Wróć do bloga

Pomoc dla Afryki!

Pomoc dla Afryki!

Napisano 14 lipca, 2019
Pomoc dla Afryki!

Czy wiecie, że Afryka jest drugim największym kontynentem na Ziemi? Żyje tam około 1,216 miliarda osób! Uznawana jest za najbiedniejszy region świata, jednak nie można się temu dziwić. Mieszkańcy tego kontynentu każdego dnia muszą zmagać się z wieloma chorobami, epidemiami i niebezpiecznymi zwierzętami. Sytuację utrudnia również słaby dostęp do wody i pożywienia...

Na szczęście nie brakuje ludzi, którzy poświęcają swoje życie na pomoc w rozwoju ujęć wód podziemnych, medycyny, a także szkolnictwa - przede wszystkim dla najmłodszych.


Kenia

K e n i a


Położona jest we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Zajmuje 30. miejsce na świecie pod względem liczny ludności! Jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych językowo krajów w całej Afryce. Z uwagi na istnienie wielu plemion szacuje się, że w Kenii mówi się w około 44 językach!

Może brzmieć to zdumiewająco, jednak różnice kulturowe i językowe są powodem napięć między grupami etnicznymi, co jest jednym z głównych problemów kraju. Dużą część terenu Kenii stanowią pustynie i półpustynie, utrudniające uprawę roli. Specjalistyczna opieka medyczna jest dostępna niemalże tylko w stolicy kraju - Nairobi. Liczba lekarzy - w przeliczeniu na jednego mieszkańca - jest 11-krotnie niższa niż w Polsce!

Leczymy z Misją

Leczymy z Misją jest inicjatywą powstałą w oparciu o ideę niesienia bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym. Stowarzyszenie jest tworzone przez ponad 70 pełnych zapału ludzi - studentów kierunków medycznych, a także doświadczonych lekarzy.

MISJA: KENIA

(Kliknij!)

Celem Stowarzyszenia Leczymy z Misją jest wspieranie szpitali w Kenii poprzez wysyłkę aparatury medycznej oraz wyjazdy wolontariuszy przeszkolonych medycznie.

W tym roku wolontariusze wybiorą się z Misją do Kenii po raz piąty! Stowarzyszenie będzie organizować szkolenia dla personelu. W planach jest realizacja 9 wyspecjalizowanych projektów medycznych:

Projekty medyczne


Wyjazd wiąże się jednak z olbrzymimi kosztami. Stowarzyszenie funkcjonuje jedynie dzięki dobrowolnym darowiznom Darczyńców (na przykład tym przekazanym TUTAJ). Każde wsparcie jest na wagę złota - wpłaty umożliwią między innymi wysłanie niezbędnego sprzętu do Afryki, a także zadbanie o bezpieczeństwo samych wolontariuszy - poprzez zapewnienie ubezpieczenia i szczepień.


Co udało się zrobić do tej pory?


Stowarzyszenie Leczymy z Misją może pochwalić się wieloma osiągnięciami! Do tej pory przesłali do Afryki już ponad 15 ton sprzętu medycznego! Ponadto, udało się im przeszkolić 200 pracowników podczas 1000 godzin spotkań!


Zbiórki na pomoc Afryce. Czy to się w ogóle udaje?Czy zbiórki organizowane na pomoc dla mieszkańców Afryki są chętnie wspierane? Nasi użytkownicy już wiele razy pokazali, że mają ogromną siłę! Jednym z przykładów mobilizacji Darczyńców może być zrzutka Fundacji Boże Atelier.

Fundacja Boże Atelier

Zbiórka KENIA 2018 przewyższyła oczekiwania samych organizatorów! Z planowanych 100 000 zł udało się zebrać aż 132 528 zł! Sprawdź tutaj!

Jednym z głównych celów zrzutki było zebranie środków na zapewnienie żywności oraz ubrań. Zapasy pożywienia są szczególnie ważne w okresach suszy - niektórzy Kenijczycy potrafią pokonać nawet 30 kilometrów w poszukiwaniu jakiegokolwiek jedzenia.

Fundacja skupiła swe działania również na zapewnieniu odpowiedniej edukacji najmłodszym mieszkańcom Kenii. Cytując organizatorów zrzutki: "Uważamy, że edukacja to najsilniejsza broń, jaką możemy dać tym dzieciom. Dzięki niej mogą się rozwijać, planować swoją przyszłość i edukować ludzi w swoim otoczeniu.". Fundacja zobligowała się do zakupu stosów książek dla podopiecznych szkół kenijskich.


Źródło zdjęć: bozeatelier.plInne zbiórki na pomoc dla Afryki

Oczywiście wyżej wspomniane zbiórki nie są jedynymi zrzutkami na cel pomocy Afrykańczykom. Podobne zbiórki można z łatwością wyszukać przy pomocy naszej wyszukiwarki (KLIKNIJ I SPRAWDŹ!)


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 4

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • SS
  Sławomir Szymczak

  Błagam o pomoc > ID: 2tmbrz

 •  
  Hubert Richter

  Prosze o udostępnianie dalej z góry dziękuję :) https://zrzutka.pl/na-rehabilitacje-i-leczenie-4-letniej-lenki

 •  
  Kamil Lewandowski

  Zbieram na wspaniały model Poloneza w skali 1:8 Kto ma chęć, proszę niech pomoże. Dziękuję Przepięknie już z góry za okazane serce! Wiem, ze jest wielu ludzi dobrej woli. Pieniądze to nie problem, gdy się je ma, ja niestety nie jestem beneficjentem polskie transformacji i dlatego proszę o pomoc. Jeszcze raz Dziekuję!!!! Dziekuję szczególnie Wielkodusznej Pani Danucie, która szybko zareagowała na mój apel i wpłaciła jako pierwsza kwotę pieniędzy. Link do mojej zrzutki to: https://zrzutka.pl/g9rfa8

 • TG
  Tomasz Gołąbek

  Proszę o pomoc   https://zrzutka.pl/z/WUTJ9c