id: 89z93g

Pomóż Antosiowi odzyskać jego życie w sprawności. Na rehabilitację, sprzęt i leki.

Pomóż Antosiowi odzyskać jego życie w sprawności. Na rehabilitację, sprzęt i leki.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
14 651 zł 
z 35 000
41%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 917 148 zrzutek i zebrali 885 255 251 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

dab8f86a9c4d6089.jpegAntoś nie miał łatwego startu. Urodził się niechciany i za wcześnie o jakieś 2 miesiące. Mama Antosia porzuciła go zaraz po porodzie w szpitalu. Jak by tego było mało dostał bagaż, który musi jakoś udźwignąć. Sam nie da rady bo jest za mały. Podczas porodu doszło do niedotlenienia i Antoś urodził w zamartwicy. Mało brakowało a nie byłoby go na świecie. Walczył dzielnie o to, żeby przeżyć.

 My pierwszy raz z żoną zobaczyliśmy Antosia gdy miał 11 dni. Do tego czasu miał tylko opiekę personelu szpitalnego.  Czyli był sam. Wiecie o co chodzi, nikt nie mówił do niego, że super, że już jest i że go wszyscy kochają. Nie chcę sobie wyobrażać co musiał wtedy czuć, gdy leżał sam w łóżeczku bez bliskości mamy….

Udało się po szeregu formalnościach adopcyjnych Antek już w domu. Ponieważ wcześniak więc mnóstwo biegania po lekarzach. My totalnie zieleni jeśli chodzi o dzieci i to takie malutkie, ale szczęśliwi, że jest już z nami. Z lekkim strachem czy wszystko będzie dobrze tak jak nas zapewniali lekarze.

Był bardzo chudy więc pierwszym zabiegiem było doprowadzić go do normalnej wagi. Niestety w miarę czasu podczas wizyt u lekarzy dowiadywaliśmy się jak cios za ciosem o jego problemach zdrowotnych. Padaczka lekooporna- długi czas gdzie nie było z nim prawie kontaktu. Patrzeliśmy przez łzy jak tym małym ciałkiem rzuca jakaś dziwna siła nad którą on sam nie ma żadnej kontroli. Zdiagnozowane również małogłowie, kurczowe porażenie mózgowe , niedosłuch….  My nie byliśmy na to totalnie przygotowani, ale pokochaliśmy go jak własne dziecko. Gdy dowiedzieliśmy się, że może nie chwytać nie chodzić, nie mówić nie potrafić normalnie jeść zaczęliśmy walkę o jego życie. Rehabilitacje codziennie po kilka razy, pobyty w szpitalach, leki które pomogły zwalczyć napady padaczki, aparaty słuchowe których koszt wynosił 18 tys złotych, różnego rodzaju sprzęty: wózek specjalny, pionizator, ortezy, specjalna kamizelka Spio, okulary... Do tego leki, suplementy, oleje. Prywatne wizyty u specjalistów i rehabilitantów. Dużo by można wymieniać. NFZ nie daje dużo. Ogrom czasu. Jedno z nas musiało zrezygnować całkowicie z pracy.

Antoś w tej chwili ma 22 miesiące. Udało nam się zastopować padaczkę, rehabilitacja, sprzęt i leki spowodowały duże postępy. Antek chwyta nieporadnie ale to już coś, gaworzy, trochę pełza po swojemu. Jest bardzo ciekaw wszystkiego dookoła. Pojawiło się wiele rzeczy o których wcześniej marzyliśmy. Wszystkie te niuanse bardzo nas cieszą. Wiemy, że w porównaniu do swoich rówieśników jeszcze wiele przed nim. Marzymy o tym, żeby samodzielnie usiadł, wstał i mógł kiedyś chodzić.  W lutym Antoś ma przeszczep komórek macierzystych. Przed i po  tym czasie powinien mieć intensywną rehabilitacje do której również będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu i leków.  Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie Antosia i udostępnienie jego historii.  Ważny jest czas ponieważ Antoś jest jeszcze mały i jego mózg jest na tyle plastyczny, że można wiele naprawić po szkodach jakie zrobiło niedotlenienie. Trudno nam znów prosić, ale wiemy, że bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie zapewnić jemu tych wszystkich niezbędnych rzeczy.


e2e01bc3871d71ec.jpeg


k192b6231bc8bc43.jpeg


rc9cf12440acabde.jpeg


q739db3accb15e75.jpeg


b215a593c87fa0e0.jpeg


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 214

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków