id: 23cukc

Wsparcie Przedszkola nr 91 „Bajka” w Poznaniu

Wsparcie Przedszkola nr 91 „Bajka” w Poznaniu

Nasi użytkownicy założyli 1 241 197 zrzutek i zebrali 1 389 106 241 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Załóż zrzutkę

Opis zrzutki

wsparcie Przedszkola nr 91 „Bajka” w sfinansowaniu zakupu wybranych elementów wyposażenia sali do prowadzeni zajęć z zakresu Integracji Sensorycznej (podwiesie, platforma podwieszana, grzybek),

Zrzutka powstała jako wsparcie działań biegu charytatywnego NIEBIESKA FALA który posiada dwa podstawowe cele:

wsparcie Przedszkola nr 91 „Bajka” w sfinansowaniu zakupu wybranych elementów wyposażenia sali do prowadzeni zajęć z zakresu Integracji Sensorycznej (podwiesie, platforma podwieszana, grzybek),

zwiększenie świadomości społecznej związanej z problemem autyzmu – przybliżenie objawów zaburzenia, wskazanie sposobów reagowania na nie, przybliżenie dostępnych metod i form terapii oraz edukacji.

Autyzm i inne zaburzenia ze spektrum autyzmu stanowią obecnie poważny i dość często spotykany problem. Osoby nim dotknięte, borykają się z zaburzeniami dotyczącymi trzech głównych stref rozwojowych: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, relacji społecznych oraz zainteresowań i sposobu zabawy (dotyczy dzieci).

Objawy autyzmu są bardzo zróżnicowane, nie można w jednoznaczny sposób opisać zachowania osoby dotkniętej owym zaburzeniem. To co najbardziej rzuca się w oczy, osobom postronnym, nieznającym problemu to:

problemy z komunikacją (np.: nieodpowiadanie na pytania, mowa niezrozumiała, inna melodia wypowiedzi, zupełny brak umiejętności komunikowania się i inne)

problemy z nawiązywaniem kontaktu wzrokowego, unikanie go

zachowania nieadekwatne do sytuacji (wybuchy nieuzasadnionego śmiechu, płaczu, lęku, agresji)

zachowania autoagresywne

upór, niechęć do zmian w przyzwyczajeniach i sposobach postępowania

nieumiejętność wyrażania emocji

niechęć do kontaktu cielesnego, do przytulania , bycia blisko drugiej osoby, nawet znaczącej

nieumiejętność podejmowania typowej zabawy z rówieśnikami, bawienie się w „dziwny”, powtarzalny sposób – tzw. zabawa stereotypowa

zachowania autostymulacyjne (uderzanie się, machanie rękoma, kiwnie, podskakiwanie, przyruchy, tiki itp.)

Dzieci dotknięte opisywanym wyżej zaburzeniem obecnie objęte są systemem opieki od najmłodszych lat. Mogą podjąć naukę w przedszkolach i szkołach specjalnych, integracyjnych lub/i masowych, w zależności od zakresu i intensywności występujących u nich zaburzeń. W placówkach tych korzystają z różnorodnych metod i form terapii autyzmu.

Problem autyzmu, dotyka nie tylko osoby „chorej”. Jest niesamowitym wyzwaniem dla jej rodziny. Dzieci z autyzmem wyglądają, jak inne dzieci, ale nie zachowują się jak one. Wzbudzają „zainteresowanie” na ulicy czy w innych miejscach publicznych. Niestety nadal świadomość społeczna dotycząca problemu pozostawia wiele do życzenia. Rodzice dzieci z autyzmem, często słyszą „co za niegrzeczne dziecko!!!” . Mierzą się z krytycznymi spojrzeniami, uwagami i komentarzami. Rodzice dzieci rozwijających się prawidłowo, nie zawsze przychylnie patrzą na integrację swoich pociech z dziećmi dotkniętymi autyzmem. Nie zawsze więc jest możliwość wspólnej zabawy czy nauki.

Zapraszamy na stronę biegu www.niebieskafala.pl

stronę przedszkola: www.przedszkole91.weebly.com

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Download apps
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!

Komentarze 5

 
2500 znaków