id: atbgz3

"Zupa od św. Siostry Faustyny" - Fundusz Miłosierdzia

"Zupa od św. Siostry Faustyny" - Fundusz Miłosierdzia

Nasi użytkownicy założyli 1 152 932 zrzutki i zebrali 1 198 328 175 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2


 • 1 maja 2024 w Łagiewnikach Msza św. w intencji Darczyńców internetowej akcji “Zupa od św. Siostry Faustyny”!


  Drodzy Darczyńcy! W Środę Popielcową, 14 lutego 2024 r., Fundacja “Misericors” i Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zaprosiły Was do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, którego rozwój umożliwia prowadzenie akcji “Zupa od św. Siostry Faustyny” - przekazywanie ciepłych posiłków osobom najbardziej potrzebującym! W środę 1 maja 2024 r. o godz. 18.00, w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostanie odprawiona w intencji Darczyńców akcji Msza święta!


  Pozyskane dzięki Waszej ogromnej hojności środki - 23 500 zł, pozwolą na przygotowanie i przekazanie podopiecznym Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie 10 zestawów po 150 posiłków! Wesprą też głoszenie prawdy o Bożym Miłosierdziu w Internecie.


  Eucharystia w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, w środę 1 maja 2024 r., o godz. 18.00, będzie zwieńczeniem tegorocznej akcji internetowej Fundacji “Misericors” i Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz wyrazem wdzięczności dla wszystkich Miłosiernych Samarytan, którzy wsparli to dzieło realizujące w praktyce miłosierny uczynek “Głodnych nakarmić”!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Fundacja "Misericors" - misericors.org i Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - misericordia.eu zapraszają Miłosiernych Samarytan do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, którego rozwój umożliwia prowadzenie akcji "Zupa od św. Siostry Faustyny" - przekazywanie ciepłych posiłków osobom najbardziej potrzebującym! Pozyskane od Darczyńców środki, w ramach zbiórki trwającej w dniach od 14 lutego do 13 kwietnia 2024 r., pozwolą na przygotowanie i przekazanie podopiecznym Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie 10 zestawów po 150 posiłków! Wesprą też głoszenie prawdy o Bożym Miłosierdziu w Internecie.


W intencji Darczyńców zostanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawiona Msza święta!


wXdrgMF3ZYESguk9.jpg


Przeżywamy wyjątkowy czas - w Wielki Piątek rozpoczęła się 9-dniowa nowenna modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia Bożego, przypadającym w niedzielę 7 kwietnia, a dzień ten rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele w Polsce. To wyjątkowy moment w roku, w którym warto nie tylko umocnić się duchowo przeżywając Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz Święto Miłosierdzia ale także praktykować uczynki miłosierdzia, a wśród nich "Głodnych nakarmić"!


Akcja "Zupa od św. Siostry Faustyny" przynosi wymierne efekty - w roku 2023 r. Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ofiarował osobom bezdomnych, zgłaszającym się do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio 1 650 porcji ciepłych posiłków, a także ciasto oraz kilka kilogramów kawy. Środki na 6 tur po 150 obiadów pochodziły z ubiegłorocznej > zbiórki prowadzonej we współpracy z Fundacją "Misericors"!


8inX5AxWjFblyVZf.jpg


Pomysł akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” zrodził się pod wpływem czytania jej „Dzienniczka”. Pod numerem 1312 znajduje się taki zapis:


„Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak [gdy] poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jako jest, znikł mi z oczu. (55) Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się nad tym, co zaszło przy furcie – usłyszałam te słowa w duszy: Córko Moja, doszły uszu Moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią Mi, i podobało Mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa, i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego”.


Więcej informacji o akcji "Zupa od św. Siostry Faustyny" znajdziesz w aktualnościach:


> Krupnik z Łagiewnik dla osób bezdomnych – 11 marca 2024


> Zupa z Łagiewnik dla osób bezdomnych – 2 lutego 2024


> Zupa z Łagiewnik dla ubogich – 5 stycznia 2024


> Mikołajowa zupa z Łagiewnik dla bezdomnych – 6 grudnia 2023


i wielu innych wcześniejszych > KLIKNIJ


bvaCmaznOXOJj0vs.jpg


Fundusz Miłosierdzia, z którego finansowane są posiłki dla osób bezdomnych działa od 3 lat przy Rektoracie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Fundusz współpracuje z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio, które służy pomocą potrzebującym i ubogim.Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach:


“W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś - jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte - «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.


W roku 2023. ze środków Funduszu Miłosierdzia zakupiono 1650 ciepłych posiłków: zupy bądź bigosu, ciasto oraz kilka kilogramów kawy. Sanktuarium przyjęło także Pielgrzymów z Ziemi Świętej, którzy po wybuchu wojny nie mogli wrócić do swoich domów.

NMRDVjgBC4dcc28t.pngFundacja "Misericors" została powołana, u progu ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia (2015-2016), przez przedsiębiorcę-informatyka oraz kapłana archidiecezji krakowskiej. Wykorzystując najnowsze technologie, chcemy docierać do współczesnego człowieka z przesłaniem miłości i nieskończonego Miłosierdzia Boga. Potrzebna jest nowa "wyobraźnia miłosierdzia" - mówił św. Jan Paweł II. Papież Franciszek stwierdził, że choć zakończył się Rok Miłosierdzia, nie zamknęło się miłosierne serce Boga! MISERICORS znaczy miłosierny! Chcemy mówić o Bożym Miłosierdziu i zachęcać do czynienia dobra!


tjgUQIysqRBU9QCI.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych nagród/ofert.

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 304

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • JZ
  Jola Z.

  Kochany Panie Jezu w osobach potrzebujących, ofiaruję Ci kilka zupek. Smacznego 🙏😘

  500 zł