk wyzwalał w oglądającym bardzo inspirujące emocje oraz ukazywał moją pasję w podziwianiu kosmosu. To właśnie dlatego uruchomiłem tą zrzutkę.

Dlaczego zrzutka?

Mój plan jest bardzo ambitny i nie interesuje mnie zwykłe fotografowanie zaćmienia. Chcę zrobić coś zupełnie wyjątkowego. Niestety nie jestem wstanie dokonać tego sam. Do realizacji pełnego projektu potrzebne są mi również dwie osoby odpowiedzialne za nakręcenie filmu i pomoc przy realizacji zdjęć.

Pieniądze zebrane na zrzutce pozwolą na pokrycie kosztów biletów lotniczych dzięki którym dostaniemy się z Polski do San Juan lub Mendozy w Argentynie (w zależności od końcowej ceny połączeń). Koszt takich biletów to około 5000zł z dużym bagażem na osobę. Pozostałe 3 tysiące pozwolą nam na zakup niezbędnego sprzętu do uniezależnienia się od sieci elektrycznej i możliwości biwakowania podczas aklimatyzacji. W lipcu temperatura w miejscu w którym chce wykonać zdjęcia w nocy spadać będzie do - 20 stopni Celsjusza.

Co otrzymasz w zamian za wsparcie?

Chciałbym również być czuł się związany z realizacją tego projektu i jeżeli go wesprzesz to byś czuł że dołożyłeś do niego swoją cegiełkę. Dlatego też za każde wsparcie powyżej 20zł otrzymasz ode mnie dedykowane tapety, zdjęcia, wydruki, zabiorę Cię na warsztaty fotograficzne lub ulokuję Twój produkt w realizacji projektu.

a co jeśli?

Osobiście jestem zmotywowany najbardziej na świecie by zrealizować ten pomysł, jestem wstanie podjąć też każdy wysiłek by zrobić to z należytą starannością i pasją. Ale co jeśli?

Do rozpoczęcia realizacji mojego projektu pozostały jeszcze dwa miesiące. Przez ten czas może się jeszcze wiele wydarzyć więc pozwól że nakreślę warianty awaryjne.

Jeżeli uzbieram mniej niż 5000zł zwrócę każdemu wspierającemu wpłacone pieniądze.

Po pierwsze jeżeli uzbieram minimum 5000zł to pojadę na zaćmienie sam do Chile w okolice miejscowości la Serena po doświadczenie(półtora roku później zaćmienie ponownie wystąpi na tym obszarze i wtedy będę mógł wrócić ze zdwojoną siłą). Niestety nie zrealizuję wtedy wideo, a wykonam tylko zdjęcia i to zapewne nie tak spektakularne z pierwszym planem jak zakłada to pełny plan.

Jeżeli uzbierana kwota przekroczy 12 000zł pojadę na zaćmienie tylko z jedną osobą i zrealizuję wideo i zdjęcia ale też zapewne wtedy nie uda mi się zrealizować sesji z ludźmi na pierwszym planie.

Jeżeli uzbieram powyżej 18 000zł to dołożę wszelkich starań by na wyprawę pojechały ze mną dwie wspomniane wyżej osoby z którymi zrealizuję pełny plan wyjazdu, a nadwyżkę zainwestuję w sprzęt który pomoże mi zrealizowaniu jeszcze lepszych zdjęć.

Jeżeli pojawi się sponsor który pokryje całe koszty wyjazdu a wyjazd nabierze komercyjnego charakteru to środki przeznaczę na uzupełnienie swojego astrofotograficznego sprzętu na wyjazd. Który będzie mi później dalej służył przez lata w rozwijaniu mojej pasji.

W przypadku sytuacji niezależnych ode mnie i okazaniu się że nie mogę zrealizować projektu również zwrócę wszystkie środki wspierającym.

MASZ CHĘĆ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Po prostu do mnie zadzwoń lub napisz a wytłumaczę Ci wszystkie aspekty wyprawy.

Skontaktuj się ze mną

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 20 zł i więcej
  Tapeta na telefon
  Każda osoba która wesprze mój projekt 20zł otrzyma po wyjeździe tapetę ze zdjęciem zaćmienia z wyjazdu.
  rozwiń

  wybrano 23 razy

  przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2018

  Wybieram
  Wpłać 50 zł i więcej
  Tapeta na komputer z dedykacją
  Każda osoba która wesprze mój projekt 50zł otrzyma po wyjeździe tapetę ze zdjęciem zaćmienia z wyjazdu na komputer lub tablet z personalną dedykacją.
  rozwiń

  wybrano 13 razy

  przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

  Wybieram
  Wpłać 100 zł i więcej
  Tapeta z dedykacją i pocztówka z Argentyny
  Każda osoba która wesprze mój projekt 100zł otrzyma po wyjeździe tapetę ze zdjęciem zaćmienia z wyjazdu z dedykacją na smartfona, tablet lub komputer. Dodatkowo wyślę Ci pocztówkę z mojego wyjazdu :)
  rozwiń

  wybrano 13 razy

  przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

  Wybieram
  Wpłać 250 zł i więcej
  Plik ze zdjęciem z zaćmienia na licencji niekomercyjnej
  Każda osoba która wesprze mój projekt 250zł otrzyma po wyjeździe plik w pełnej rozdzielczości ze zdjęciem z zaćmienia na licencji niekomercyjnej. Plik ten będzie można wykorzystać do przygotowania na przykład wydruku do własnego domu. Licencja ta nie przewiduje użytku komercyjnego.
  rozwiń

  wybrano 4 razy

  przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Wydruk Fine-Art od astrography.com
  Każda osoba która wesprze mój projekt 500zł otrzyma po wydruk 91x61cm w jakości Fine-Art o żywotności 500 lat wydrukowany przez Astrography.com.Zdjęcie na wydruk może być dowolnym zdjęciem z mojego portfolio dostępnego na Astrography.com lub jednym ze zdjęć które powstaną na zaćmieniu.
  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 18 z 20)

  przewidywana dostawa: 30 września, 2019

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  Prywatne, jednodniowe warsztaty fotograficzne
  Każdy kto wesprze mój projekt 1000zł będzie miał możliwość poznania wszystkich tajników mojej fotografii(nie tylko tej astrokrajobrazowej) na prywatnych warsztatach w wybranym przez siebie terminie (w Warszawie, Krakowie, Katowicach lub Zakopanem). Podczas tych warsztatów przedstawię Ci wszelką teorię z której korzystam wykonując zdjęcia poczynając od aspektów fizycznego działania aparatu cyfrowego aż po wszystkie sztuczki w postprodukcji w programach takich jak Adobe Lightroom, Photoshop czy AutopanoGiga i praktyczną pracę z aparatem.
  rozwiń

  (pozostało 15 z 15)

  przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2019

  Wybieram
  Wpłać 3000 zł i więcej
  Lokowanie produktu w wideo
  Projekt ma według mnie bardzo duży potencjał komercyjny. Z dwóch powodów, po pierwsze zdjęcia zaprezentowane będę w czasie zbiegającym się z 50 leciem lądowania ludzi na Księżycu co ożywi zainteresowanie się tą tematyką. Po drugie zaćmienie wystąpi nisko nad horyzontem co sprawia świetną okazję do sfotografowania na jego tle ludzi jak i obiektów. Takie zdjęcia czy wideo z Twoim produktem na tle zaćmienia to świetny materiał reklamowy dla Ciebie i Twojej marki, dlatego też jeżeli zdecydujesz się wesprzeć mój projekt 3000zł wykonam dla Ciebie materiał komercyjny podczas zaćmienia oraz dodatkowo ulokuję Twój produkt w swoim filmie.
  rozwiń

  (pozostało 6 z 6)

  przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

  Wybieram

Wpłaty 61

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nagrody / oferty

Wpłać 20 zł i więcej
Tapeta na telefon
Każda osoba która wesprze mój projekt 20zł otrzyma po wyjeździe tapetę ze zdjęciem zaćmienia z wyjazdu.
rozwiń

wybrano 23 razy

przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2018

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Tapeta na komputer z dedykacją
Każda osoba która wesprze mój projekt 50zł otrzyma po wyjeździe tapetę ze zdjęciem zaćmienia z wyjazdu na komputer lub tablet z personalną dedykacją.
rozwiń

wybrano 13 razy

przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Tapeta z dedykacją i pocztówka z Argentyny
Każda osoba która wesprze mój projekt 100zł otrzyma po wyjeździe tapetę ze zdjęciem zaćmienia z wyjazdu z dedykacją na smartfona, tablet lub komputer. Dodatkowo wyślę Ci pocztówkę z mojego wyjazdu :)
rozwiń

wybrano 13 razy

przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Plik ze zdjęciem z zaćmienia na licencji niekomercyjnej
Każda osoba która wesprze mój projekt 250zł otrzyma po wyjeździe plik w pełnej rozdzielczości ze zdjęciem z zaćmienia na licencji niekomercyjnej. Plik ten będzie można wykorzystać do przygotowania na przykład wydruku do własnego domu. Licencja ta nie przewiduje użytku komercyjnego.
rozwiń

wybrano 4 razy

przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Wydruk Fine-Art od astrography.com
Każda osoba która wesprze mój projekt 500zł otrzyma po wydruk 91x61cm w jakości Fine-Art o żywotności 500 lat wydrukowany przez Astrography.com.Zdjęcie na wydruk może być dowolnym zdjęciem z mojego portfolio dostępnego na Astrography.com lub jednym ze zdjęć które powstaną na zaćmieniu.
rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 18 z 20)

przewidywana dostawa: 30 września, 2019

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Prywatne, jednodniowe warsztaty fotograficzne
Każdy kto wesprze mój projekt 1000zł będzie miał możliwość poznania wszystkich tajników mojej fotografii(nie tylko tej astrokrajobrazowej) na prywatnych warsztatach w wybranym przez siebie terminie (w Warszawie, Krakowie, Katowicach lub Zakopanem). Podczas tych warsztatów przedstawię Ci wszelką teorię z której korzystam wykonując zdjęcia poczynając od aspektów fizycznego działania aparatu cyfrowego aż po wszystkie sztuczki w postprodukcji w programach takich jak Adobe Lightroom, Photoshop czy AutopanoGiga i praktyczną pracę z aparatem.
rozwiń

(pozostało 15 z 15)

przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2019

Wybieram
Wpłać 3000 zł i więcej
Lokowanie produktu w wideo
Projekt ma według mnie bardzo duży potencjał komercyjny. Z dwóch powodów, po pierwsze zdjęcia zaprezentowane będę w czasie zbiegającym się z 50 leciem lądowania ludzi na Księżycu co ożywi zainteresowanie się tą tematyką. Po drugie zaćmienie wystąpi nisko nad horyzontem co sprawia świetną okazję do sfotografowania na jego tle ludzi jak i obiektów. Takie zdjęcia czy wideo z Twoim produktem na tle zaćmienia to świetny materiał reklamowy dla Ciebie i Twojej marki, dlatego też jeżeli zdecydujesz się wesprzeć mój projekt 3000zł wykonam dla Ciebie materiał komercyjny podczas zaćmienia oraz dodatkowo ulokuję Twój produkt w swoim filmie.
rozwiń

(pozostało 6 z 6)

przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2019

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

881 044 zrzutki

i zebrali

811 947 431 zł

A ty na co dziś zbierasz?