id: zz775g

Rechabilitacja mojego synka Filipa

Rechabilitacja mojego synka Filipa

Nasi użytkownicy założyli 1 170 333 zrzutki i zebrali 1 219 629 774 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Filip to nasz 7 letni synek który ma Zespół Downa, nasze najmłodsze oczko w głowie które wymaga stałej, regularnej rehabilitacji ruchowej, oraz terapii logopedyczno-psychologiczno-pedagogicznej...a to wszystko po to, by w przyszłości mógł żyć w miarę normalnie i samodzielnie. Każdego dnia staramy się robić wszystko by zapewnić mu w tej kwestii to, co konieczne.

Jest radosnym i pełnym życia dzieckiem, lecz choroby z jakimi przyszło mu się zmierzyć utrudniają mu życie. Dodatkowy chromosom spowalnia rozwój i dlatego wszystko co innym dzieciom przychodzi z łatwością, od Niego wymaga wiele wysiłku, mnóstwa pracy i często mozolnych ćwiczeń. Cierpi na obecność homozygoty CC w genie MTHFR, wadę serca i różne inne schorzenia towarzyszące Zespołowi Downa. Filip jest pod stałą kontrolą wielu lekarzy (endokrynolog, kardiolog, neurolog, audiolog, hematolog, genetyk, okulista, gastroentorolog ) i specjalistów. Regularne rehabilitacje pozwalają Mu rozwijać się pod względem ruchowym, a terapie logopedyczno-psychologiczne pod względem intelektualnym. Rozwój naszego synka wspieramy również na turnusach rehabilitacyjnych, na których dzięki intensywności zajęć robi spore postępy.

Niestety, dofinansowanie na turnus z PFRON-u (maksymalnie 1x w roku) to tylko ułamkowa tego co trzeba wydać na ten cel w ciągu roku, tak więc większość kosztów musimy pokryć z własnych środków, ponieważ fundusze na subkoncie z roku na rok coraz bardziej się uszczuplają (choćby dlatego, że ludzie młodzi i emeryci praktycznie nie płacą podatków, a wiec nie ma już od nich 1,5%) a dalsza rehabilitacja jest niezbędna. Obecnie jeden turnus kosztuje około 8500 zł, a żeby utrzymać wypracowane efekty i zrobić kolejne postępy zaleca się takich 2-3 na rok. Chociaż nie przychodzi mi to łatwo, jestem przekonana, że rozumiecie Kochani dlaczego jednak zdobyłam się na ten krok... na to, żeby prosić obcych ludzi o pomoc. I wierzcie mi, to bardzo trudne prosić o pieniądze, ale zrobię dla mojego synka co tylko będę mogła, zrobię dla Niego wszystko. Jestem pełna nadziei, że dzięki Waszej pomocy Filip będzie mógł skorzystać z profesjonalizmu terapeutów w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży TRATWA w Steklinku podczas kolejnego turnusu. Za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc z całego serca dziękuję. Joanna - mama Filipa

https://miejserce.pl/podopieczny/10325702/

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!