Niniejszy artykuł poświęcony jest bezpiecznemu korzystaniu ze zrzutka.pl. Przekonaj się, że bezpieczne korzystanie ze zrzutka.pl wcale nie jest trudne - w tym artykule znajdziesz wszystko co niezbędne!
Na wstępie zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi standardów bezpieczeństwa na zrzutka.pl (m.in. o bezpieczeństwie przechowywania danych przez zrzutka.pl). Przedstawione są one pod adresem zrzutka.pl/bezpieczenstwo.
Poniżej wypunktowaliśmy najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania ze strony internetowej oraz aplikacji zrzutka.pl.
Bezpieczne korzystanie ze strony internetowej zrzutka.pl:
- Loguj się na zrzutka.pl jedynie na zaufanym urządzeniu z wykorzystaniem bezpiecznych sieci wi-fi. Nie loguj się do swojego konta użytkownika zrzutka.pl w sieciach publicznych, np. galeriach handlowych, restauracjach, dworcach, lotniskach itp.
- Dbaj o bezpieczeństwo urządzeń, z których korzystasz: nie udostępniaj ich osobom trzecim, nie pozostawiaj bez nadzoru, używaj zabezpieczeń przed kradzieżą, korzystaj z renomowanych programów antywirusowych oraz pamiętaj o ich aktualizacji.
- Po zalogowaniu na stronę zrzutka.pl, nie opuszczaj urządzenia, z którego korzystasz. Po zakończeniu działań, pamiętaj o wylogowaniu.
- Zawsze sprawdzaj, czy w przeglądarce widnieje adres “https://zrzutka.pl/” - bez literówek i przeinaczeń, adres musi zaczynać się od “https://” a nie “http://” lub od ikony kłódki, po kliknięciu której zobaczysz informację o podmiocie, dla którego wydany został certyfikat zabezpieczający (w naszym wypadku certyfikat wydany jest dla Zrzutka.pl sp. z o. o.):
Jeśli adres będzie inny (np. jakieś przeinaczenie słowa ‘zrzutka’), to oznacza, że ktoś podszywa się pod naszą stronę, aby dokonać oszustwa - koniecznie poinformuj nas, jeśli zaobserwujesz taką sytuację! Tak samo w przypadku braku kłódki bądź “https://”. - Zadbaj o hasło do logowania.
- Stwórz silne hasło do swojego konta użytkownika na zrzutka.pl.
- Na zrzutka.pl wymagamy, aby hasło składało się z minimum 8 znaków, jednej małej litery, jednej wielkiej litery i cyfry lub znaku specjalnego.
- Pamiętaj o regularnej zmianie hasła. Co 90 dni przypomnimy Ci o jego zmianie.
- Nie udostępniaj nikomu swojego hasła do logowania. Jeśli zajdzie możliwość, że ktoś postronny mógł podejrzeć Twoje hasło, dokonaj jego niezwłocznej zmiany.
- Nie przechowuj hasła w miejscach dostępnych innym, np. na karteczkach, w notesie, w kalendarzu itp. Warto korzystać z menadżera haseł, który ułatwia ich zapamiętywanie oraz szyfrowanie.
- Zalecamy, aby hasło na zrzutka.pl było unikalne (różne od hasła do np. poczty, Facebooka itp.), dzięki czemu zachowasz bezpieczeństwo w przypadku wycieku danych z jakiegokolwiek portalu. Dlatego ważne jest, aby hasła się różniły.
- Stwórz silne hasło do swojego konta użytkownika na zrzutka.pl.
- Potwierdzenia wrażliwych operacji, np. pierwsza weryfikacja konta organizatora, historia wypłat starszych niż 90 dni, wykonywanie zwrotów itp., będą wymagały potwierdzenia ich kodem z wiadomości mailowej bądź kodem SMS. Metodę autoryzacji ustawisz w zakładce “Limity i autoryzacje”.
- W zakładce “Limity i autoryzacje” warto również ustalić limit dziennych wypłat, a także powiadomienia SMS o wysokich wypłatach.
- Jako wspierający zrzutki pamiętaj, aby kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Przed dokonaniem wpłaty, sprawdź czy organizator zrzutki jest zweryfikowany (na zrzutka.pl weryfikacja organizatora odbywa się dwustopniowo: przelewem weryfikacyjnym, a następnie dokumentem tożsamości). W przypadku zrzutek charytatywnych, warto zwrócić uwagę, czy posiada ona ikonę potwierdzającą wiarygodność opisu. Zrzutka z taką ikoną posiada opis zweryfikowany na podstawie przesłanych przez organizatora dokumentów medycznych itp. - więcej na ten temat możesz przeczytać w tym artykule.
Bezpieczne korzystanie z aplikacji mobilnych (android i iOS) zrzutka.pl:
- Pobierz aplikację z wiarygodnego źródła, czyli ze sklepu dedykowanego odpowiedniemu systemowi operacyjnemu. Dla systemu iOS - App Store, dla Android - Google Play.
- Pamiętaj o aktualizacji systemu oraz aplikacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ na bieżąco dbamy o aktualizację informacji dotyczących m.in. systemu zabezpieczeń do pojawiających się zagrożeń.
- Loguj się do aplikacji zrzutka.pl jedynie na zaufanym urządzeniu z wykorzystaniem bezpiecznych sieci wi-fi. Nie loguj się do aplikacji zrzutka.pl w sieciach publicznych, np. galeriach handlowych, restauracjach, dworcach, lotniskach itp. Dbaj również o bezpieczeństwo urządzeń, z których korzystasz: nie udostępniaj ich osobom trzecim, nie pozostawiaj bez nadzoru, używaj zabezpieczeń przed kradzieżą.
- Smartfon powinien być wyposażony w zabezpieczenia antywirusowe. Pamiętaj również o ich aktualizacji.
- Po zalogowaniu do aplikacji, nie opuszczaj urządzenia, z którego korzystasz. Po zakończeniu działań, pamiętaj o wylogowaniu.
- Zadbaj o hasło do logowania.
- Stwórz silne hasło do logowania do aplikacji zrzutka.pl.
- Na zrzutka.pl wymagamy, aby hasło składało się z minimum 8 znaków, jednej małej litery, jednej wielkiej litery i cyfry lub znaku specjalnego.
- Pamiętaj o regularnej zmianie hasła. Co 90 dni przypomnimy Ci o jego zmianie.
- Nie udostępniaj nikomu swojego hasła do logowania. Jeśli zajdzie możliwość, że ktoś postronny mógł podejrzeć Twoje hasło, dokonaj jego niezwłocznej zmiany.
- Nie przechowuj hasła w miejscach dostępnych innym, np. na karteczkach, w notesie, w kalendarzu itp. Hasła i PIN-ów nie przechowuj również w pamięci urządzenia.
- Zalecamy, aby hasło na zrzutka.pl było unikalne (różne od hasła do np. poczty, Facebooka itp.), dzięki czemu zachowasz bezpieczeństwo w przypadku wycieku danych z jakiegokolwiek portalu. Dlatego ważne jest, aby hasła się różniły.
- W aplikacji zrzutka.pl działa metoda silnego uwierzytelnienia. W praktyce oznacza to, że oprócz logowania się hasłem do aplikacji, dodatkowo określone działania trzeba potwierdzić ustalonym przez Ciebie PIN-em.
- Do autoryzacji dostępu możesz również ustawić opcję, jaką jest logowanie odciskiem palca.
- Potwierdzenia wrażliwych operacji będą wymagały również potwierdzenia ich kodem z wiadomości mailowej bądź kodem SMS. Metodę autoryzacji ustawisz w zakładce “Autoryzacja i limity wypłat”.
- W zakładce “Autoryzacja i limity wypłat” warto również ustalić limit dziennych wypłat, a także powiadomienia SMS o wysokich wypłatach.
- W przypadku korzystania z aplikacji na urządzeniu zjailbreakowanym, nie gwarantujemy bezpieczeństwa danych.
- Ustawienia profilu użytkownika oraz zrzutek możesz konfigurować również po zalogowaniu się na stronie zrzutka.pl.
- Odinstaluj aplikację jeśli nie zamierzasz już z niej korzystać.
- Pamiętaj o blokadzie swojego smartfona na wypadek jego utraty.
- Jako wspierający zrzutki pamiętaj, aby kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Przed dokonaniem wpłaty, sprawdź czy organizator zrzutki jest zweryfikowany (na zrzutka.pl weryfikacja organizatora odbywa się dwustopniowo: przelewem weryfikacyjnym, a następnie dokumentem tożsamości). W przypadku zrzutek charytatywnych, warto zwrócić uwagę, czy posiada ona ikonę potwierdzającą wiarygodność opisu. Zrzutka z taką ikoną posiada opis zweryfikowany na podstawie przesłanych przez organizatora dokumentów medycznych itp.
https://zrzutka.pl/https://youtube.com/@WamPirania69_
https://zrzutka.pl/remont-mieszkania-po-pozarze?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button
Trwa Internetowa zbiórka na Pomoc w Dokończeniu Wspaniałego Dzieła Chorej Osoby.
Adres Zbiórki to:
https:// zrzutka.pl/g9rfa8
GDYBY NIE POZNAŃ, URSUS I RADOM TO - zrzutka.pl/URATUJ-JASKOLECZKE SĄSIADOM ;)
https://zrzutka.pl/v7jrf8… ❤Nie chcielibyśmy zamknąć naszej firmy dlatego bardzo prosimy o pomoc❤ ❤Bardzo Ciebie prosimy udostępni zrzutkę❤