id: 5ab75a

Dla Ciebie tworzymy Schronisko Duchowe

Dla Ciebie tworzymy Schronisko Duchowe

14 144 zł 
z 50 000 zł
28%
zakończona 06.12.2020r
82 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Nasz projekt budowy Schroniska Duchowego można wesprzeć również darowiznami wpłacanymi bezpośrednio na konto Fundacji RSC:

  Fundacja Rodzina w Służbie Człowieka

  ul. Franciszkańska 1

  34-322 Gilowice


  nr konta: 40 1240 4881 1111 0010 7220 4499

  tytuł przelewu: Schronisko Duchowe

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Od wielu lat, jako Franciszkanie, terapeuci i wolontariusze, towarzyszymy ludziom, którzy przychodzą do nas z prośbą o pomoc w trudnym doświadczeniu różnorodnych kryzysów. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom, powołaliśmy do życia Fundację Rodzina w Służbie Człowieka. Teraz, nosząc w naszych sercach troskę o drugiego człowieka, wsłuchując się w często dramatyczne historie osób, którym ofiarujemy naszą pomoc i wsparcie, widzimy ogromną potrzebę stworzenia w Rychwałdzie przestrzeni Schroniska Duchowego. Jest to wizja budowy dziesięciu jednoosobowych domków oraz altany przeznaczonej do spotkań grupowych, do których mógłby przyjechać każdy, kto chciałby spędzić czas z dala od zgiełku ulic, otoczony ciszą i pięknem przyrody; każdy, kto czuje się zagubiony i zmęczony; każdy kto potrzebuje czasu tylko dla siebie; każdy, kto szuka pomocy kapłana, terapeuty czy konsultacji psychologa. Słowem każdy, kto poczuje potrzebę, by spędzić czas w tym pięknym zakątku Żywiecczyzny.

Dzięki wybudowaniu Schroniska duchowego uruchomimy warsztaty tygodniowe i weekendowe, które pomogą dziesięciu osobom przeżywającym kryzys małżeński lub inne trudności życiowe. Stworzymy im warunki do pracy indywidualnej i grupowej przy wsparciu psychologa, terapeuty czy kapłana oraz przestrzeń, w której będą mogli spędzić czas z dala od zgiełku ulicy czy obecności innych osób, niezależnie od pozostałych działań Fundacji prowadzonych równolegle. Dzięki tej inwestycji pomożemy również osobom, które w ciągu całego roku kalendarzowego, poza wyznaczonymi terminami warsztatów, będą chciały przyjechać do Rychwałdu na indywidualny pobyt z towarzyszeniem kapłana, konsultacją z psychologiem, prawnikiem lub mediatorem.

Według Raya Oldenburga życie każdego człowieka koncentruje się w trzech ważnych ośrodkach: domu, jako miejscu przebywania i wypoczynku; pracy, jako miejscu zarabiania na utrzymanie oraz w tzw. „trzecim miejscu”, czyli przestrzeni, w której nie tylko prowadzimy życie towarzyskie, ale także spędzamy czas w oderwaniu od rutyny dnia codziennego: dom-praca-dom. Chcemy, aby zarówno Schronisko Duchowe jak i cała przestrzeń naszej Fundacji stały się dla ludzi „trzecim miejscem” w ich życiu.

Szacujemy, że koszt tego projektu budowy Schroniska wyniesie netto prawie 1 milion 170 tysięcy złotych.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 82

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 717 zrzutek

i zebrali

809 728 177 zł

A ty na co dziś zbierasz?