Jak Polacy wymyślili Himalaizm Zimowy - ratujemy archiwum fotografii Mirka Wiśniewskiego Zakończona 30.09.2018r ID: 6758vp

Jak Polacy wymyślili Himalaizm Zimowy - ratujemy archiwum fotografii Mirka Wiśniewskiego

Zebrano 25 001 zł
z kwoty 25 000 zł

100 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 646
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


W podwarszawskim domu Mirka Wiśniewskiego niszczeje archiwum zdjęć ukazujących jeden z najbardziej heroicznych rozdziałów polskiego himalaizmu. Zaatakowane przez pleśń i grzyb negatywy wymagają natychmiastowej konserwacji oraz digitalizacji. Chcemy, korzystając z pomocy profesjonalistów, skatalogować i oczyścić ten ogromny zbiór fotografii i dokumentów, ratując go tym samym przed zapomnieniem.
Po oczyszczeniu archiwum przygotujemy wystawę fotografii, na której zobaczycie niesamowite historie zapisane na negatywach Mirka Wiśniewskiego, opowieści z pierwszego w historii himalaizmu wejścia zimowego na Mont Everest, czy zapis rytuałów przekraczania równika przez pierwszych polskich badaczy Antarktydy, dużo napięcia i niesamowitych obrazów. Wystawa odbędzie się w 2019 roku, zainaugurujemy ją w Domu Spotkań z Historią w Warszawie, ale podróżować będzie po całej Polsce, więc na pewno ją zobaczycie. Ale żeby udało nam się ją zrealizować, potrzebujemy wydobyć archiwum ze stanu rozpadu.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Polacy „spóźnili” się w wytyczaniu szlaków na ośmiotysięczniki, gdyż „żelazna kurtyna” uniemożliwiała im wyjazd z kraju. W latach 70., gdy dalekie podróże stały się bardziej dostępne, wymyślili więc nową dyscyplinę sportową – zdobywanie najwyższych gór świata zimą, w ekstremalnych, nawet jak na Himalaje, warunkach atmosferycznych. Mirek Wiśniewski – lekarz z Warszawy, dzięki przyjaźniom zawartym na tatrzańskich graniach, zaciągnął się na wyprawy kierowane przez Andrzeja Zawadę – na Lhotse oraz Everest.

Przywiózł z nich zbiór unikalnych fotografii uwieczniających chwile, w których kontakt człowieka z przyrodą jest szczególnie bliski. Wiśniewski po mistrzowsku oddał naturę Himalajów wraz z ich niedostępnością, subtelną grą barw, niepowtarzalną formą skał i lodu, oraz upór ludzi skorych do podjęcia ogromnego ryzyka, ich codzienne zmaganie z własnymi ciałami, przyjaźnie wystawione na najwyższe próby, został również dokumentalistą budowy pierwszej polskiej stacji antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Zbiór fotografii artysty pokazuje mało znany rozdział polskiej nauki, rozgrywający się w pozornie monotonnej zimowej scenerii oraz ludzi, których pasja zawiodła na koniec świata.

Dziś Mirosław Wiśniewski ma 82 lata a jego archiwum niszczeje, wciśnięte w kąt strychu podwarszawskiego domu artysty. Latami gromadzony przez niego materiał jest przykładem bardzo dobrej fotografii, ale przede wszystkim ważnym i potrzebnym dokumentem wyjątkowej epoki w dziejach polskiej wspinaczki wysokogórskiej. Uratujmy to archiwum od zniszczenia.

Jak uratować archiwum

Archiwum to ponad 10 000 negatywów oraz slajdów, nagrania audio, dokumenty drukowane, pamiątki z wypraw, stare wydruki fotograficzne.

Negatywy przetrzymywane były przez długi czas w trudnych warunkach, niektóre pokrywa gruba warstwa kurzu, inne zaatakowane zostały przez pleśń oraz grzyby, są wśród nich również takie, które w wyniku złego przechowywania uległy zażółceniu.

Większość zawartego w archiwum materiału wymaga profesjonalnej konserwacji, oczyszczania i odtłuszczania, kolejno skatalogowania oraz digitalizacji. Podjęcie tych prac odkładane było przez wiele lat na później ze względów finansowych i technicznych, obecnie stan archiwum wymaga natychmiastowej ingerencji.

Wierzymy, że to archiwum, poddane odpowiedniemu przygotowaniu, może dalej inspirować kolejne pokolenia podróżników, himalaistów i fotografów. Chcemy też, żeby stało się trzonem dla niesamowitej wystawy poświęconej polskiemu narodowemu himalaizmowi, nad którą już pracujemy.


tak wygląda wiele zdjęć w archiwum


przebarwienia, grzyb, kurz i pleśń niszczą archiwum

Podczas trwania prac nad konserwacją archiwum chcemy również stworzyć materiał filmowy, który będzie zapisem opowieści Mirka Wiśniewskiego na temat tamtych wypraw. Mirek Wiśniewski to jeden z nielicznych żyjących jeszcze uczestników tamtych wydarzeń. Prace nad jego archiwum to być może jeden z ostatnich momentów, w których nadarza się szansa utrwalenia dla przyszłych pokoleń zachowanych w jego pamięci opowieści z czasów narodzin zimowego himalaizmu. Chcemy, żeby również ten materiał filmowy stał się częścią wystawy, nad którą pracujemy.

Jakiej kwoty potrzebujemy i na co?

Prosimy o wsparcie w wysokości 25 000 zł. Ta kwota jest to niezbędne minimum dla przeprowadzenia profesjonalnej i pełnej konserwacji archiwum Mirka Wiśniewskiego, ale wszystko, co uzbieramy ponad to, tylko ułatwi nasze zadanie, ponieważ w związku ze złym stanem archiwum pracy może być zdecydowanie więcej. Zebraną kwotę przeznaczymy na:

- wstępny podział zgromadzonych materiałów, odseparowanie negatywów zniszczonych i wymagających złożonej konserwacji od tych, które zachowały się w lepszym stanie;

- oczyszczenie 10 000 negatywów z kurzu, pleśni, przebarwień, ich odpowiednią konserwację oraz stworzenie systemu bezpiecznego przechowywania;

- stworzenie pełnego katalogu archiwum (chronologiczne i tematyczne uporządkowanie materiału, odbudowanie narracji, opisanie poszczególnych materiałów, przywrócenie tożsamości bohaterom fotografii);

- pełną digitalizację materiałów fotograficznych (negatywów i slajdów) oraz dokumentów drukowanych;

- konserwację i digitalizację materiałów audio;

- nagranie materiałów filmowych

Czeka nas jeszcze cała masa pracy, którą wykonamy swoimi siłami. Jeśli nie możesz nas wspomóc finansowo, przyjmiemy z radością również pomoc w działaniu, możesz nas wesprzeć promując to wydarzenie, pomóc nam w stworzeniu nagrań wideo i audio, które staną się częścią wystawy, nad którą pracujemy, możesz zaprosić wystawę do swojego miasta i pomóc zorganizować wernisaż lub masz jakiś inny pomysł? Daj znać!

Podaj tę informację dalej! To też bardzo pomoże.

Liczymy na Waszą pomoc, razem uratujemy to niesamowite archiwum i stworzymy wystawę , dzięki której opowiemy jeszcze raz te wszystkie niesamowite historie!


Dla tych, którzy nas wesprą mamy piękne nagrody :)

Kim jesteśmy

Działamy we trójkę, Maria, Sandra i Kaśka. Znamy dobrze Mirka i jego historię, z osobistych opowieści, długich wieczorów w Słubicy i oczywiście ze zdjęć, których Słubickie archiwum kryje przepastne zasoby. Nasz stosunek do tej historii jest emocjonalny i tożsamościowy i dzięki temu widzimy niezwykły potencjał w opowiadaniu i dzieleniu się tą historyczną narracją.

Maria – córka Mirka Wiśniewskiego, doktorantka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W badaniach koncentruje się nad performatywnością polskich muzeów historycznych. Gdy nie siedzi w bibliotece, reżyseruje spektakl teatralny poświęcony pamięci i pracuje w Agencji PR.

Sandra – historyczka sztuki ze specjalnością fot. dokumentalnej i fot. teatralnej, współtworzy teatr offowy Bestemmia, reżyseruje, tworzy scenografię, pracuje też w warszawskim domu aukcyjnym Libra, gdzie na co dzień otacza się działami sztuki i znajduje dla nich nowych właścicieli.

Katarzyna – prowadzi własną pracownię artystyczną, działała w kilku stowarzyszeniach i fundacjach organizując spotkania artystyczne, wystawy, warsztaty, popełniła też w swojej historii kilkadziesiąt pięknych wystaw i spotkań autorskich pod szyldem Czeskiego Centrum w Warszawie.

Jeśli chcesz do ans napisać, coś zaproponować lub o coś zapytać, czekamy na Twoją wiadomość pod mailem: [email protected]


DZIĘKI ZA POMOC!

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Witam bardzo proszę o wsparcie mojej zrzutki ID: h9kfak.Liczy się dla mnie każdy grosz i bardzo proszę o pomoc i gratuluje sukcesu tej zrzutki

Trzymam kciuki :)
Jeżeli Ktoś mógłby pomóc uratować mój dach nad głową będę bardzo wdzięczna za pomoc... k27g8s

życzę powodzenia w zbiórce, bo już nie dużo brakuje i proszę o wsparcie w mojej zrztutce, ponieważ bardzo chce rozwijać swoją pasję, za każdą złotówkę z góry dziękuję
ID: d77b4f

pozdrawiam i zapraszam także do wsparcia vrfs3g

Błagam o pomoc :( ID: bvmdse

zapraszam na moją zbiórkę każda złotówka się przyda na kupno nowego komputera do tego żeby rozwijać swoją pasję do tworzenia filmów i wrzucaniaich do sieci ID 7jvndk

Paulina Gębura

Pomoc dla znajomej bardzo jej potrzebuje
kmcgas

Michał Ładocha

Id : pj5mtk
Proszę pomóż

Wojciech Smoszna

PROSZĘ O WASZE WSPARCIE
iD: 4vmghe

Zapraszam na: rrmuwn

Proszę o wsparcie w nieuleczalniej chorobie ID: dc65sm

Bardzo proszę o grosik :) Pewnie noe uda mi sie zebrać nawet 20 zł :D ale pomóżcie mi uszczęśliwić mamę

Witam wszystkich dobrych ludzi zbieram pieniadze na operacje wzroku rok temu mialem wypadek samochodowy i z tego wzgledu nie moge sie podjac zadnej pracy jest nam ciezko z zona i dziecmi bardzo dziekuje za kazdy datek

aaaasdd lalsksks

j8j7e6 zapraszam do zrzutki

aaaasdd lalsksks

chcę spełnić marzenie mojej wybranki

aaaasdd lalsksks

Patryk Wiśniewski

aaaasdd lalsksks

każda złotówka się przyda

WITAM

Prosze o pomoc ID: r8jj2v

Den Tre

nowe zycie 9k3bkp


Bardzo proszę o pomoc

bardzo proszę o pomoc w zbiórce vvh9by

anj8vb z góry dziękuję

Piotr Szel

pomożecie? bardzo ważne proszę to kod mojej zbiórki xkzht8

Michał Kozielec

Proszę o małą pomoc w realizacji Naszego marzenia i jednocześnie początku nowego etapu w Naszym życiu. Za każdą pomoc serdecznie Dziękujemy h4am7a

Adrian Wawrzonkiewicz

Może znajdzie się ktoś kto chce dołożyć swoją cegiełkę 5k5dc7

44wtp9 zapraszam na zbiórkę dla domów dziecka. Pomagajmy!

Mateusz Rewus

Proszę o drobna pomoc :) 8u6xet

Witam czy ktoś pomoże kod:gtvy6u

Witam nazywam się Patryk i chciałem zacząć swój temat w inny sposób niż prosić tylko o wpłatę, staram się pomóc mojej babci i chciałem jej wyremontować łazienkę bo już nie jest w stanie wsiąść do wanny, do pracy chciałem włożyć własny wysiłek, a relacje z remontu chciałem udostępnić na fb tak by każ.. rozwińdy nie zapominal o takich osobach, z pieniędzy też chciałem zakupić łóżko dla niepełnosprawnych dziękuję wam moi drodzy id:ah2xae

w7w85w pomoże ktoś w zbiórce na zaręczyny?

pc9cv4 bardzo proszę o pomoc dla mojego synka i dla mnie...

Marek Pociask

Proszę o pomoc ID zrzutki: buuw7s

Arkadiusz Kędzierski

Witam, jeśli ktoś chce wspomóc studenta to będę bardzo wdzięczny: e2dxs4

Witam. Proszę o pomoc, bardzo mi na tym zależy 4dcmrj

pomagam.pl/wmn8ln1z pomoże ktos

Maciej Dziedzic

Proszę o zapoznanie się z moją sytuacją i pomoc

neefxx

PROSZĘ O POMOC
ID:97k8kc

Kamila Peplińska

:Fx5n5t bardzo proszę o pomoc

Zuzanna Fijałkowska

cudowne! U siebie także robię mini zbiórkę dla siostry chorej na cukrzycę. Bardzo by chciała dostać ukulele na święta ale brak mi takich środków. mój kot to r3vkau jeśli ktoś chciałby mi pomóc dziękuję z całego serca

witam,pierwsza zrzutka na kilogram marihuany 5myd22

witam zorganizowalem tak ze zrzutke dla julki prosze o pomoc

Id zrzutki to ; fausg2

proszę pomóżcie mi rjstj9

powodzenia :) zapraszam do wsparcia zrzutki na świąteczne prezenty dla dzieci z domów dziecka SUPER PREZENT 2018 ID: bjkzrt

Zbieram na małe Marzenie pomożecie?

Mateusz Wiśniewski

proszę o pomoc w spełnieniu marzenia liczy się każda złotówka dziekuje!!
zapraszam do mnie
id: 5bvr42

Maria Byszyn

zbieramy na dzieci z Keni :-) pomożecie ?
pap4rg

Wesprzyj ,jak masz niepotrzebne grosze i dobre serduszko id:j9h8rh

eryk szumański

Wesprzyj ,jak masz niepotrzebne grosze I dobre cieple serce id;k4kbwy

Elżbieta Mika

pomożesz bo możesz id: zpz9pd

Przemysław Korczyk

Witam prosze o wsparcie numer ID(dvrn4) dziekieje i serdecznie pozdrawiam

Agata Broniszowska

proszę was o pomoc
id: xbd8kn

Mateusz Wiśniewski

5bvr42 pomożecie w spełnieniu marzenia? dziękuje

Ewelina Eckhardt

ID: wr484x
proszę o pomoc... każda złotówka się liczy

Witam.Powodzwnia w realizowaniu planów .Prosze o pomoc id ykrdc3 na remont dla rodzeństwa,sam daje ile moge,ale dłużej nie dam rady

Michał Guziński

witam. /remontdlarodziny Proszę o pomoc dla mojej rodziny.

Damian Miller

powodzenia. też proszę o wsparcie ID: svbtd3

powodzenia ; ) proszę o wsparcie butzcw

proszę o pomoc w odzyskaniu wzroku! nacrt2

Witam. Zbieram na spłate pożyczki.
Mój id zrzutki to hwwmbz z Góry dziękuje .

Hubert 12

proszę o pomoc

zbieram na uratowanie wzroku, bardzo proszę o pomoc! nacrt2

Proszę o pomoc . ID 55szm2 . Liczy się dla mnie kazda złotówka

Marlena Młynarczyk

3ct2jn
Bardzo prosze o POMOC

Pomożecie 7c7s6m?

Tomek Staa

pomoze ktoś ?? id:vtvxgn

Agnieszka Plewa

Prosimy o wsparcie id jfc55j

również proszę o pomoc: 3ypmpa

7tcwya Pomożecie ?

Zrzutka.pl Sp. z o.o.

Zapraszam do mnie

Filip Piotrowicz

może ktoś wesprze id pav98x

Prosze o pomoc ID: u34mzg

Adam Adamski

Proszę o pomoc

ID: f9ujw3

Irena Magnisiak
Irena Magnisiak

Witam pomoże wesprze ktoś piłkarzy którzy chcą spełnić swoje marzenia odwdzięczę się pozdrawiam proszę również o udostępnianie

proszę o pieniądze na operację f4exxv Proszę

witam wszystkich i zapraszam do wsparcia: pmp9h9

Kinga Tomkiewicz

3d9cxk wspierajcie nawet małą kwotą

Agnieszka Plewa

Proszę o symboliczne wsparcie id jfc55j

Adam Janki

Witam, jeśli mogę to bardzo prosze: 5mketv

Eryk Pakuła

proszę o wsparcie :)
id xymxuz

Tomasz Dominiakproszę o pomoc w mojej chorobie id zrzutki cbm9uh

Hubert Ostaszewski

Proszę o wsparcie mojego projektu Open Tibia Server więcej informacji pod ID :frwgp5

Artur Balne

c9nffy to moja zrzutka na myśle bardzo ambitny cel , zostane waszym idolem.

Robert Mastalerczuk

Pomoże ktoś? ID:bttyja

Iwona Las-------

Pomóżcie mi spełnić marzenie, pomoc zwierzętom !!!! 9ujx88 !!!

Wojciech Oko

zapraszam :) ID: e25p2y

Jeżeli ktoś ma ochotę pomóc 3kntz3

zapraszam!

Wbijać na moją zbiurke też dużo potrzebuje pomocy!! Help!! ); ID : 9sn3sb

Proszę o pomoc! 6xpksm

Agnieszka Plewa

Proszę o pomoc na leczenie ząbków dla córci id-jfc55j

kur2w myślisz że ktoś wpłacić haha

Klaudia Dalecka

proszę o pomoc wszystkich!

Grzegorz Krawczyk

Cześć, proszę o pomoc dla mojej rodziny. Każda złotówka jest dla nas bardzo ważna. Dziękuję.

Proszę o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na wyjatkowy prezent dla mojej mamy

6x42gd- mógłby ktoś pomóc mi uzbierać pieniądze na wyjazd na kurs języka angielskiego w USA? Bardzo bym prosiła

Mateusz Artyszuk

witam , proszę was o pomoc ,chciałbym zrobić i przeżyć niezapomniany ślub i zrobić by był tak jak to partnerka wymyśliła ! ID: tsjtnf . wierzę w wasze dobre duszyczki i proszę o pomoc , z góry ślicznie dziękuję !!! Mam nadzieję że to wszystko wyjdzie tak jak Moja Kobieta chciała !;*

u5ngg4 - pomoże ktoś w zbiórce na lustrzankę?

Marcel Kowalczyk

Proszę pomóżcie ID - jany9p, to moja pierwsza zbiórka i chyba ostatnia. Kilka dni temu mojemu bratu telefon spadł z wysokości 1428m n.p.m. podczas wspinaczki, Był to Samsung Galaxy Note 9 ziebram na zastępczy telefon Xpieria Z3 aby mógł kontaktować się z pracodawcamj. Potrzeba 399 zł abym mógł zakup.. rozwińić taki prezent PROSZĘ POMÓŹCIE

Krzysiek Komorowski

Witam dorzuci się ktoś ?
ID ct86zb

Pomoże ktoś ztxgdy ?

zbieramy na prawo jazdy dla kolegi wspomuszcie błagam was

Puste Miejsce

vbp3cu pomocy

Patryck Jaworski

Zapraszam na moją zrzutkę z góry dziękuję 99dgr6

Patryck Jaworski

Zapraszam na moją zrzutkę x góry dziękuję

Gabriela Xxx

Proszę o pomoc p7nj5v. Z góry dziękuję

potrzebuje pomocy mój synek ma poważną chorobę proszę o wsparcie cngy93

4wjee5 pomoże ktoś?

ztxgdy pomoże ktoś ?

pomoże ktoś 6b3t8v

pomóżcie mi uzbierać 300 zl na nowe buty chociaż te 10 zlotych wplacic z góry dziękuję ID 65sgtn

dawid kuźmiczonek

r29vd9 to moje id ja już nie proszę w wpłatę ja onią błagam

ID: hmhuyt
Pomożecie?

Proszę was ludzie zobaczcie moją zrzutke... wcrasm to moje ID. W opisie wszystkie jest błagam was o to nawet jedna Złotówka się liczy a teraz aktualnie nie mam ani 1 złotówki

zej4wn proszę o pomoc bo zbieram na remont mieszkania z góry dziękuję ☺

prosze o pomoc dla mojej babci ID pr9vjd dziękuję

Rafał Rosiński

Kochani poratujcie grosikiem , nie mogę doczekać się małpki ????
Id: 3karxs

witam zbieram na pierścionek zaręczynowy : xp27vz

pilnie potrzebna pomoc. 7nfdnv

Fundacja Pomagam

pomuszmy młodym osobą na nowe życie
IP: gtcrcp

Fundacja Pomagam

pomuszmy młodym osobą na nowe życie
IP: gtcrcp

Jeśli jest ktoś kto chciałby mi pomóc w realizacji marzeń proszę o pomoc ID mafjb5

Proszę o pomoc tez dodałam prośbę zbieram 80 zł na pizze zależy mi na niej bo pizzy długo nie jadłam i cjc zrobić koledze prezent. Wplacajcie mi pieniążki nawet 1 zł wszystko się liczy a czas do tej soboty

Michał Olkowski

Pomóżcie, z góry dziękuję. 6pagnk

Jakub Ostrów

jfevha pomożecie mi?

Daniel Ślusarz

ntt4ab zbieramy na schronisko :)

Witam, bede wdzieczna za pomoc. ID.4p22p3

whmy8c plus pomóżcie

xxboyxx

pomóżcie prosze
2238nt

xxboyxx

Może ktoś mi pomoże ?

Wiktoria Zamojska

Proszę pomoc mi

Mariusz Kosior

Jesteście wielcy mam nadzieje że spełnicie mażenia tak jak ja chce spełnic uj28v96

Mariusz Kosior
Sebastian Norbert

h762gm
proszę o wsparcie:(

Angelika Kielak

ecrar5 błagam pomóżcie :(

pomóż przeżyć f7m8dv

mati www

brakuje mi na kaucję za mieszkanie pomoże ktoś ??

b3z3ud

Klaudia Woźniak

pe2zma proszę o pomoc sprawa nagła

Magdalena Żarnecka

Zarejestruj się w ebroker i zarabiaj razem ze mną wpisując mój kod:Xi5lt https://ebrokerpartner.pl/polecajacy/Xi5lt

Zig Zag

popieram projekty choć sam potrzebuje pomocy ...

Robert Rosek

83zmkd pomóżcie ludzie ????

Marcin Majer


Zapraszam do wspierania wielkiego projektu szczególnie Panie.

x977fm - pomóżcie mi aby moja ciężka praca nie poszła na marne
:( pomóżcie spełnić marzenie

Kamil Tomkiewicz

Zbieram na mały projekt 3d9cxk. Dziękuję :-)

Adrian Płuciennik

Proszę o pomoc w mojej zzutce jest publiczna widoczna na moim profilu

Filip Kowalcze

d9kepr , pomóżcie otworzyć nam markę ubrań ! Prosimy także o udostępnianie

zn6uu8 Jeśli ktos moze niech pomoże :) szczytny cel ;)

Da ktoś? 6gjek3 prosze

Alexander Gab

m8fkj3. Dorzuci ktoś? ^^

Michał Kalbarczyk

Moja zrzutka posiada id 5wb4tr bardzo proszę o pomoc.. Dziękuję bardzo

Edyta Paździo

Proszę o pomoc i udostępnianie zrzutki ID d2tnbr. Jestem początkującym fotografem i filmowcem, zbieram na lustrzankę

deuvf7 pomozcie!

pomóżcie!

Pomóżcie 3ejkbb

e54djs proszę o wsparcie

Mateusz Gonciarz

Zachęcam wszystkim do drobnej pomocy
jj6ku6

bm7bws

proszę o symboliczną kwote, chciałbym wykonać zabieg

t27w5c muzeum sprzetow wojskowych :) chce zalozyc potrzebna pomoc :)))

po może ktos spełnić moje marzenie?? ssf2ce

Proszę pomurzcie zbieram pienodze ponieważ bezdomni nie maja co jesc ani ubrań ???? bdmxkj

Proszę o pomoc !!!!

cxpnxa proszę o pomoc

pomożcie bardzo prosze ID- ba55k7

Kacper Kolbuch

Zbieram na remont domu

Kacper Kolbuch
Programiści PL101

pomożecie ID-gwsusv

dorzucił by mi ktoś bo zbieram na krosa

Trzymam mocno kciuki za powodzenia całego przedsięwzięcia, mając nadzieje zobaczyć wystawę za rok w Lądku-Zdroju.

Aleksandra Domaszewicz

Wspniały pomysł, życzę powodzenia ponieważ góry są mi bardzo bliskie.
Sama zbieram na wejście na Gerlacha.
Może mialby ktoś z Was ochotę mi pomóc, udostępnić. Będę bardzo wdzięczna.

Wiktor Ciach

Id.yv87dp pomóżcie spełniać marzenie

150 zł

Wiktor Świątkowski

Super inicjatywa!

Adrian Płuciennik

/zrzutki/moje


Jeżeli ktoś chciałby pomoc to dziekuje z gory

Witam potrzebuje 1 zł na PayPal żeby mus sobie przelać pieniądze czy ktoś mógłby mnie wspomóc? Osobie która wpłaci 1 zł na mój PayPal wyślę losowy klucz steam i kod do gry Islandom na 20 zł. PILNE! Mój email do płatności PayPal : [email protected]

OscarTheFox ...

Wysłałem. Pozdrawiam

ŁM
30 zł

Łukasz Majdan

Trzymam kciuki i czekam na wystawę!

Szymon i Magda Michałowscy

Trzymam kciuki za powodzenia akcji!

PR
50 zł

Paweł Romaniuk

Dziękuję, że robicie prawdziwie potrzebną robotę.
Dziękuję i życzę powodzenia!

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Trzymam kciuki! Świetna inicjatywa!

bardzo dziękuję za tę akcję, kibicuję jej z całego serca

GB
30 zł

Grzegorz Bojanek

Góry to piękno!

E
150 zł

EMa

Powodzenia!

AD
51 zł

Andrzej Doliński

kocham góry

ŁP

Łukasz Pajurek

Piękna inicjatywa!! :)

powodzenia

AK

Arkadiusz Kuleta

Trzymam kciuki!!

Powodzenia!!!! Mam nadzieje, ze bede mial szanse zobaczyc wystawe!!!

GK

Gosia Kaczanowicz

Super inicjatywa !trzymam kciuki za efekty

MG

Martyna Grohs

Powodzenia! Trzymam kciuki za powodzenie akcji ratunkowej :)

AS

Aleksandra Silwonik

Świetny pomysł dziewczyny!

IK

Iwona Krajewska-Kranas

Powodzenia!

A

Alek

Powodzenia dziewczyny!

LK
2 500 zł
Lechosław Kumoch
MP
1 000 zł
Maciej Przepiórka
M
500 zł
Malgorzata
M
500 zł
Mateusz Lis
M
500 zł
Michal Ski
HW
500 zł
Hubert Wojtyniak
JJ
300 zł
Jerzy Jakubowski
ŁM
300 zł
Łukasz Makowski
Dane ukryte
300 zł
Dane ukryte
MS
300 zł
Maciej S-a
ŁD
300 zł
Łukasz Drelicharz
SB
300 zł
Sylwia Bąbel
200 zł
Marcin Pankowski
DG
200 zł
Daniel Grodziński
WK
180 zł
Wiesława Krawczyk
Dane ukryte
160 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
150 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
150 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
150 zł
Dane ukryte
ŁM
150 zł
Łukasz Matuszczak
E
150 zł
Ewa Mazur
150 zł
Wiktor Świątkowski
E
150 zł
Ela
ET
150 zł
Ewa Tarnowska
EP
150 zł
Eliza Pilecka
D
150 zł
dramatyzm
EK
150 zł
Ewa Kowalczyk
100 zł
Jerzy Świątek
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
Użytkownik niezarejestrowany
KM
100 zł
Katarzyna Madoń-Mitzner
P
100 zł
Piotr Szczepanski
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
K
100 zł
Kazimierz Robak
WR
100 zł
Weronika Rodak
GB
100 zł
Grzegorz Benke
AP
100 zł
Anna Pukala
SW
100 zł
Sylwia Wilczyńska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
WK
100 zł
Wiesława Kostysiak
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
PH
100 zł
Piotr Hummel
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
JB
100 zł
Jadwiga Baranska
MO
100 zł
Michał Obrycki
TP
100 zł
Tomek Pyda
MB
80 zł
Marcin Brataniec
MO
63 zł
Marta Oracz
A
55 zł
Aleksandra
Szymon Michałowski
55 zł
Szymon Michałowski
BL
55 zł
Barbara Lisiecka
AD
51 zł
Andrzej Doliński
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
PK
50 zł
Patrycja Kwas
50 zł
Gex
LR
50 zł
Leszek Rudnicki
MO
50 zł
Marcin Obara
MP
50 zł
Maja Plewińska
50 zł
Marek Świerczek
B
50 zł
benek1517
M
50 zł
maciek zych
KC
50 zł
Krzysztof Czekalski
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
PL
50 zł
Piotr Lisicki
MR
50 zł
Martyna Rzepecka
KR
50 zł
Keliński Rafał
MH
50 zł
małgorzata hućko
PC
50 zł
Pawel Cimicki
K
50 zł
Kuba
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
RK
50 zł
Roman Kwaśniewski
OM
50 zł
Olga Mierzejewska
JK
50 zł
Joanna Kapinos
JW
50 zł
Jakub Wawrzyszczak
K
50 zł
kpruszczak
WM
50 zł
Wojciech Meller
JB
50 zł
Joanna Bielenda
K
50 zł
Kuba Paduszyński
MP
50 zł
Marcin Pigłowski
KK
50 zł
Krzysztof Kowalczyk
GK
50 zł
Gosia Kaczanowicz
MO
50 zł
Mateusz Osiadacz
PC
50 zł
Patryk CHUCK Chodurski
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
PR
50 zł
Paweł Romaniuk
AA
50 zł
Aleksandra Antonowicz
LJ
50 zł
Lukasz jankowski
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
JH
50 zł
Jeremi Hejwowski
A
50 zł
Alek
50 zł
Wojciech Żychiewicz
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
J
50 zł
jan
G
50 zł
Grzegorz
SG
50 zł
Szczepan Głogowski
MG
50 zł
Maciej Gabarski
KG
50 zł
Kuba Garszynski
MK
50 zł
Magdalena Kolwaga
MK
50 zł
Mateusz Kunecki
K
50 zł
Krzysztof Szczuka
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
EW
50 zł
Eryk Wecek
X
50 zł
XXX
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
IK
50 zł
Iwona Krajewska-Kranas
WB
50 zł
Wojciech Borkowski
DP
50 zł
Dariusz Pachołek
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
SJ
50 zł
Szymon Jazy
JP
50 zł
Joanna Pukaluk
P
50 zł
Piotr
ZA
50 zł
Zofia Antkiewicz
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MJ
50 zł
Marek Jeszka
JZ
50 zł
Jakub Załęski
Karola
50 zł
Karola
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
PD
50 zł
Piotr Dudzik
JB
40 zł
Jolanta Bober
JM
40 zł
Julka Maj
UK
35 zł
Ula Kakareko
LZ
35 zł
Lukasz Zabkowski
PM
33 zł
Pawel Mitula
ŁH
32 zł
Łukasz Hamera
AS
30 zł
Aleksandra Silwonik
TG
30 zł
Tytus Grodzicki
AZ
30 zł
Agnieszka Zacharias
MG
30 zł
Magdalena Grabowska
M
30 zł
Michal Szala
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
A
30 zł
Adam Krzyżanowski
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
RB
30 zł
Rafal Badowski
MW
30 zł
Monika Witt
JM
30 zł
Jan Miszkiel
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
SS
30 zł
Sylwester Stróżyk
KW
30 zł
Kasia Wybrańska
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
PR
30 zł
Piotr Ruszak
DS
30 zł
Damian Słowikowski
MK
30 zł
Mariusz Kaczanowski
HB
30 zł
Hanna Bąk
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
KP
30 zł
Katarzyna Pietrzak
JJ
30 zł
Jolanta Jacek
AP
30 zł
Ania Palacz
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
MW
30 zł
Magdalena Wojtasiak
K
30 zł
KRZYSZTOF JOZWIAK
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
ŁM
30 zł
Łukasz Majdan
P
30 zł
Przemysław Misiąg
K
30 zł
Kalina
SR
30 zł
Sławomir Rybak
EK
30 zł
Ewa Kaczorowska
EP
30 zł
Ewa Paszta
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
AP
30 zł
Agnieszka Pięta
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
MS
30 zł
Michał Sydow
AO
30 zł
Aleksandra Olszewska
H
30 zł
Hubert
W
30 zł
WRz
MC
30 zł
Magdalena Chmielewska
A
30 zł
Ada Wójcik
KL
30 zł
Kamil Lenik
KB
30 zł
Kamila Baran
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
ŁP
30 zł
Łukasz Pajurek
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
TS
30 zł
Tomasz Sohlich
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
TG
30 zł
Tomasz Gleb
OB
30 zł
Olimpia Bronowicka
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
A
30 zł
Anna Walusiak-Litawińska
KM
30 zł
Katarzyna Madalińska
BG
30 zł
Bartłomiej Głodek
J
30 zł
Joanna
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
PL
30 zł
Pawel Licznerski
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
AK
30 zł
Aneta Kozłowska
J
30 zł
Jakub Ziombka
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
GB
30 zł
Grzegorz Bojanek
KB
30 zł
Krzysztof Bartyzel
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
TM
30 zł
Tomasz Mostowski
JJ
30 zł
Jacek Jakubowski
ŁF
30 zł
Łukasz Fibakiewicz
VV
30 zł
Volodymyr Volkov
Ł
30 zł
Łukasz
M
30 zł
Magda Kowalska
K
30 zł
KZD
JJ
30 zł
Jakub Jaros
MW
30 zł
Michał Wiśniewski
AG
30 zł
Aleksandra Grzesiak
MK
30 zł
Martyna Korkiewicz
TK
30 zł
Tomek Kozioł
KP
30 zł
Krzysztof Pawłowski
Użytkownik niezarejestrowany
30 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
PB
30 zł
Piotr Brust
MK
30 zł
Michał Król
P
30 zł
Piotr
MG
30 zł
Martyna Grohs
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
JK
30 zł
Jacek Kruk
PB
30 zł
Paweł Brodziak
AP
30 zł
Aleksandra Pietrzyk
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
PK
30 zł
Paweł Kałaska
DB
30 zł
Damian Borys
AC
25 zł
Alicja Caputa
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
M
20 zł
Magdalena Kucińska
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
MK
20 zł
Michał Kurtyka
A
20 zł
Aśka
ZB
20 zł
Zofia Baryla
KS
20 zł
Katarzyna Suprun
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
A
14 zł
Arek Kuleta
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
KS
10 zł
Klaudia Serafin
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
L
10 zł
Lena
KB
10 zł
Karolina Brzezicka
A
10 zł
Aleksandra
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
M
10 zł
Monika
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
P
10 zł
Paweł Kolasińki
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
I
10 zł
Iza
PK
10 zł
Piotr Kittel
JJ
10 zł
Jola Jaguś-Gajewska
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
TA
10 zł
Tomasz Adamkiewicz
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
J
10 zł
Justyna
10 zł
Rafał Łyszkiewicz
AZ
10 zł
Agata Zaręba
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
LL
10 zł
louise lachapelle
KC
10 zł
Kacper Chrzanowski
KS
10 zł
Klaudia Szota
MK
10 zł
Michał Kawa
MP
ukryta
Maciej Paprocki
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
GB
ukryta
Grzegorz Bzówka
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JS
ukryta
Jacek Surma
ZT
ukryta
Zuzanna Trybulska
KN
ukryta
Kasia Niedziela
MA
ukryta
Maciek Adamski
DL
ukryta
Dagmara Lubaszka
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
DC
ukryta
Diana Chmiel
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
BZ
ukryta
Beata Zadworna
EW
ukryta
Ewa Wdowiak
ML
ukryta
Maksymilian Liber
WK
ukryta
Weronika Kann
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
PJ
ukryta
Piotr Jankowski
MM
ukryta
Marcin Marciniak
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MP
ukryta
Michalina Piotrowska
ML
ukryta
Maciej Leszczyński
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
P
ukryta
Patrycja
T
ukryta
Tomek
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
E
ukryta
Eku
MP
ukryta
Marcin Pachacz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

372 920 zrzutek

Pomóż zebrać środki dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 646
udostępnień

NAGRODY

NAGRODA ZA WSPARCIE

30 zł i więcej

Piękna pocztówka z fotografią Mirka Wiśniewskiego

wybrano 74 razy

NAGRODA ZA WSPARCIE

50 zł i więcej

3 pocztówki z fotografiami Mirka Wiśniewskiego

wybrano 60 razy

NAGRODA ZA WSPARCIE

150 zł i więcej

Komplet 10 pocztówek z fotografiami Mirka Wiśniewskiego

wybrano 12 razy

NAGRODA ZA WSPARCIE

300 zł i więcej

Sygnowany plakat z fotografią Mirka Wiśniewskiego w formacie 30x45. Na plakacie: Powrót z wyprawy na Lhotse. Pustynna część szosy między Damaszkiem a Bagdadem. 

wybrano 4 razy

NAGRODA ZA WSPARCIE

500 zł i więcej

Sygnowany plakat z fotografią Mirka Wiśniewskiego w formacie 60x90. Na plakacie: Lingtren, 6,749 m, w dole BAZA.

wybrano 6 razy

NAGRODA ZA WSPARCIE

1000 zł i więcej

Sygnowana fotografia Mirka Wiśniewskiego w formacie 25x25.

Mecenas ma możliwość wyboru fotografii z całej kolekcji. Do uzgodnienia po zakończeniu zrzutki.

wybrano 3 razy

NAGRODA ZA WSPARCIE

2000 zł i więcej

Sygnowana fotografia Mirka Wiśniewskiego w formacie 50x50.

Mecenas ma możliwość wyboru fotografii z całej kolekcji. Do uzgodnienia po zakończeniu zrzutki.

NAGRODA ZA WSPARCIE

2500 zł i więcej

Sygnowana fotografia Mirka Wiśniewskiego w formacie 50x50 oraz oficjalne podziękowania za pomoc w ratowaniu archiwum podczas premiery wystawy w roku 2019.

Mecenas ma możliwość wyboru fotografii z całej kolekcji. Do uzgodnienia po zakończeniu zrzutki.

wybrano 1 raz

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.