id: zypft9

Pomoc medyczna dla ukraińskiego wojska - apteczki taktyczne

Pomoc medyczna dla ukraińskiego wojska - apteczki taktyczne

Nasi użytkownicy założyli 1 168 583 zrzutki i zebrali 1 216 917 172 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dziękujemy wszystkim za udział w zrzutce i z lekkim opóźnieniem wrzucamy krótkie podsumowanie. Udało się nam wspólnie zebrać 3321 złotych. Po krótkich konsultacjach postanowiliśmy za całość kwoty zakupić taktyczne opaski uciskowe. Dzięki pomocy naszych przyjaciół ze sklepu www.dobryszew.com zwiększyliśmy budżet do 4000 złotych i znależliśmy stazy w bardzo dobrej cenie w hurtowni medycznej w Gdańsku. W celu sprawdzenia jakości przed większym zamówieniem przetestowaliśmy opaski na sobie (zdjęcie z testów załączone również w galerii;). Stazy zadziałały bardzo dobrze dlatego zakupiliśmy za całość zebranej kwoty prawie 100 opasek. Pod koniec maja udało się dorzucić karton opasek, dumnie oznaczony logo naszego klubu wspinaczkowego do większego transportu, który wyruszył aż za Dniepr. Podróży nie obyła się bez przygód i awarii samochodu ale tą część relacji zostawiamy na spotkanie w skałach :) 


  Dostaliśmy również potwierdzenie z frontu, że nasze opaski trafiły w odpowiednie ręce pań medyczek (podobno bardzo miłych i niezwykle pomocnych;), które przekazały je już na wyposażenie osobiste żołnierzy. 


  Bardzo się cieszymy, że udało się chociaż w minimalny sposób wspólnie pomóc żołnierzom na froncie. Gdyby ktoś chciał w jakikolwiek sposób pomóc to bardzo zachęcamy do odwiedzenia punktu przy lodowisku Tafla w Gliwicach. Wolontariusze działają tam bardzo prężnie pomagając zarówno na miejscu oraz organizując transporty na Ukrainę. 


  Dzięki jeszcze raz i trzymajcie się!

  r0c40615076ecaa2.jpegse1a0e33c34d9faa.jpegnaf5f95ce0918601.jpegz5e440c9f5d0d8f6.jpeg

  h3781ed256ff610d.png

  vae353588992006c.jpeg

  s1f86a7fe7796028.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Celem zbiórki jest wyposażenie indywidualnych apteczek taktycznych dla oddziałów walczących na wschodni froncie ( Charków, Sumy, Konotop). Dzięki takiej apteczce Ukraiński żołnierz będzie miał szansę uratować siebie, życie swoje kolegi z oddziału lub osobę cywilną ranną w wyniku działań wojennych.

Zawartość apteczki taktycznej pozwala na podstawowe zabezpieczenie medyczne, ewakuację i uniknięcie śmierci np. na skutek krwotoku, wstrząsu, hipoksji, hipotermii. 


W ostatnich tygodniach wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Rybnika udało nam się zorganizować kilka transportów najpotrzebniejszych rzeczy do Lwowa. Do tej pory dostarczyliśmy ok 15 palet zaopatrzenia leków, materiałów opatrunkowych, jedzenia, odzieży, materacy, koców itp. Przywieźliśmy do Polski prawie 70 osób, 3 psy i 2 koty;) 


Dostaliśmy listę najpotrzebniejszych leków i sprzętu od ukraińskich koordynatorów medycznych zaopatrujących wschodni front w regionach Charków,Sumy,Konotop. Chcielibyśmy zorganizować z waszą pomocą transport na większą skalę, kupując bardzo konkretne produkty, na które czekają żołnierze wyruszający na front. 

Wiemy dokładnie co kupić i gdzie możemy to dostarczyć.

Teraz musimy zebrać fundusze.


Nasi znajomi z własnych środków zorganizowali materiał na apteczki oraz panie, które uszyją około 250 apteczek. Cena produkcji takiej apteczki jest dużo niższa niż zakup w sklepie, jakość pozostaje równie dobra. Zdjęcie takiej apteczki znajdziecie na zrzutce. Poniżej lista potrzebnych rzeczy, którymi chcemy wyposażyć nasze apteczki:


1.Staza Taktyczna CAT  - konieczna do szybkiego tamowania masywnych krwawień w skutek ran postrzałowych, amputacji  kończyn w wyniku wybuchów (cena: oryginalna około 190zł, inna możliwość to nie oryginalna opaska, wtedy cena jest niższa około 50zł, z jakością może być różnie)

https://specbrands.pl/opaska-zaciskowa-cat-staza-taktyczna-7-gen

2.Opatrunek osobisty duży (cena 40zł) - podstawowy duży opatrunek uciskowy zabezpieczający rany, szczelny i chroniony przed wilgocią. https://novamed.pl/opatrunek-wodoszczelny-czarmed    

3. Rurka ustno - gardłowa    (cena: 7zł) - zabezpieczenie dróg oddechowych u poszkodowanych nieprzytomnych lub z urazami głowy i szyi.

https://www.praxisdienst.pl/pl/Medyczny/Medycyna+ratunkowa/Wentylacja+i+intubacja/Laryngoskopy+i+akcesoria/Rurka+Wendla+7+0.html?cur=6&speed=1&gclid=CjwKCAjwoduRBhA4EiwACL5RP06jiplG2njXPvWnYhwYxDjhChrurYMPL_8zJ6DYAuYkZT94PZRMMxoChYUQAvD_BwE    

4.Rękawiczki - lekkie i pozwalają na podstawową ochronę.  

5. Opatrunek okluzyjny    (cena: 135zł) - szybkie zabezpieczenie rany klatki piersiowej na skutek  rany postrzałowej, penetrującej lub innych prowadzących do utraty krwi i wystąpienia odmy.

https://www.paramedyk24.pl/opatrunek-sam-chest-seal-okluzyjny.html    

6. Igła do odbarczania odmy    (cena: 22zł)   - w przypadku rany klatki piersiowej ryzyko wystąpienia odmy prężnej jest wysokie co prowadzi do niedotlenienia i zaburzeń pracy serca. Igła pozwala na uratowanie poszkodowanego. 

https://www.paramedyk24.pl/igla-do-odbarczenia-odmy.html    

7.Koc termiczny (cena 6zł)  - zabezpiecza przed wystąpieniem hipotermii u poszkodowanych urazowych  

8.Nożyczki EMS  (cena 10zł) - niezbędne do szybkiej ekspozycji miejsca zranienia np. w celu tamowania krwotoku    https://www.sklepratowniczy.pl/nozyczki-ratownicze-standard.html    


Wyposażenie jednej apteczki to koszt około 400zł. Największą część stanowią opaska uciskowa oraz opatrunek okluzyjny, które mogą być niezbędne do ratowania życia i muszą być dobrej jakości. 10 apteczek to około 4000zł, 30 to 12000zł…wszystkich wyprodukowanych apteczek prawdopodobnie nie uda się nam zapełnić ale postaramy się wspólnie z wami zabezpieczyć jak najwięcej żołnierzy. 


Brakuje również leków ambulatoryjnych dla rannych żołnierzy oraz cywili. Są to specjalistyczne środki podawane dożylnie. Z racji, że są one na receptę dociera ich na Ukrainę dużo mniej niż podstawowych środków medycznych

1. Ketonal - lek z grupy NLPZ,przeciwzapalny, przeciwbólowy ,przeciwgorączkowy .Szeroko stosowany i popularny. 10 ampułek    15zł

2. Kwas traneksamowy - zwiększa krzepliwość krwi przez co ma działanie przeciwkrwotoczne .Pomaga ocalić poszkodowanych z masywnymi krwawieniami    10 ampułek  -   30zł

3. Deksametazon - często stosowany glikokortykosteroid . Lek przeciwwstrząsowy , zapobiega też obrzękowi mózgu występującego w urazach głowy ,oraz stosowany w skurczach górnych dróg oddechowych 

10 ampułek   -  45zł


W imieniu osób które otrzymają leki i sprzęt z tej zbiórki z góry dziękujemy za pomoc!

Ze swojej strony obiecujemy wybrać i dostarczyć wszystko w najpotrzebniejsze miejsca oraz informować o wszystkich zakupach. 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 30

 
Dane ukryte
100 zł
ŁW
Łucja Wiśnicka
70 zł
 
Dane ukryte
200 zł
SP
Sabina P
50 zł
EC
Esti
35 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AM
Kapitan Bomba
400 zł
KJ
Krystyna
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!