id: a3k4ug

Dom rodzinny dziecka - Brzeg

Dom rodzinny dziecka - Brzeg

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 048 zrzutek i zebrali 1 160 756 490 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Hej, ZRÓBMY COŚ DOBREGO! Tak, to co czytasz, taki spontan. Po prostu mieliśmy dobry rok i chcemy dać innym coś od siebie, pomyśleliśmy że Wy może też. Za chwilę Wigilia, zakupowe szaleństwo i świąteczna wyżerka. Nie u każdego. W Brzegu dzieciaki z Domu Dziecka spędzają Święta tylko dzięki wspaniałym opiekunom, które co roku z trudem zapewniają podstawowe produkty podopiecznym placówki. Dzieci z alkoholowym zespołem płodowym, dzieci niepełnosprawne intelektualnie , ale i te zdrowe - łącznie 120 osób do wykarmienia i zapewnienia podstawowych przedmiotów. Pomoc potrzebna jest im cały czas, ale nasza akcja dzieje się tu i teraz i to tu i teraz możemy im pomóc ! JAK? Isza opcja: Robimy zrzutę na zrzutce.pl - po rozmowach z dyrekcją ośrodka dowiedzieliśmy się, że kwota 12.000 zł wystarczyłaby na zakup podstawowych produktów (makarony, kasza, dżemy, płatki śniadaniowe, mleko, ryż, woda minetalna etc.). 12 tysięcy w 1 tydzień - chyba damy radę? II opcja: Jeśli wolisz sam kupić produkty, przywieź je na ul. Zachodnią 14 we Wrocławiu (magazyn Noor). Ogarniemy je i zawieziemy do Brzegu sami. KIEDY? Zrzutka jest już aktywna tu: , zbieramy do 23.12 do godz. 20.00. Produkty możecie dostarczać pod wskazany powyżej adres od pn - pt w godz ..... Pomoc dziś jest naprawdę szybka i prosta. Znajdź te kilka minut, liczymy na Ciebie ;)

Moi drodzy,

Kto ma ochotę pomóc potrzebującym dzieciom z domu dziecka?

to byl bardzo dobry rok dla mnie, mojej rodziny i znajomych. Postanowiśmy się, zwrócić nieco tego dobra w formie akcji charytatywnej. Tak na prawdę to chcemy to już zrobić od dwóch lat ale "nigdy nie ma na to czasu"...

Nie musisz jechać na koniec świata aby pomóc potrzebującym. Często Twój "sąsiad" jest w potrzebie.

POGOTOWIE OPIEKUŃCZE

zamienione formalnie - niedawno na RODZINNY DOM DZIECKA w Brzegu.

Pani Danusia -początki i skąd pomysł.

Może część z Was odbierze to jako truizm - POWOŁANIE. Modlitwa o pokierowanie życiem w taki sposób, aby móc nieść pomoc potrzebującym.

25 lat temu - pierwsze dzieci, których cyfra obecnie przekracza 120 osób.

Codzienność

Dzieci z alkoholowym zespołem płodowym (FAS) nie mające żadnej szansy na adopcję - zostają z Danusią na bardzo długo. Dzieci "zdrowe" dla których szansa na adopcję jest większa to często i tak kilka lat oczekiwań.

Dzieci ze stwierdzoną niepełnosprawnością intelektualną - które mają problemy z nauką. Rodzeństwa bite. Budzone w nocy podczas nocnych libacji i regularnie maltretowane.Wykorzystywane seksualnie przez inaczej pojętą wypaczoną tak zwaną miłość. Niestety z roku na rok dzieci doświadczających tyle zła i okrucieństwa przybywa.

Szansa

Wsparcie i pomoc ludzi o o otwartych sercach. Początek akcji to 5 aut zorganizowanych celem przewiezienia tych "odruchów serca" - wszystkich gotowych na chęć niesienia pomocy innym. Dzieci o błyszczących oczach, oczekujące - rozedrgane w oczekiwaniu. Zaskoczone. Krzysio i Tomek (rodzeństwo) rwą się do pomocy - rozbrajający uśmiech i te duże oczy - z emocjami. W kamienicy w bardzo przestronnym mieszkaniu - panuje urocza skromność i jakiś rodzaj uporządkowania, którego nie sposób zrozumieć przy takiej ilości osób pod jednym dachem.

Salon, do którego wnosimy paczki, reklamówki - bardzo szybko zapełnia wolną przestrzeń. Dzieci nie zaglądają do środka. Słoiki z czekoladowo-śliwkowym dżemem,płatki śniadaniowe oraz słoiki z Nutellą skutecznie odwracają im uwagę od wszystkiego co ukryte w foliowych reklamówkach.

Co możemy zrobić? kierujemy pytanie do p Danusi

Jedzenie i raz jeszcze jedzenie - pada odpowiedź.

Dżemy, makarony,kasza,ryż,kaszki dla dzieci, mleko, wędlina, płatki śniadaniowe, woda mineralna...dzieci jedzą wszystko.

Obserwacja

Skromność i uczciwość .Przemilczane a potrzebne. ..bardzo: ręczniki papierowe, papier toaletowy, mydła, szampony dla dzieci, szczoteczki do zębów,pasty do zębów, proszki i płyny do prania. Dzieci marzą o słodyczach, zabawkach, grach planszowych, książkach,kolorowankach,kredkach.

Bardzo przyda się ciepły miły koc, podusia. Szczególnie dla tych młodszych dzieci, którym brakuje szeroko rozumianego ciepła i miłości.

Gdzie zbieramy rzeczy?

Biuro i magazyn firmy NOOR: Ul. Zachodnia 14, 53-644 Wrocław

Poniedziałek - Piątek 10-16, Sobota 10-13 (Jeśli chcesz przynieść rzeczy poza godzinami otwarcia - prosimy o kontakt)

+48 713593196

[email protected]

Gdzie zbieramy pieniądze?

https://zrzutka.pl/a3k4ug

Dziękujemy za dobro i otwarte serca. Za zrozumienie i włączenie się do akcji.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 17

BM
BEATA MARKIEWICZ
1 000 zł
MM
MICHAŁ MARKIEWICZ AL SAEEDI
200 zł
ST
Saida Tirai
200 zł
MZ
Michał Ziemiaszewski
200 zł
MM
Marcin Madziarski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MM
Magdalena Madziarska
100 zł
NF
Natalia Fudali
50 zł
KK
Kamila
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków