id: b83ek2

Dom dla Młodych Matek na Madagaskarze

Dom dla Młodych Matek na Madagaskarze

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 964 zrzutki i zebrali 1 162 564 583 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy polską fundacją Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru, która działa na Madagaskarze od 2011 roku. Przez ostatnie 9 lat umożliwiamy edukację ponad 600 dzieciom z najbiedniejszych rodzin z miasteczka Ambohidratrimo pod stolicą Madagaskaru Antananarywą. Poprzez program "wirtualnej adopcji", który polega na opłaceniu nauki w szkole oraz obiadu i śniadania w stołówce szkolnej konkretnym dzieciom. W programie uczestniczą dziewczynki oraz chłopcy od przedszkola po studia.


ka1480464c5e557e.jpeg


Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, nasza praca skupia się na zapewnieniu podstawowych potrzeb dzieci czyli edukacji, wyżywienia, walki z chorobami i ubóstwem. Fundacja wraz z wolontariuszami bierze również udział w remontach i budowach lokalnych szkół. Wspieramy rodziny naszych podopiecznych w trudach codziennego życia. Pomagając w leczeniu, wyżywieniu oraz wspierając lokalne inicjatywy związane z prowadzeniem życia rodzinnego.


Pomysł na stworzenie Domu dla Samotnych Matek i ich dzieci jest odpowiedzią na potrzeby młodych kobiet z naszej lokalnej społeczności, którą na co dzień wspieramy na Madagaskarze.


lbf34b47f37454a2.jpeg


Co roku zdarza się, że część z naszych podopiecznych - młodych kobiet zachodzi w ciążę, przez co jest zmuszona do zaprzestania dalszej edukacji. Dziewczyny nie mogą liczyć na wsparcie finansowe rodziny i ojców dzieci. Same muszą zająć się sobą i swoim dzieckiem, często nie mając miejsca do mieszkania, pieniędzy na wyżywienie siebie i dziecko nie mówiąc już o dalszej edukacji.

Madagaskar dla wielu młodych kobiet i dziewcząt nie jest przyjaznym miejscem do życia.

Sytuacja kobiet na Madagaskarze jest trudna.

1/3 kobiet ma swoje pierwsze dziecko przed 19 rokiem życia !

1/4 kobiet między 15 a 18 rokiem życia jest już po ślubie, a 12 procent dziewczynek wychodzi za mąż do 15 roku życia aż 1/4 kobiet doświadczyło w swoim życiu przemocy! 

Dziewczyny, które wyszły za mąż lub urodziły dzieci często nie mają dostępu do dalszego kształcenia oraz do podstawowej wiedzy na temat higieny czy życia w rodzinie!

Właśnie dlatego chcemy stworzyć centrum, które będzie przeznaczone dla młodych, samotnych matek, które nie mają możliwości na edukację oraz wychowywanie swojego dziecka, ze względu na to, że pochodzą z biednych, często patologicznych rodzin. 

n001c394d6cb5dec.jpeg

s36402b221660752.jpeg

Cel projektu to stworzenie ośrodka dla młodych kobiet wraz z ich dziećmi, w którym będą mieszkać i zdobywać umiejętności oraz wykształcenie, które pozwolą im w kolejnych latach na usamodzielnienie się i prowadzenie niezależnego życia. Utrzymanie siebie i swojego dziecka. 

 

Projekt zakłada w zależności od poziomu wykształcenia danej kobiety, edukację w zakresie szkoły podstawowej lub średniej/zawodowej. Przyuczenie do zawodów, które są popularne na Madagaskarze i umożliwią kobietom znalezienie pracy po zakończeniu edukacji w ośrodku. 

m4305fb18490f03b.jpeg 

Kursy, które będą mogły przejść dziewczyny to: 

 - nauka tradycyjnego rękodzieła (wyplatanie koszy, haftowanie, szycie), 

- fryzjerstwo i kosmetologia,

- gotowanie,  

- nauka języków obcych 

- obsługa komputera 


Ośrodek będzie prowadzony przez osoby z dużym doświadczeniem wychowawczo-socjalnym. Hanta Randrianarimalala, która jest dyrektorką Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt Akany Avoko Faravohitra w stolicy Madagaskaru Antananarywa. 

 


xc8da810d11a21c3.jpeg

W ośrodku dziewczyny będą miały zapewnioną opiekę pracowników socjalnych oraz psychologa. Zaplanowane są również zajęcia związane z życiem w rodzinie, edukacją seksualną oraz spotkania z położną w zakresie opieki nad noworodkiem.

Kobiety, które zakończą edukację w Centrum, po dwóch latach będą gotowe do podjęcia pracy, która umożliwi im wychowywanie dziecka oraz prowadzenie niezależnego życia.Wspólnie możemy więcej!

Prosimy o pomoc w stworzeniu wyjątkowego miejsca!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Magnesy z Madagaskaru
W podziękowaniu za wpłatę większą od 80zł, każdy z darczyńców dostanie ręcznie wykonany magnes, prosto z Madagaskaru.
80 zł

Kupione 15 z 25

Zakończona

Wpłaty 59

 
Dane ukryte
4 500 zł
AI
Asia i Piotr
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
RP
Robert Podkalicki
500 zł
AM
Amy Monsarrat
400 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
300 zł
SC
stefan czub
300 zł
SS
Sara S.
210 zł
KS
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • Kamil Lewandowski

    Pod linkiem: https:// zrzutka.pl /g9rfa8 zbieramy aktualnie na Dokończenie Budowy Poloneza 1500 z roku 1978-ego w skali aż 1:8. Polonez to duma polskiej gospodarki. Chcemy to podkreślić tym pięknym modelem. Chcemy tym oddać swoisty hołd i cześć polskiej myśli przemysłowej. Chcemy tym modelem stworzyć swoisty pomnik polskiej gospodarce. Przykre, że zniszczono produkcję tych wspaniałych krajowych aut. Na razie uzbieraliśmy ponad 1 000 złotych, ale potrzeba jest więcej. Ciągle jeszcze brakuje do 3 000 złotych. Modelarstwo to piękna pasja!! :-) Pomóżcie spełnić to marzenie przed Mikołajkami 06. Grudnia 2020 roku. Osoba, która zbiera ma zwyrodnienie kręgosłupa i jest uboga. KAŻDA ZŁOTÓWKA SIĘ LICZY. Zbiórka jest potwierdzona prawdziwymi skanami Paragonów z Kiosku, których zdjęcia są w formie plików "jpg" przedstawione na profilu tej zbiórki. Potwierdza to, że pieniądze wpłacone tutaj są rzeczywiście wydawane na kolejne części do złożenia modelu polskiego auta. Tu jest gwarancja uczciwości. WIELKIE DZIĘKI WAM ZA CAŁE DOBRO!! ?? << PRZECZYTAŁEŚ/ŁAŚ -------- PODAJ DALEJ!!!! >> :-)