id: 68f8ah

Formalizacja Fundacji Tęczowi Społecznicy

Formalizacja Fundacji Tęczowi Społecznicy

Nasi użytkownicy założyli 1 175 993 zrzutki i zebrali 1 227 673 943 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Idziemy do przodu, nawet gdyby świat był przeciwko nas !
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Aktualnie funkcjonujemy jako Grupa Tęczowych Społeczników. Jesteśmy w trakcie procesu przekształcania się w "Fundację Tęczowych Społeczników"

Od kilku miesięcy nasze działania koncentrujemy i kierujemy do osób LGBTQIAPH poprzez organizowanie spotkań i ich nagrywanie, dokumentowanie wywiadów z wieloma osobami i organizacjami, które w tym temacie wypowiadają się na podstawie doświadczenia i ogromnej fachowej wiedzy. Dzięki powyższym staramy się charakteryzować nietypowe w swej różnorodności postawy i zjawiska społeczne, które nie zawsze znajdują akceptację otoczenia. Korzystamy również z doświadczenia innych organizacji pro-LGBTQIAPH.

Nie bez znaczenia było dla nas zorganizowanie spotkania pt. "Ecce Homo", które odbyło się 30.11.2019r. Temat "Wiara a tożsamość seksualna i płciowa" obejmował szereg wykładów zakończonych panelem dyskusyjnym z udziałem m.in. o. Pawła Góżyńskiego.

Nazwa „Tęczowi Społecznicy” jest odniesieniem do starożytnego tekstu Księgi Rodzaju (9, 17). Tekst ten opowiada o zjawiskowym półkolistym wielobarwnym łuku światła jako szczególnym biblijnym znaku: Rzekł Bóg do Noego - "[...]to jest znak przymierza, które zawarłem między Mną a wszystkimi istotami, jakie są na Ziemi”.

Tęczowi Społecznicy to osoby zarówno niewierzące, jak i wierzące, ale przynależące do różnych wyznań zarówno chrześcijańskich, jak i niechrześcijańskich. Symbol tęczy jest uznawany zarówno przez wierzących, jak i niewierzących. Dla jednych jest symbolem wiary, dla innych równości. Nasze logo to postać w tęczy z otwartą książką - jest symbolem nauki i rozumu.

Wiara, nauka i rozum – prowadzą do pełnego otwarcia się na potrzeby, pragnienia i odmienność ludzkich istnień rozumianą jako różnorodność kulturową, etniczną, wyznaniową. Starannie skupiamy uwagę i działania na osobach społecznie wykluczonych lub wykluczeniem zagrożonych.

Naszym podstawowym celem jest edukacja.

Pragniemy pokazać światu, że jesteśmy takimi samymi ludźmi jak wszyscy , a to, co nas różni nie jest czymś złym i nie czyni nas gorszymi. To biologia, psychologia – to życie.

Poniżej podaję przydatne linki kontaktowe wyjaśniające istotę prezentowanych informacji:Proszę o pomoc i udostępnianie!

https://zrzutka.pl/68f8ah


Nieprzychylna atmosfera polityczna i kościelna w Polsce wobec osób LGBTQIAP+ nie jest tajemnicą. Sytuacja nie jest ani łatwa ani przyjemna. Narodziliśmy się z buntu i edukujemy w temacie LGBTQIAP+ w zależności od możliwości. Przeprowadzamy wywiady, nagrywamy wykłady organizujemy spotkania, prowadzimy rozmowy z każdym zainteresowanym i dostrzeżonym jako potrzebujący wsparcia.

Zorganizowaliśmy spotkanie pt. „Ecce Homo – wiara, tożsamość płciowa i seksualna człowieka a wiara w Boga”! Rozmawiając z ludźmi, przekonaliśmy się jak dużo jest osób wierzących w Boga w naszej Tęczowej Społeczności! Moje przemówienie na początku nabożeństwa (mszy) odprawianej przez ks. Tomasza Puchalskiego i akolitkę (transpłciową kobietę) Annę Szymkowiak z Reformowanego Kościoła Katolickiego, było zaskoczeniem i spotkało się z ciekawym, o głębokiej myśli, komentarzem. Później kazanie wygłosił ks. Paweł Gużyński. Link do mojego przemówienia, które wygłosiłem na początku Liturgii sprawowanej przez ks. Tomasza Puchalskiego i akolitkę Annę Marię Szymkowiak, poniżej!

https://www.facebook.com/MariuszMarekLawnik/videos/606687006812786/?modal=admin_todo_tour

Uświadomiliśmy osobom wierzącym, że w Kościele Ewangelicko – Augsburskim, czy też w Kościele – Ewangelicko-Reformowanym, osoby LGBT nie stanowią problemu – jak mówi pastor Michał Makula - „[...]nie prowadzimy teologii majtkowej” -kwintesencja tematu.Czas na rozmowy ze specjalistami od seksualności i kolejne wywiady tym razem o psychoseksualnej stronie życia.W naszej działalności sporo miejsca zajmuje pomoc doraźna potrzebującym i planowa pomoc charytatywna.

https://www.facebook.com/groups/399452090475707/permalink/838220413265537/

Poruszamy też ważne tematy np. z dziedziny Interseksualizmu, nawiązując do problemu TOŻSAMOŚCI I ORIENTACJI SEKSUALNEJ.


https://www.facebook.com/MariuszMarekLawnik/videos/516540662298565/


Serdecznie prosimy o udostępnianie tego postu i zasilanie naszych skromnych zasobów finansowych na zrzutkę pomocną w procesie formalizacji naszej Grupy ponieważ...

Tęczowi Społecznicy to grupa aktywistów działających na terenie całej Polski na rzecz osób LGBT+ oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Organizujemy spotkania i przeprowadzamy wywiady z osobami opiniotwórczymi, nagrywamy wykłady mające na celu przybliżenie społeczeństwu tematyki związanej z zagadnieniami takimi jak homoseksualizm czy transpłciowość. Bierzemy również udział w pracach parlamentarnego zespołu ds. równouprawnienia społeczności LGBT+. Uważamy, że edukacja jest niezmiernie potrzebna w czasach, gdy tak wiele mówi się o "ideologii LGBT" czy „gender”. Dla większości ludzi jest to tematyka obca, dlatego tak łatwo przyjmują za pewnik krzywdzące i nieprawdziwe informacje rozpowszechniane często w mediach. Chcemy pokazać, że "tęczowy potwór gender" nie jest bardziej prawdziwy, niż rodzimy Smok Wawelski, a ludzie spod znaku tęczy to tacy sami ludzie, jak wszyscy - ze swoimi problemami, marzeniami i uczuciami. Aby działać jeszcze skuteczniej podjęliśmy decyzję o formalizacji grupy jako Fundacji. Chcemy nie tylko edukować, ale także otworzyć hostel interwencyjny, który zapewni pomoc i wsparcie osobom dyskryminowanym ze względu na swoją orientację seksualną, czy tożsamość płciową lub zagrożonym społecznym wykluczeniem - w tym ludziom w kryzysie bezdomności. Koszt formalizacji to ponad 3 tysiące złotych. Prosimy o wsparcie naszych działań - wierzymy, że Polska może być krajem, w którym każdy może żyć i realizować się na takich samych prawach.

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/z/teczowispolecznicy

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 28

 
Dane ukryte
1 000 zł
AW
Adam Wiankowski
500 zł
JB
Janusz Baranowski
500 zł
NO
Niko
350 zł
HO
Hanna
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
60 zł
TR
Tomasz Rybak
60 zł
MB
50 zł
KD
Krystian Domański
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków