Wróć do bloga

Nawet 900 ofiar zaśnięcia za kierownicą przez rok!

Napisano 29 stycznia, 2020
Nawet 900 ofiar zaśnięcia za kierownicą przez rok!

Statystyki i fakty

Według policyjnych statystyk tylko w 2015 roku z powodu zaśnięcia za kierownicą zginęło 85 osób, a aż 864 zostało rannych. Specjaliści badający przyczyny wypadków uważają, że nawet 30% zdarzeń drogowych spowodowanych jest zmęczeniem i zaśnięciem.

Kierowcy często nie zdają sobie sprawy z tego, jak poważnym zagrożeniem jest prowadzenie samochodu podczas silnego zmęczenia. Samochód poruszający się z prędkością 100 km/h potrafi pokonać około 140 m w zaledwie 5 sekund! Tyle wystarczy, aby doprowadzić do tragedii na drodze. Ponadto, zmęczenie przyczynia się do osłabienia koncentracji czy też spowolnienia reakcji.

Sposoby na zmęczenie w trasie

Co zrobić, gdy odczuwamy zmęczenie podczas jazdy samochodem? Na pewno powinniśmy przerwać jazdę i zatrzymać się na najbliższym parkingu. Podczas przerwy warto wykonać kilka ćwiczeń, zrobić sobie krótki spacer w pobliżu pojazdu. Przerwa powinna potrwać przynajmniej 10 minut

Polscy uczniowie mają rozwiązanie

Kamil, Kuba oraz Kacper (podpisujący się również jako "KTO"), są uczniami trzeciej klasy Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie. Jeden z nich brał udział w wypadku samochodowym, którego przyczyną było zaśnięcie. Z uwagi na to, w głowach chłopaków zrodził się pomysł stworzenia Opaski Budzącej dla Kierowców.

Kamil, Kuba i Kacper

Pierwsza wersja opaski przewyższyła ich własne oczekiwania, ale i otworzyła im oczy na to, jaki drzemie w nich potencjał. Postanowili nie spoczywać na laurach i od razu zabrali się do opracowywania nowej wersji. Dużą przeszkodą są koszty projektu, które zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe osiemnastolatków.

Jak pomóc przy realizacji projektu?

Chcesz przyczynić się do powstania tego niesamowitego i przydatnego wynalazku? To proste! Wejdź na zrzutka.pl/opaska-kto i wpłać dowolną kwotę. Jeśli chcesz, możesz wybrać dowolną nagrodę - na przykład brelok zaprojektowany przez KTO.

Twoja wpłata może pomóc w stworzeniu czegoś wyjątkowego!


400 000 zrzutek, ponad 150 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Strona internetowa zrzutka.pl to nie wszystko! Wraz z najnowszą aktualizacją naszej aplikacji mobilnej oddaliśmy do Waszego użytku 'rozliczenia' - dzięki nim zbilansujecie swoje wydatki ze znajomymi, a wszystko zakończycie zrzutką, która w prosty (i natychmiastowy) sposób pozwoli Wam na uregulowanie między sobą wspólnych wydatków. Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 1

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

  • TG
    Tomasz Gołąbek

    ????CHORUJE NA ARTROGRYPOZE❗PRZESZEDŁEM 13 OPERACJI RĄK I NÓG ❗️W TYM SKOMPLIKOWANEJ AMPUTACJI NOGI❗️WYCHOWUJE OŚMIOLETNIEGO SYNKA, http://zrzutka.pl/z/vdrery