id: zzdey7

Wydanie Tomu I powieści pt. Czternaście - koszty druku

Wydanie Tomu I powieści pt. Czternaście - koszty druku

Nasi użytkownicy założyli 1 152 255 zrzutek i zebrali 1 197 496 663 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Hej, ho! Mam na imię Dagmara i właśnie przymierzam się do wydania (pod pseudonimem "Lorenc") pierwszego tomu mojej powieści fantasy pod tytułem „Czternaście”. Docelowo powieść będzie się składać z siedmiu tomów, a każdy tom będzie obejmować dwie księgi. Ponieważ pracuję nad całością od wielu, wielu lat, to już nie mogę się doczekać, żeby nareszcie pokazać efekty tej pracy światu (a przynajmniej temu jego kawałeczkowi, który mówi po polsku i lubi przeżywać fantastyczne przygody).


Na wstępie kilka słów o mnie – mieszkam na Śląsku, z wykształcenia jestem tłumaczką języka angielskiego, obecnie również pracuję z tekstem. Pierwsze próby pisania fantastyki podejmowałam już w dzieciństwie, a o „Czternastu” marzę od dwudziestu lat – dwie trzecie życia! Od kilku lat pracuję nad moją książką bardzo intensywnie, a wierzcie mi, że pracy jest niemało – planowanie, szkicowanie, pisanie, pokonywanie wątpliwości, rozwiązywanie niezliczonych problemów, poprawianie, cięcie, klnięcie, przeformułowywanie, a potem czytanie – pierwsze, piąte, dziesiąte... – i ciągłe udoskonalanie.

Aż wreszcie nadchodzi ten moment...

Kiedy pracy jest jeszcze więcej! :) Bo trzeba się zatroszczyć o korektę, ilustracje, stronę internetową, skład (tymi ręcoma! - katusze to niewymowne), i jeszcze jakaś aktywna promocja i dystrybucja by się przydała... Część z tych rzeczy mam już za sobą, podobnie jak sporą część kosztów – ale największy wydatek jeszcze przede mną...

Mowa, rzecz jasna, o druku.

Na początek chciałabym wydrukować 400 egzemplarzy Tomu I. Będzie to książka w formacie A5, w okładce miękkiej, licząca około 650 stron. Koszt jednego egzemplarza to ok. 15 zł, co daje kwotę ok. 6.000 zł (nie licząc transportu). Ponieważ w procesie przygotowywania książki do druku poniosłam już niemałe koszty (korekta tekstu, ilustracje, oprogramowanie), chciałam zwrócić się do Internautów z prośbą o częściowe wsparcie na tym ostatnim, a zarazem najbardziej kosztownym etapie.


Będę wdzięczna za każdą wpłatę, choćby symboliczną. Na pracę nad moją książką poświęciłam tysiące godzin – nie tygodnie, nie miesiące, a całe lata życia – i świadomość, że ktoś ten trud widzi i docenia, będzie dla mnie stanowić ogromne wsparcie.


Dla Zrzutkowiczów autentycznie zainteresowanych powieścią przygotowałam również kilka opcji pre-order:

Wpłać min. 40 zł, a po oficjalnym wydaniu* Tomu I otrzymasz e-booka w wybranym formacie (EPUB, MOBI lub PDF).

Wpłać min. 60 zł, a po oficjalnym wydaniu* Tomu I otrzymasz wydrukowany egzemplarz na wskazany przez Ciebie adres (bez dodatkowych kosztów przesyłki).

Wpłać min. 100 zł, a po oficjalnym wydaniu* otrzymasz Tom I w dwóch formatach - egzemplarz drukowany oraz e-book - wraz z Rozdziałem 1 Tomu II (w formie e-booka).


*Tom I powinien ukazać się oficjalnie jeszcze w marcu, ewentualnie na początku kwietnia.


I wreszcie – sama powieść. Na stronie www.czternascie.pl udostępniam bezpłatnie trzy pierwsze rozdziały, które możesz pobrać w formie e-booka bądź przeczytać we wbudowanym edytorze. Natomiast poniżej przedstawiam zarys fabuły – z konieczności bardzo ogólny, bo trudno opisać w kilku słowach siedmiotomową powieść. :)***Ponad tysiąc lat temu dwanaścioro potężnych czarodziejów stworzyło trzynaście potężnych kryształów – podobno po to, aby zapewnić kontynentowi pokój i dobrobyt...

Do brzegów Aislinu przybijają statki Welimów, jasnowłosych barbarzyńców z dalekiego zachodu. Ich kraina jest zimna i niegościnna, dlatego szukają nowych lądów, na których mogliby się osiedlić. Na swój nowy dom wybierają Nunavat – piękny i ciepły kraj elfów. Dzięki mocy Białego Kryształu oraz małej armii czarodziejów, barbarzyńcy są praktycznie niepowstrzymani i w szybkim tempie zajmują ogromny obszar kraju. Zatrzymują się na rzece Adosie, ale gnębieni przez elfickich partyzantów, decydują się wznowić ofensywę.

Podczas gdy na południowym zachodzie elfy desperacko stawiają opór bezwzględnemu najeźdźcy, pozostałe kraje Aislinu z niepokojem obserwują rozwój sytuacji. Póki co życie toczy się normalnie, a widmo wojny zdaje się odległe, ale niejeden zadaje sobie po cichu pytanie, którego każdy wolałby uniknąć:

Co, jeśli ambicje Welimów nie kończą się na Nunavacie?

Akcja Tomu I rozpoczyna się w momencie, gdy Vira i Tariro Tildered, czarodziejki w służbie Królestwa Kamantery, zostają wezwane w okolice starej twierdzy od wieków zamieszkiwanej przez demona. Jeśli wierzyć legendom, istota ta strzeże kryształu o wielkiej magicznej mocy. Miejsce jest okryte na tyle złą sławą, że nawet najpotężniejsi aislińscy czarodzieje nie śmią podjąć wyzwania - czy to oznacza, że złowieszcze odgłosy i światła szalejące nad ruiną mają coś wspólnego z najeźdźcami zza morza...? A jeśli tak, to co to oznacza dla Aislinu?

Tymczasem daleko na południu Dann Latulte, lestyjski szpieg, który przeniknął w szeregi Welimów, zmuszony jest salwować się ucieczką po tym, jak zostaje przyłapany na pomaganiu elfom. Jedna z jego masek opada i roztrzaskuje się w drobny mak – tyle dobrze, że to ani pierwsza, ani ostatnia...


Więcej przeczytasz na www.czternascie.pl.


Co wyróżnia moją powieść, czyli dlaczego (między innymi!) warto po nią sięgnąć:

- Fabuła – Wielowątkowa, niebanalna, misternie przędzona, tak by stopniowo odsłaniać przed Czytelnikiem głębię i złożoność świata przedstawionego, w którym nic nie jest czarno-białe, a Czytelnik staje przed wątpliwościami na równi z bohaterami. Na przestrzeni powieści nie brakuje niespodzianek, a poszczególne wątki splatają się ze sobą w zaskakujący i nieoczywisty sposób. Emocje gwarantowane!

- Bohaterowie – postacie z krwi i kości, które wychodzą poza powielane w nieskończoność archetypy. Omylne i niedoskonałe, zmagające się z przeciwnościami losu i własnymi słabościami, noszące maski i blizny, zmieniające się pod wpływem przeżyć i ewoluujące w miarę upływu czasu. Na przestrzeni powieści Czytelnik ma mnóstwo okazji, żeby je dobrze poznać, zrozumieć i polubić (albo i nie). Będziesz śledzić ich losy z zapartym tchem!

- Humor – głównie sytuacyjny. Oryginalny, nienachalny, na poziomie. Uśmiechniesz się nie raz!

- Język – barwny, kunsztowny, a zarazem lekki i przystępny. Przekonasz się, że ten tekst po prostu płynie!

- Klimat – charakterystyczny, wyjątkowy, niepowtarzalny. Sprawia, że cała historia urzeka i wciąga do reszty. Zobaczysz, że ta książka zostanie z Tobą na długo!


Zapraszam do świata Czternastu – mam nadzieję, że zostaniesz w nim na długo!


P.S. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie i komentarze!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Książki • Przygodowe i kryminały
E-book: Czternaście - Tom I - Królestwo za kryształ
Wpłać minimum 40 zł, a po oficjalnym wydaniu Tomu I otrzymasz e-booka w wybranym formacie (EPUB, MOBI lub PDF).
40 zł

Kupione 1

Zakończona
Książki • Przygodowe i kryminały
Egzemplarz drukowany: Czternaście - Tom I - Królestwo za kryształ
Wpłać minimum 60 zł, a po oficjalnym wydaniu Tomu I otrzymasz wydrukowany egzemplarz na wskazany przez Ciebie adres (w kwotę wliczone są koszty przesy...
60 zł

Kupione 3 z 100

Zakończona
Książki • Przygodowe i kryminały
Czternaście - Tom I - Królestwo za kryształ + Rozdział 1 Tomu II
Wpłać minimum 100 zł, a po oficjalnym wydaniu otrzymasz Tom I w dwóch formatach - egzemplarz drukowany oraz e-book - wraz z Rozdziałem 1 Tomu II (w fo...
100 zł

Kupione 4 z 100

Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 18

SM
syn marnotrawny
300,01 zł
JA
Janusz Adamiec
300 zł
DH
Damian Herzog
250 zł
HJ
Hania
200 zł
AS
Alicja
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EK
Ewelina Kiraga
100 zł
DS
Dominika Szych
100 zł
AP
GrillQ
75 zł
EC
Ela Cieluch
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!