id: 54pha9

Słuchowisko muzyczne takie jak dawniej "Cud Bożego Narodzenia"

Słuchowisko muzyczne takie jak dawniej "Cud Bożego Narodzenia"

Nasi użytkownicy założyli 980 765 zrzutek i zebrali 1 002 438 382 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • Choć o rodzicach Anielki mowa jest już w pierwszych zdaniach "Cudu Bożego Narodzenia", pojawiają się dopiero pod koniec opowieści. Także w słuchowisku będzie trzeba cierpliwie poczekać, aby ich usłyszeć 🙂 Poznaliście już Joannę, która wcieliła się w postać mamy Anielki. Dzisiaj przedstawiamy Krzysztofa, który użyczył swojego głosu tacie głównej bohaterki! 👨‍👩‍👧

  Krzysztof Stanio to aktor teatralny i filmowy, reżyser, scenarzysta, śpiewak. Pomysłodawca projektu "Powołani", autor książki pt. "Aktor też człowiek" poruszającej tematykę powołania do zawodu aktora. Współpracuje/ował m.in. z Piwnicą pod Baranami, Krakowską Fundacją Teatralną, Teatrem nie Teraz. Obecnie można go zobaczyć w sztuce pt. Miłosna pułapka w reż. Stefana Friedmanna. Mąż Dagmary i tato Helenki.

  vCrPUEIVtCXZf5wp.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

aaa90ad0b73c8ad5.png

P8HagxV1N6Uly0AAAAASUVORK5CYII=


Dwa lata temu, dzięki akcji przedsprzedażowej na portalu zrzutka.pl (link do archiwalnej strony https://zrzutka.pl/d8dzy4), wydaliśmy książkę Cud Bożego Narodzenia. Do dzisiaj (stan na początek listopada 2022) rozeszło się ponad 5 tysięcy egzemplarzy, a opowiadanie zyskało wiele ciepłych recenzji. Oto jedna z nich:


“Pisząc że to książka magiczna, mam na myśli magię na wielu płaszczyznach. To wielka lekcja wiary, to podążanie za głosem serca, to wymowna opowieść o tym, że czasem mamy prawo czuć zwątpienie, rozczarowanie i złość. Historia małej dziewczynki, która jest świadkiem wielkiego cudu udowadnia, że miłość zawsze zwycięża i choć czasem życie rzuca kłody pod nogi to wiara i miłość potrafią wyprostować najbardziej zawiłe drogi. (...) To przepiękna, mądra, wartościowa książka. Duchowa lektura na każdy dzień roku, nie tylko od święta! Magiczne akwarelowe ilustracje idealnie odzwierciedlają klimat opowieści. To małe dzieła sztuki. Całość prezentuje się wspaniale. Bardzo polecam!”

źródło: wnaszejbajce.pl

Więcej recenzji możesz przeczytać na naszej stronie https://wolekiosiolek.pl/ksiazka-cud-bozego-narodzenia

eae91YO66FPK1RBQcDYSGxpFYVSrrMW8_UW-laHbJf4nXuqMSlnPVqAO83t2-Wu-KHUT3xI50Yl4mPl6Pv5WzM6lf40k5Uy7ZkAj55vN5Xc_pKZLAhp7e_Xf5MP70R2w56aeRpeSd00Os0yOVb639aPewpmjg4aUoySINifHG4l67FJ13EpW3pAkgXv1xA


Już w ubiegłym roku mocno myśleliśmy o adaptacji książki w formie audio. Wtedy przerósł nas ogrom przedsięwzięcia. Dlaczego? O tym dowiesz się za chwilę.


o25975f85b6ddfe7.png

Audiobook czy słuchowisko? Takie pytanie zadaliśmy sobie na samym początku. Odpowiedź mogła być tylko jedna! Ale najpierw mała lekcja z definicji (za Wikipedią). 


Audiobook to nagranie dźwiękowe zawierające odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej.

Słuchowisko to podstawowa artystyczna, literacka forma, której tworzywem jest wyłącznie dźwięk: głos ludzki, efekty akustyczne i muzyka. 


Jako dzieci, słuchaliśmy na kasetach słuchowisk, które do dziś bardzo dobrze pamiętamy. To tylko niektóre tytuły: Jacek i Placek, Królowa Śniegu, Czarnoksiężnik z Krainy Oz.  Potrafimy z głowy przytoczyć wiele dialogów, a piosenki bez problemu jesteśmy w stanie zaśpiewać obudzeni nawet w środku nocy.


Szczerze mówiąc, trochę nam dziś brakuje tego, że nie powstają już takie klimatyczne adaptacje książek. Z tego powodu zrodziło się w nas wielkie pragnienie stworzenia adaptacji naszej książki w postaci słuchowiska z piękną oprawą muzyczną. Chcemy zrobić coś, do czego będzie się chciało co roku wracać. 


Wiemy, że sami nie uzyskamy takiego efektu, który nam się marzy, dlatego podjęliśmy decyzję, że zaproszenie od nas otrzymają…


p5c0f6d3f73ed826.png

W słuchowisku wezmą udział:

 • Agnieszka Jaworska - aktorka, lektorka, logopedka, pasjonatka literatury dziecięcej, od wielu lat zajmuje się nagraniami audio, obdarzona piękną, ciepłą barwą głosu, lubianą przez dzieci. Szczęśliwa żona i mama.
 • Krzysztof Bigaj - wokalista, autor muzyki do poezji Karola Wojtyły, twórca oraz wykonawca monodramów o tematyce religijnej, nauczyciel języka polskiego, instruktor grup teatralnych dla dzieci oraz seniorów, malarz. Mąż i tata.
 • Lech Walicki - aktor i reżyser teatralny. Pracuje w Teatrze Groteska w Krakowie. Założyciel i twórca w Teatrze Bez Rzędów w Krakowie. Wokalista zespołu Chmury. Jego ulubione słuchowisko z dzieciństwa: Czarodziejski Młyn.
 • Joanna Maria Pruś - aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku. Aktorka kilku teatrów: Teatru Maska w Rzeszowie, Teatru Figurki, Teatru Fraktal i Teatru Ulotnego. Lektorka modlitwy w Drodze, tytułowa „Goszajka” audiobooka wydawnictwa Kreda Book. Kocha lalkarstwo i sztukę dla najmłodszych. Żona i mama.
 • Krzysztof Stanio - aktor teatralny i filmowy, reżyser, scenarzysta, śpiewak. Pomysłodawca projektu "Powołani", autor książki pt. "Aktor też człowiek" poruszającej tematykę powołania do zawodu aktora. Współpracuje/ował m.in. z Piwnicą pod Baranami, Krakowską Fundacją Teatralną, Teatrem nie Teraz. Obecnie można go zobaczyć w sztuce pt. Miłosna pułapka w reż. Stefana Friedmanna. Mąż Dagmary i tato Helenki.
 • Maciej Małysa - od ukończenia krakowskiej PWST w 1998 roku z kilkunastoma teatrami przejechał Polskę wzdłuż i wszerz. W tym roku zagrał doktora Mortimora w Teatrze Miejskim w Gliwicach i X. Popiełuszkę w Teatrze Nie Teraz. Często wsiada na rower i gra w siatkówkę. Mąż Iwonki i ojciec Gabrysi.
 • i inni :)


Z czasem ujawniamy kolejne karty naszej obsady!

wPLvzH8RFhQqjdBU.png

Sama gra aktorska nie byłaby tym samym, gdyby nie piękna oprawa muzyczna, dlatego kolejne zaproszenie otrzymali od nas…


j16dbf36242ba34a.png

To nasi znajomi lub znajomi naszych znajomych. Sami również weźmiemy czynny udział w oprawie muzycznej. W końcu zarząd naszego wydawnictwa, to autorka książek i autor muzyki. Na tą chwilę (informacje całe czas aktualizowane) słuchowisko ubogacą swoim śpiewem i grą:

 • Kasia Bogusz (wokalistka zespołów takich jak Dikanda, Owca, zaśpiewała również w  Hymnie ŚDM w Krakowie)
 • Muzycy zespołu Legend of Kazimierz (projekt zrodzony na krakowskim Kazimierzu w lipcu 2013 roku oparty na tradycyjnej muzyce Żydów aszkenazyjskich i muzyce bałkańskiej, a w szczególności bułgarskiej, w słuchowisku zagra piosenki w Betlejem): Jacek Długosz - gitara, Mateusz Chmiel - klarnet, Tomasz Czaderski - perkusjonalia
 • Mateusz Frankiewicz - kontrabas (który zajmie się też produkcją całości muzyki)
 • Dominik - skrzypce
 • Jakub Wołek - mandola


Już teraz chcemy podzielić się z Tobą pierwszymi efektami naszej pracy. Zamieszczoną poniżej piosenkę usłyszała Anielka w czasie swojej wyjątkowej podróży po miejscach, które wcześniej znała z ruchomej szopki. Śpiewały ją dwie kobiety, czerpiące wodę z betlejemskiej studni.


y3508a147e3d9367.png

Policzyliśmy wstępne koszty i zrozumieliśmy, dlaczego dzisiaj powstaje mniej takich słuchowisk… Wiele z wymienionych osób bierze udział w projekcie za symboliczne wynagrodzenie, bo tak jak my, chcą zrobić coś, czego jakby brakuje. Łącznie zaangażowanych będzie minimum dziesięciu aktorów, ponad dziesięciu muzyków, reżyser, autor piosenek, producent muzyczny, musimy zapłacić za wynajem studia, miks, mastering.


Już wcześniej napisaliśmy, że sami nie bylibyśmy w stanie stworzyć słuchowiska, o którym marzymy. Dlatego poświęciliśmy kilka zdań na temat wybitnych aktorów i muzyków, którzy zgodzili się z nami współpracować. Brakuje tutaj jeszcze kogoś... 


Słuchowisko nie powstanie bez Ciebie! 

Jeśli zaufasz nam i kupisz jeden z pakietów, uzyskasz w przyszłości dostęp do słuchowiska. Dołącz do grona współtwórców i współfundatorów dzieła i zwiększ szansę jego powstania!


u6338c1b99694dd9.png

Przedstawiać powinno się na początku. Tym razem chcieliśmy, aby to twórczość była naszą wizytówką, dlatego więcej na nasz temat dowiesz się dopiero teraz.


Wydawnictwo Wołek i Osiołek to tak naprawdę nasza rodzina, czyli:

Julianna Wołek - autorka "Cudu Bożego Narodzenia" i innych opowieści, które jeszcze czekają w szufladzie. Od najmłodszych lat marzyła o pisaniu książek i dużej rodzinie. Szczęśliwa żona i mama licznej gromadki.

Jakub Wołek - twórca muzyczny i organizator wydawnictwa. Autor albumu muzycznego Słowa i obrazy. Związany węzłem małżeńskim z Julianną Wołek, tata licznej gromadki. W słuchowisku współautor muzyki oraz efektów dźwiękowych.

Gromadka małych Wołków - Amelka, Ania, Marianka, Róża, Leon, Helenka i Rita, czyli nasze dzieci, które często są inspiracją, a zawsze recenzentami efektów naszych twórczych prac. W wydawnictwie zajmują się przygotowywaniem paczek oraz przybijaniem pieczątek.


Współautorami słuchowiska są:

Mateusz Frankiewicz - muzyk i producent muzyczny znany z takich projektów jak Diri Levsky, Legend od Kazimierz, Hyper Son i innych. W słuchowisku odpowiedzialny za warstwę muzyczną i miks całego spektaklu.

Agnieszka Jaworska - aktorka, lektorka, logopedka, pasjonatka literatury dziecięcej, od wielu lat zajmuje się nagraniami audio, obdarzona piękną, ciepłą barwą głosu, lubianą przez dzieci. Szczęśliwa żona i mama.

Krzysztof Jaworski - muzyk, reżyser teatralny, prowadzi firmę produkującą nagrania książek w wersji audio.

Agata Trojan - autorka piosenek do słuchowiska, która w dzieciństwie marzyła o wejściu do ruchomej szopki. Lubi podejmować próby wyrażenia słowami tego, co wydaje się trudne do wyrażenia. Żona Krzysztofa, mama Łucji, Emilki, Tadzia i Stasia.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 7 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nieaktywne
Elektronika i muzyka • Audiobooki
Słuchowisko w formacie mp3
Słuchowisko w formacie mp3 wysłane na maila podanego przy dokonaniu wpłaty. Termin słuchowiska w formacie mp3 zostanie ogłoszony po Nowym Roku.
30 zł

Kupione 21

Zakończona
Elektronika i muzyka • Audiobooki
Słuchowisko w formacie CD + mp3
Słuchowisko w formie płyty CD w pięknym wydaniu + słuchowisko w formacie mp3 wysłane na maila podanego w czasie wpłaty. Termin wyprodukowania płyt ora...
55 zł

Kupione 32 z 100

Zakończona
Elektronika i muzyka • Audiobooki
Słuchowisko w formacie CD + mp3 + prezenty
Słuchowisko w formie płyty CD w pięknym wydaniu + słuchowisko w formacie mp3 wysłane na maila podanego w czasie wpłaty + kody rabatowe od partnerów wy...
65 zł

Kupione 7 z 100

Zakończona
Elektronika i muzyka • Audiobooki
Słuchowisko w formacie CD + mp3 + obrazek + prezenty
Słuchowisko w formie płyty CD w pięknym wydaniu + słuchowisko w formacie mp3 wysłane na maila podanego w czasie wpłaty + obrazek autorstwa Sary Tchore...
75 zł

Kupione 8 z 100

Zakończona
Elektronika i muzyka • Audiobooki
2 egzemplarze Słuchowiska w formacie CD + mp3 + prezenty
Słuchowisko w formie płyty CD w pięknym wydaniu + słuchowisko w formacie mp3 wysłane na maila podanego w czasie wpłaty + kody rabatowe od partnerów wy...
100 zł

Kupione 11

Zakończona
Inne
Partner wydania (dla dobrych firm)
Status partnera, w ramach którego firma wspiera stworzenie słuchowiska oraz daje kody rabatowe dla wspierających, a w zamian odbiorcy słuchowiska mogą...
1000 zł
Zakończona
Cegiełki i podziękowania
Mecenas projektu
Jeśli widzisz sens we wspieraniu kultury i wiesz, że bez wsparcia instytucji i osób takich jak Ty, nie jest możliwe powstawanie dzieł nietuzinkowych, ...
4000 zł
Zakończona

Wpłaty 83

MS
Monika Szeptyńska
40 zł
 
Dane ukryte
55 zł
AZ
Dorota Zwierzyńska
55 zł
AP
Anna Pisarek
30 zł
KM
Krzysztof Mięsowicz
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
EW
Ewa Wołczek
100 zł
 
Dane ukryte
65 zł
SK
Sylwia Kaiser
ukryta
KT
Karolina Tomaszewska
75 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • MS
  Marta Stącel

  Muzyka przyciąga, jestem ciekawa co jest w środku :) powodzenia :)

  100 zł
 • EB
  Ewelina Burnejko

  Książkę mamy i czytamy. Czekamy na słuchowisko. Powodzenia w zbiórce i w produkcji.

  80 zł