id: 5ab75a

Dla Ciebie tworzymy Schronisko Duchowe

Dla Ciebie tworzymy Schronisko Duchowe

Nasi użytkownicy założyli 1 190 090 zrzutek i zebrali 1 254 426 917 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Nasz projekt budowy Schroniska Duchowego można wesprzeć również darowiznami wpłacanymi bezpośrednio na konto Fundacji RSC:

  Fundacja Rodzina w Służbie Człowieka

  ul. Franciszkańska 1

  34-322 Gilowice


  nr konta: 40 1240 4881 1111 0010 7220 4499

  tytuł przelewu: Schronisko Duchowe

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Od wielu lat, jako Franciszkanie, terapeuci i wolontariusze, towarzyszymy ludziom, którzy przychodzą do nas z prośbą o pomoc w trudnym doświadczeniu różnorodnych kryzysów. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom, powołaliśmy do życia Fundację Rodzina w Służbie Człowieka. Teraz, nosząc w naszych sercach troskę o drugiego człowieka, wsłuchując się w często dramatyczne historie osób, którym ofiarujemy naszą pomoc i wsparcie, widzimy ogromną potrzebę stworzenia w Rychwałdzie przestrzeni Schroniska Duchowego. Jest to wizja budowy dziesięciu jednoosobowych domków oraz altany przeznaczonej do spotkań grupowych, do których mógłby przyjechać każdy, kto chciałby spędzić czas z dala od zgiełku ulic, otoczony ciszą i pięknem przyrody; każdy, kto czuje się zagubiony i zmęczony; każdy kto potrzebuje czasu tylko dla siebie; każdy, kto szuka pomocy kapłana, terapeuty czy konsultacji psychologa. Słowem każdy, kto poczuje potrzebę, by spędzić czas w tym pięknym zakątku Żywiecczyzny.

Dzięki wybudowaniu Schroniska duchowego uruchomimy warsztaty tygodniowe i weekendowe, które pomogą dziesięciu osobom przeżywającym kryzys małżeński lub inne trudności życiowe. Stworzymy im warunki do pracy indywidualnej i grupowej przy wsparciu psychologa, terapeuty czy kapłana oraz przestrzeń, w której będą mogli spędzić czas z dala od zgiełku ulicy czy obecności innych osób, niezależnie od pozostałych działań Fundacji prowadzonych równolegle. Dzięki tej inwestycji pomożemy również osobom, które w ciągu całego roku kalendarzowego, poza wyznaczonymi terminami warsztatów, będą chciały przyjechać do Rychwałdu na indywidualny pobyt z towarzyszeniem kapłana, konsultacją z psychologiem, prawnikiem lub mediatorem.

Według Raya Oldenburga życie każdego człowieka koncentruje się w trzech ważnych ośrodkach: domu, jako miejscu przebywania i wypoczynku; pracy, jako miejscu zarabiania na utrzymanie oraz w tzw. „trzecim miejscu”, czyli przestrzeni, w której nie tylko prowadzimy życie towarzyskie, ale także spędzamy czas w oderwaniu od rutyny dnia codziennego: dom-praca-dom. Chcemy, aby zarówno Schronisko Duchowe jak i cała przestrzeń naszej Fundacji stały się dla ludzi „trzecim miejscem” w ich życiu.

Szacujemy, że koszt tego projektu budowy Schroniska wyniesie netto prawie 1 milion 170 tysięcy złotych.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 82

BF
Beata Ferfecka
70 zł
BS
Barbara Scherer
 
Dane ukryte
250 zł
HD
Steven Universe
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MS
Magdalena Soszka
200 zł
 
Dane ukryte
30 zł
KK
Kamil Kopeć
25 zł
 
Dane ukryte
80 zł
TO
Teresa Orzanna
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków