Wróć do bloga

Nawet 900 ofiar zaśnięcia za kierownicą przez rok!

Nawet 900 ofiar zaśnięcia za kierownicą przez rok!

Napisano 29 stycznia, 2020
Nawet 900 ofiar zaśnięcia za kierownicą przez rok!

Statystyki i fakty

Według policyjnych statystyk tylko w 2015 roku z powodu zaśnięcia za kierownicą zginęło 85 osób, a aż 864 zostało rannych. Specjaliści badający przyczyny wypadków uważają, że nawet 30% zdarzeń drogowych spowodowanych jest zmęczeniem i zaśnięciem.

Kierowcy często nie zdają sobie sprawy z tego, jak poważnym zagrożeniem jest prowadzenie samochodu podczas silnego zmęczenia. Samochód poruszający się z prędkością 100 km/h potrafi pokonać około 140 m w zaledwie 5 sekund! Tyle wystarczy, aby doprowadzić do tragedii na drodze. Ponadto, zmęczenie przyczynia się do osłabienia koncentracji czy też spowolnienia reakcji.

Sposoby na zmęczenie w trasie

Co zrobić, gdy odczuwamy zmęczenie podczas jazdy samochodem? Na pewno powinniśmy przerwać jazdę i zatrzymać się na najbliższym parkingu. Podczas przerwy warto wykonać kilka ćwiczeń, zrobić sobie krótki spacer w pobliżu pojazdu. Przerwa powinna potrwać przynajmniej 10 minut

Polscy uczniowie mają rozwiązanie

Kamil, Kuba oraz Kacper (podpisujący się również jako "KTO"), są uczniami trzeciej klasy Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie. Jeden z nich brał udział w wypadku samochodowym, którego przyczyną było zaśnięcie. Z uwagi na to, w głowach chłopaków zrodził się pomysł stworzenia Opaski Budzącej dla Kierowców.

Kamil, Kuba i Kacper

Pierwsza wersja opaski przewyższyła ich własne oczekiwania, ale i otworzyła im oczy na to, jaki drzemie w nich potencjał. Postanowili nie spoczywać na laurach i od razu zabrali się do opracowywania nowej wersji. Dużą przeszkodą są koszty projektu, które zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe osiemnastolatków.

Jak pomóc przy realizacji projektu?

Chcesz przyczynić się do powstania tego niesamowitego i przydatnego wynalazku? To proste! Wejdź na zrzutka.pl/opaska-kto i wpłać dowolną kwotę. Jeśli chcesz, możesz wybrać dowolną nagrodę - na przykład brelok zaprojektowany przez KTO.

Twoja wpłata może pomóc w stworzeniu czegoś wyjątkowego!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 4

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • ET
  Elżbieta Tomsa

  Mój ukochany psiak tak bardzo potrzebuje pomocy RTG bioder i łokci - głupi jaś + "wybudzacz" mam się przygotować na 180-300 zł bo to zależy o wagi mojego Nerona ale muszę zaczekać aż zbiorę pieniądze na razie już zalegam za dwie wizyty u pani weterynarz. Dlatego całym sercem Was proszę o złotówkę https://zrzutka.pl/z/neron

 • P

  GDYBY NIE POZNAŃ, URSUS I RADOM TO - zrzutka.pl/URATUJ-JASKOLECZKE ❤ SĄSIADOM ;)

 •  
  Kamil Lewandowski

  PRAWDZIWOŚĆ MOJEJ ZBIÓRKI POTWIERDZONA SKANEM PARAGONÓW WRZUCONYM NA PROFIL ZBIÓRKI. TAK WIĘC POZYTYWNA ZBIÓRKA NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Idzie dobrze, bo już mamy na koncie 625 złotych i już 11 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM LUDZI DOBREJ WOLI!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 511 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-) Teraz Mamy już Marzec 2020 i warto by było zakończyć moją zbiórkę! Dzięki! Proszę Serdecznie o szybszą pomoc, bo długo już czekam.

 • TG
  Tomasz Gołąbek

  ????CHORUJE NA ARTROGRYPOZE❗PRZESZEDŁEM 13 OPERACJI RĄK I NÓG ❗️W TYM SKOMPLIKOWANEJ AMPUTACJI NOGI❗️WYCHOWUJE OŚMIOLETNIEGO SYNKA, http://zrzutka.pl/z/vdrery