id: zygbet

Dla osób z Ukrainy :bezpłatny kurs języka polskiego

Dla osób z Ukrainy :bezpłatny kurs języka polskiego

Nasi użytkownicy założyli 916 810 zrzutek i zebrali 884 334 317 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Otrzymaliśmy w marcu od sponsora finanse na poprowadzenie 20 lekcji dla grupy dzieci z Ukrainy. Równolegle odbywały się lekcje dla mam, sponsorowane z tej zarzutki lub z innych źródeł. Ci mali uczniowie maja zajęcia w szkołach ukraińskich online codziennie, a po południu przychodziły do nas na naukę j. polskiego 3x tygodniowo. Zrobiliśmy podstawowe tematy- kolory, liczby, dni tygodnia, jedzenie, dom itp. 20 lekcji minęło szybko, bardzo się polubiliśmy - ale fundusze się skończyły. W czwartek będę musiała powiedzieć dzieciom ze to ostatnie zajęcia. Trochę przykro, te dzieci są tak chętne do nauki, podręcznik napoczęty, chciałoby się kontynuować. Żeby można jeszcze tydzień kontynuować zajęcia, jeszcze 4 lekcje , potrzeba 280 zł. Prośba o wsparcie zrzutki.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Bezpłatny kurs języka polskiego dla osób z Ukrainy, aby mogły zorganizować sobie życie w naszym kraju. Dzięki 4 sponsorom odbywa się pierwszych 20 lekcji dla grupy osób dorosłych i młodzieży w Domu Parafialnym w Michałowicach pod Warszawą i dla grupy dziecięcej w Szkole Języków 1Academy w Michałowicach. Obecnie uczestniczy w kursie 50 osób. Żeby kurs mógł trwać kolejnych 20 lekcji, do poziomu komunikacyjnego - A1, potrzebnych jest kolejne 1400 zł dla grupy dorosłych i 1400 dla grupy dzieci. Jeśli uzbieramy więcej, będzie można podzielić grupę żeby nauczanie mogło być bardziej efektywne, oraz stworzyć grupę popołudniową. Serdeczna prośba o wsparcie, uczniowie którzy przychodzą na zajęcia są bardzo zaangażowani i starają się, jak tylko mogą, uczyć języka polskiego!

1 Maja: kurs nadal trwa, tygodniowo 8 lekcji. Ciągle dołączają nowi kursanci, m.in. przyprowadziła młoda kobieta na zajęcia chłopaka kilkunastoletniego. Dosiadła się do mnie żeby opowiedzieć ze właśnie zbombardowali ich dom. Chłopak dopiero co przyjechał i nie ma do czego wracać. Musi nauczyć się języka. Trzeba przedłużyć kurs, i ponawiamy prośbę o dofinansowanie.

Pomóżmy przełamać barierę językową!

28 maja: kurs nadal trwa, dołączyli kolejni sponsorzy, w sumie otrzymaliśmy teraz 330 zł, więc możemy kontynuować jeszcze półtora tygodnia. Mam nadzieje ze do tego czasu jeszcze ktoś wpłaci. Dołączyli tez kolejni uczniowie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 11

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • Monika Karkosik

  Dla osób z Ukrainy – bezpłatny kurs j. polskiego w Michałowicach! Dotychczas kurs odbywał się dzięki kilku sponsorom, i fundusze (2084 zł) są na wyczerpaniu. Wczoraj młoda kobieta przyprowadziła na zajęcia trzynastolatka. Przysiadła się do mnie żeby opowiedzieć ze jest w Polsce od kilku lat, tu studiowała i dobrze mówi po polsku, ale ten chłopak dopiero co przyjechał. Właśnie się dowiedział ze zbombardowano jego dom, nie ma do czego wracać. Musi nauczyć się języka i będą wszystko zaczynali od nowa. Od marca przeszło przez kurs ponad 70 osób, obecnie uczestniczy ok 30 uczniów. Spotkania są 8 x w tygodniu: dla dorosłych i młodzieży w Domu Parafialnym ul. Szkolna 11: pon g. 8.45, wt . i czw. g. 9.30-11.00. Dla osób które nie mogą przychodzić rano : ul. Raszyńska 30 1Academy, czw g.18.10, wyrównawcze sob. g.14.15-15.45. Kurs dla dzieci pon g.15.30, czw. g.13.00, sob g.13.30.Obowiązują zapisy tel.512222271 Zapraszamy! Od 25.03 do końca kwietnia 43 lekcje, 1/3 poziomu A1- to tempo galopujące. Uczniowie są szalenie zmotywowani , przychodzą na pół godziny wcześniej żeby powtórzyć materiał, przygotować się do zajęć. Niektórzy uczniowie poszli do pracy albo wyjechali, nie mogą już przychodzić. Zgłaszają się też nowe osoby. Chcielibyśmy prowadzić kurs co najmniej do końca maja, do poziomu 1/2 A1. Monika Karkosik.

 • Monika Karkosik

  Bardzodziekujemy za dotychczasowe wpłaty. Fundusze są na wyczerpaniu, prośba o wsparcie zbiórki!

 • Monika Karkosik

  dodatkowa grupa dla osób potzebujacych powtórzenia pierwszych 10 lekcji w sobote, g. 14.15-15.45 Raszyńska 30 1Academy dla młodziezy i doroslych, a dla dzieci 13.30-14.15. Zapraszamy! Zajęcia j. polskiego w j. ukraińskim