id: 4tf38s

Zbiórka dla ofiar represji na Białorusi

Zbiórka dla ofiar represji na Białorusi

Nasi użytkownicy założyli 1 178 995 zrzutek i zebrali 1 232 700 667 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam wszystkich znajomych, przyjaciół oraz osoby, którym nie jest obojętny los małego Państwa Białoruś. Potrzebujemy pomocy oraz wsparcia dla represjonowanych obywateli naszego kraju. Tak, jak kiedyś Polacy potrzebowali wsparcia - tak teraz i Białorusini - brutalnie traktowani, zastraszani i zwalniani z pracy za... pokojowe zgromadzenia. Na ławki wchodzą uprzednio ściągając buty, idą całymi rodzinami, nie niszcząc przy tym ani państwowego ani prywatnego mienia. W zamian za to są rozpraszani gumowymi nabojami, nieprzerwanie bici gumowymi pałkami po całym ciele i głowach, nawet, gdy leżą bezwładnie na ziemi... Samochodom jadącym nieopodal, które trąbią na znak solidarności z protestującymi, policja... wybija szyby!

Osoby (zarówno kobiety jak i mężczyźni) zaciągane do milicyjnego samochodu, po dowiezieniu do celi, przez wiele godzin klęczą na kolanach czy leżą twarzą do podłogi na twardych, zimnych posadzkach. Wszyscy są bici, a kobiety dodatkowo zastraszane gwałtem przez otaczający je krąg sześciu mężczyzn. W celach wpuszczany jest gaz łzawiący. To tylko niektóre historie.

Po wielodniowych zatrzymaniach, bez kontaktu z rodziną czy prawnikiem wiele z nich odwozi karetka, inni zaś ZNIKAJĄ.

To dzieje się za ścianą, TERAZ, u naszych braci, przyjaciół i rodzin.

Ci ludzie tracą prace, gdyż większość zakładów jest państwowa. Wielu ludzi mimo braku dochodu dalej protestuje... Wybierają niegasnącą nadzieję... Potrzebna jest pomoc.

Otwieram zbiórkę na rzecz ludzi, którzy ucierpieli i nadal cierpią podczas protestów, które nasiliły się od dnia wyborów (tj. od 9.08.!). Każda osoba, która była zatrzymana i wsadzona do milicyjnego transportu będzie zmuszona zapłacić grzywnę. Chcę pomóc swoim rodakom finansowo w tych ciężkich chwilach.

Cała kwota zostanie przekazana na stronę:

https://www.paypal.com/pools/c/8qk6aQYmmt?fbclid=IwAR281L5uG4_OWiAW78HXwS_aV-wvLtTUJVxfvVD6qgEiC00P3kSgbJ7X8UI

Jednocześnie zapraszam na Aukcję do specjalnie utworzonej grupy na Facebooku „ Licytacja dla ofiar represji na Białorusi “;

link -> https://www.facebook.com/groups/333502001165121/about/

Licytacje mają sprawczą moc. Udało się pomóc Mii i innym dzieciom z SMA, uda się i tym razem!

Każda pomoc się liczy!


Привет всем моим знакомым, друзьям и людям, которым не безразлична судьба маленького государства Беларусь. Нам нужна помощь и поддержка от каждого. Я открываю сбор денежных средств для людей, которые пострадали / страдают во время протестов, происходящих в данный момент. Каждый человек, которого арестуют и посадят в милицейский транспорт, будет вынужден заплатить штраф. Я хочу помочь своим соотечественникам материально в это непростое время. Вся сумма будет переведена на сайт - https://www.facebook.com/donate/1123543824684874/1161072597598663/ При этом будет создан аукцион на странице - https://www.facebook.com/groups/333502001165121/about/

Каждая помощь на счету!fb7ca6fa62f7224a.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 101

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków