id: 2c4mkg

CAR-T białaczka szpikowa NIEMCY - MICHAŁ BOGUCKI

CAR-T białaczka szpikowa NIEMCY - MICHAŁ BOGUCKI

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 079 647 zł 
z 1 060 000
101%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 955 911 zrzutek i zebrali 961 523 707 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dziś dotarliśmy do ściany, której nie umiemy ani obejść, przepchać, ani przeskoczyć:(

ale zacznę od początku, choć jest tego tyle, że nie wiem czy się to tu wszystko zmieści:)


18 lutego 2021r. Michał usiadł przy stole z powiększonym węzłem chłonnym na szyi i zaczęło się zastanawianie co się dzieje? Obstawialiśmy świnkę:)

W piątek 19 lutego wylądowaliśmy w Przylądku Nadziei we Wrocławiu na hematologii, a parę dni później otrzymaliśmy diagnozę : OSTRA BIAŁACZKA SZPIKOWA AML. Mieliśmy mnóstwo szczęścia, że Misiek nie był jeszcze pełnoletni i choć przedziwnie wyglądał w tym miejscu ze swoimi 192cm wzrostu, to mogliśmy rozpocząć leczenie:)


Od samego początku nie szło nam najlepiej:( Pierwszy cykl chemii okazał się za słaby na Miska blasty, a drugi rozłożył go tak (blasty nie), że na dwa tygodnie wylądował na OIOM-ie pod respiratorem (sepsa). Gdy z niej wyszedł zwycięsko był kwiecień i zabraliśmy się za cykl trzeci, który choć znów nie zadziałał na białaczkę, umożliwił Michałowi jakoś się ogarnąć, przystąpić do egzaminu maturalnego i zostać pierwszym maturzystą Przylądka Nadziei:) Tu muszę podziękować raz jeszcze szpitalowi i ukochanej szkole LO nr 1 im. St. Żeromskiego w Jeleniej Górze, wspaniałej dyrekcji i cudownym nauczycielom, którzy tego cudu dokonali:)

Po ostatnim egzaminie, Miś musiał zmienić szpital, gdyż w maju skończył 18lat i przez 3 miesiące leczył się u dorosłych. Tam udało się przygotować Michała do przeszczepu i z radością wróciliśmy do Przylądka Nadziei na przeszczep szpiku od taty.


3 września byliśmy po przeszczepie i w październiku 21r. WRÓCILIŚMY do domu!!!:))) Niestety tylko na dwa tygodnie, gdyż pojawiły się komplikacje (Graft, cytomegalia) i jesteśmy tu do dziś. Niestety szpik od taty zniknął i białaczka powróciła:(

Michał przeszedł kolejne chemioterapie, eksperymentalne leki, ale nie zadziałało NIC. Skończyły się możliwości leczenia w Polsce:(( Mamy jedyną szanse spróbować leczenia w Niemczech i przeszczep CAR-T dla białaczki szpikowej, która dotychczas była tylko możliwa w Izraelu i Chinach.


Dlatego zwracamy się do wszystkich kochanych ludzi, którzy zechcieliby nam pomóc wysłać Michała na to leczenie.

Będziemy PRZEOGROMNIE WDZIĘCZNI za każdy grosz, który umożliwi i pomoże nam w tej walce o Miśka.


Michał to wielki facet, we wszystkim co robi:) Pomimo choroby NIGDY się nie poddał, nie marudził i nie narzekał. Zdał maturę, dostał się na ukochane studia AGH w KRAKOWIE i jest przeszczęśliwym studentem.

Jest tak fajny, że marzę o tym, by świat się nim zachwycił, a on nim:)))


Jeśli to nie kłopot i możesz nam pomóc, to my bardzo prosimy i nie wiem jak się odwdzięczymy. Potrzebujemy około 200.000 euro na hospitalizacje, toczenia i leki. Nie mam pojęcia jak zdobyć taką kwotę, ale wierzę, ze stanie się kolejny cud i nam się uda:) Ściskamy wszystkich bardzo mocno i życzymy MNÓSTWO zdrowia wszystkim i każdemu z osobna!!!

Dziękuje to ja Ilona (tata Krzyś też i cała nasza rodzina), czyli mama najwspanialszego syna we wszechświecie Michała Boguckiego, który kocha pandy i sam jest jak taka duża panda:)))

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8473

OP
Olga P.
40 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
AD
Agnieszka Dołęga-licytacja
55 zł
LR
ZSOiT Jelenia Góra Razem dla Miśka
3 933 zł
AM
Aleksandra Marjowska Jurczak
30 zł
AM
Anna Magnolia
300 zł
KS
Kasia
AZ
Anna Zasiadła
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 492

 
2500 znaków
 • Ilona Bogucka

  Kochani nasi Przyjaciele, powoli zbieramy się do kupy i uczymy żyć na nowo:( Wiemy jedno, zrobimy naprawdę wszystko, żeby Misiek żył w nas, z nami i był zawsze obok. Razem dla Miśka będzie już na zawsze naszym drogowskazem, naszą nową drogą. Zostawił nam mnóstwo zadań, zagadek i pomysłów jak kochać świat nawet gdy jest ciężko i trudno. Każdego dnia będziemy walczyć o dobro wszechświata, o miłość, ciepło i wrażliwość jaką On posiadał. Bardzo nam Go brakuje i łatwo nie jest, ale zrobimy wszystko, żeby pokazać światu jakim fajnym człowiekiem był. Dziękuję Wam za każdą chwilę i za naprawdę wszystko!! Ta zrzutka była jak najpiękniejszy sen:)

 • Ilona Bogucka

  Kochani Przyjaciele❤️, dziś udało nam się dokończyć formalności i pododpinać sprawy z pogrzebem Miśka. Odbędzie się on o godzinie 12.00, w sobotę 02.04.2022r. w Jeżowie Sudeckim w Kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła. Będzie to pogrzeb razem z mszą św. Jeśli ktokolwiek będzie miał ochotę nam towarzyszyć, będziemy zaszczyceni i bardzo za to dziękujemy.❤️

 • Ilona Bogucka

  Kochani nasi Przyjaciele, z ogromnym smutkiem piszę do Was te słowa. Dziś wieczorem nasz ukochany syn, Misiek, nasz skarb odszedł:(((((((((( Jeszcze wczoraj udało się zrobić przeszczep od nieznanego dawcy, który był niesamowicie dobry, lecz zabrakło czasu by mógł zadziałać:( Dzięki Wam Misiek przeszedł szczęśliwie chemię i radioterapie, jeszcze wczoraj świętowaliśmy zrealizowanie ogromnie trudnego planu. Byliśmy przeszczęśliwi, że udało się dotrzeć do tak trudnego celu. Kolejny cud niestety nasz ostatni:( Wieczór odebrał nam najukochańszego pod słońcem syna, który nigdy ani jednym słowem nie poskarżył się na swój los, który do końca marzył i planował cudowne dni, które jednak nigdy nie nadejdą:(

 • Ilona Bogucka

  Wróciliśmy z Drezna przed chwilą z ogromną pustką i nicością. Nie potrafimy myśleć ani zrozumieć, dlaczego się nie udało. Wierzyliśmy wszyscy, że wróci zdrowy i będziecie mogli go poznać, bo naprawdę był niezwykły. Michał to skarb, nawet w Niemczech go wszyscy pokochali i dziś wylali z nami mnóstwo łez. Dziękujemy Wam za pomoc, to były najlepiej wydane pieniądze w życiu, pomogły nam cieszyć się jego życiem o cztery miesiące dłużej. Ten czas był dla nas bezcenny i bardzo Wam za niego dziękujemy. Wszystko co zostało podamy dalej, będziemy walczyć o więcej dobra na świecie. Michał rozkochał nas jeszcze bardziej do świata i ludzi. Pokazał, że nigdy nie wolno się poddawać i tracić nadziei. Walczył do końca z miłością w oczach, odszedł, choć dla nas nigdy nie odejdzie i zawsze będzie z nami a my z nim.

 • Ilona Bogucka

  Spróbujemy zrealizować jego marzenia i plany, miał niesamowite pomysły i nie będzie łatwo:) ale mamy na to całe nasze życie i zrobimy wszystko by je spełnić. Dziękuję Wam za wszystko, każdy dzień z Wami to był wieki zaszczyt, niesamowita przyjemność i niezwykłe chwile. Pokolorowaliście nasz świat tak bardzo, że każdego dnia widzieliśmy tęczę. Kłaniamy się Wam nisko z wielką miłością w sercu. Życzymy każdemu ogromnie dużo zdrowia i samych szczęśliwości. Może kiedyś jeszcze zechcecie poczytać o Miśku, to ja chętnie się z Wami podzielę, to był naprawdę niesamowity młody człowiek, który oczarował świat, nasz na pewno. Dziękuję, że z nami byliście zawsze.