id: 2y9ydd

Mikołaj o Tobie nie zapomni! Wesprzyj marzenia dzieci ze Strefy Dorastania z Lublina

Mikołaj o Tobie nie zapomni! Wesprzyj marzenia dzieci ze Strefy Dorastania z Lublina

Nasi użytkownicy założyli 1 227 774 zrzutki i zebrali 1 352 133 196 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Święta to czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Niestety, nie wszystkie dzieci mogą spędzić ten czas tak jak my.  

 

Chcemy, żeby wszystkie dzieci poczuły świąteczny nastrój i radość dzięki tej zbiórce!  

Zbieramy pieniądze dla dzieci i młodzieży z defaworyzowanych środowisk. Pochodzą oni z okolic, gdzie zanim zaczęliśmy działać nie było bezpiecznej i rozwijającej przestrzeni do samorealizacji. 

Są to podopieczni naszej Fundacji, z którymi działamy od wielu lat.  

 

Kwota, którą chcemy zebrać to 10 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną przekazane na prezenty świąteczne dla naszych podopiecznych. Zamierzamy stworzyć prezenty dla 100 dzieci - przewidujemy wartość jednego prezentu na 100 zł.  

Dzieci, które otrzymają podarunki pochodzą z: dzielnicy Kośminek, dzielnicy Stare Bronowice, dzielnicy Za Cukrownią, osiedla Grygowej oraz z ul. 1 Maja.  

 

Prezenty będą spersonalizowane, dostosowane do konkretnych zainteresowań naszych podopiecznych będą to m.in.: artykuły plastyczne (np. Flamastry, kredki), materiały rękodzielnicze (np. Glina), gry planszowe, artykuły sportowe (np. Piłki, rękawice), książki, kosmetyki oraz ubrania. Nie zabraknie również tego co dzieci lubią najbardziej - słodyczy.  

 

Pieniądze zebrane zostaną wydane wyłącznie na prezenty.  

 

Organizatorem są Fundacja Strefa Dorastania, Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, a także Rada Wydziałowego Samorządu Studentów WPPKIA KUL

 

O Fundacji: 

Jesteśmy młodymi ludźmi w wieku 20-25 lat, którzy aktywizują zapomnianą dzielnicę miasta Lublin. 

Zaczęło się od wakacyjnego projektu dla najmłodszych mieszkańców lubelskiego Kośminka na zaśmieconym skwerze w środku dzielnicy. Butelki po alkoholu, śmieci to standardowy wygląd miejsca przy Długiej 31. To tam spotkaliśmy się po raz pierwszy z naszymi podopiecznymi i ich rodzinami. Na pierwsze spotkanie w lipcu 2020 roku, o którym poinformowaliśmy za pomocą plakatów na tablicach ogłoszeniowych, przyszło liczne grono dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Na kolejne też przychodzili. Wspólnie stworzyliśmy mini ogródek kwietny, organizowaliśmy warsztaty, a skwer stał się miejscem, które każdemu dziecku kojarzy się ze wspólnymi spotkaniami na dzielnicy.  

A potem powstała i ona - Strefa Dorastania. 

Pisaliśmy projekty, które otrzymywały dofinansowanie. Przez cały sezon letni działo się bardzo dużo. Pracowaliśmy wielopłaszczyznowo, poznaliśmy wiele zaangażowanych osób, które stały się dla nas inspiracją, dzięki którym pomogliśmy wielu innym. Skwer przy Długiej 31 tętnił życiem i nie było dnia bez działań. Grupy międzynarodowe, seniorzy, potańcówki, warsztaty, gry, zabawy, edukacja to tylko nieliczne przykłady aktywności, które kierowaliśmy i wciąż kierujemy do naszych podopiecznych. 

W następnych latach dalej się rozwijaliśmy - Skwer przy ul. Długiej zamienił się w Bazę przy ul. Długiej 88, stworzyliśmy Kanciapę przy ul. Łęczyńskiej 23, a także Kwadrat przy ul. Kunickiego 3.  

Poza wskazanymi działaniami w wymienionych miejscach współpracujemy również z Młodzieżowymi Ośrodkami Wychowawczymi, Placówkami Opiekuńczymi, Domami Dziecka i innymi miejscami na terenie Lubelszczyzny, które potrzebują naszej pomocy. W tych miejscach rozwijamy talenty i dajemy młodym ludziom szansę na rozwój osobisty. 

 

Nasza fundacja prowadzi również badania naukowe. Dzięki wystąpieniom na konferencjach naukowych (np. I Międzynarodowy Kongres Edukacji Nieformalnej, XIV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Oko w oko z przemocą”, których organizatorem był UMCS) lub w uczestnictwie w różnego typu badaniach możemy dzielić się naszymi spostrzeżeniami, a także tworzyć platformę dla rozwoju młodych naukowców.  

 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 82

 
Anonim
50 zł
 
Dobre dzieło
120 zł
 
Święty Mikołaj
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
O i B
50 zł
 
Wiktoria Skiba
50 zł
 
Lidia Jaskuła
100 zł
 
Sekcja Cywilna Uniwersyteckiej Poradni Prawnej KUL
270 zł
 
Piotr Sławicki
100 zł
 
Paweł Wrzaszcz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków