id: 6wj85v

Na pokój i życie

Na pokój i życie

0 zł
z 1 500
0%
zakończona
09.02.2019r
0
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 013 675 zrzutek i zebrali 1 059 515 671 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Aby żyć godnie, normalnie i bez przemocy.

Witam, moja sytuacja wygladała następująco:

Mieszkałam w kawalerce u rodziny (tzw. dziadków) razem z juz ex chłopakiem. Z powodu regularnych awantur domowych kończących sie wizytami funkcjonariuszy policji (tzw przemoc domowa, sprawy niestety nie założyłam) od 'dziadków' dostałam 5-dniowy czas na wyprowadzke. Było to niemożliwe w tak krótkim czasie-szczególnie, gdy nie pracowałam ze względu właśnie na sytuacje u mnie "w kawalerce".

Przy "rodzinie" i funkcjonariuszach pakowalam sie w 1,5h. Wszystkie rzeczy, zapakowane w koce itp wynieslismy przed blok.

Byliśmy w rożnych miejscach, razem az w końcu osobno.

Po drodze zdarzyło sie sporo zarówno przykrych, niemiłych sytuacji jak i tych pozytywnych, gdy ktos pomagał...

Obecnie tzw dziadkowie (po 80-kilka lat, a to raczej jest istotne) "przyjęli mnie pod swój dach". Jest... Cieżko. Zdarzały sie sytuacje przemocy fizycznej, psychicznej. Regularnie wmawia mi sie nieprawdziwe rzeczy, zaprzecza fakty, "nie mam prawa" nikomu mowić o tym "co sie dzieje w domu". Staram sie utrzymać nerwy na uwięzi, jednak psychicznie a także i fizycznie nie daje juz rady-kilka razy uciekałam w strachu po prostu-do znajomych, noclegowni czy byłego chłopaka.

Paradoksem i najlepszym przykładem jest to, ze ci sami ludzie, którzy sprezentowali mi ponad 2-miesiące bezdomności teraz 'laskawie' "przyjęli mnie" do siebie - sytuacja nie należy wiec do łatwych.

Cieżko mieszkać z ludźmi, którzy przez swój wiek sa jednym słowem "trudni". Cieżko żyć, gdy na każdym kroku boje sie co zdarzy sie za chwile. Gdy przemoc i zachowania tzw toksyczne sa na każdym kroku.

Nie chce juz tych słownych przepychanek, złośliwości, braku prywatności i jakiejkolwiek stabilizacji.

Proszę o pomoc i zrozumienie - jak wielkiej siły wymaga ode mnie założenie tej zbiórki oraz opisanie tej sytuacji.

Pragnę wynająć pokój, nie prosząc sie ich o pieniądze - nie mam juz na to sił. Zacząć prace i szkołę - to jest ostatni moment, gdyż semestr mam juz zaliczony.

Po prostu żyć tak jak zasługuje na to każdy człowiek.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!