id: 568kbr

Święta bez taty - edycja specjalna

Święta bez taty - edycja specjalna

Nasi użytkownicy założyli 917 147 zrzutek i zebrali 885 253 951 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

4,5 miliona ukraińskich dzieci czeka na cud...Każdy z nas może tego cudu dokonać.


Od 2014 roku nasza Fundacja UNITERS organizuje zbiórkę "Święta bez taty" w ramach której dzieci, które ucierpiały na skutek wojny w Ukrainie (rodzic lub oboje rodziców zginęli lub zostali ranni, stracili dom) otrzymywały symboliczne prezenty od Superelfów na święta Bożego Narodzenia. W taki sposób pokazywaliśmy im, że cały świat pamięta o nich i o ich rodzicach - bohaterach broniących Ukrainy i europejskich wartości.

Przez 8 lat przekazaliśmy ponad 24 tysiące indywidualnych prezentów, a przy samej akcji pracowało ponad 3000 wolontariuszy z całego świata.


Teraz dzieci wojny - to wszystkie dzieci Ukrainy.


Te dzieci zasypiają i budzą się pod dźwięki alarmu bombowego, lekcje częściej przerywa alarm nakazujący przejść do schronów, niż na przerwę, już zapomnieli czym jest wyjście na podwórko z przyjaciółmi, a wieczorami zamiast bajki w telewizji czytają przy świecy książkę, bo coraz częściej nie ma prądu. Te dzieci widzą rzeczy,których nie powinno widziec żadne dziecko...śmierć, przemoc, gwałt, kalectwo, czują ból, strach i rozpacz .

Ich oczy wołaja o pomoc do całego swiata doroslych!

g7f633f41c143d4a.jpg

Wg. oficjalnych danych w Ukrainie na chwilę obecna przebywa ok. 4,5 mln dzieci.


W tym roku bardzo chcemy podarować każdemu dziecku w Ukrainie małą latarkę jako symbol światła od świata.Jeśli koszty pozwolą, w skład prezentu oprócz latarki wejdą też słodycze.




4,5 miliona prezentów - to jest nasz tegoroczny cel. 


Jeśli nam pomożecie, to armia Superelfów pojedzie z prezentami wszędzie, gdzie są dzieci. Poczynając od linii frontu będziemy przesuwać się do zachodnich części Ukrainy wręczając każdemu dziecku symboliczny prezent od nas wszystkich! Jak symbol nadziei i wiary w dobro, które zawsze zwycięża.


Przyjmujemy, że koszt jednego prezentu to ok. 50 PLN co daje nam 225 000 000,00 PLN

To ogromna kwota, ale wierzymy, że łącząc siły damy radę! Wszyscy razem!


Skład prezentu będzie zależeć od zebranych kosztów. Chcemy, by w każdym prezencie znalazły się latarka, gwizdek (zestaw zwiększający szanse na przeżycie) i słodycze.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 244

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków