Jak bezpiecznie korzystać ze zrzutka.pl?

Napisano 7 kwietnia, 2020. Aktualizacja: 8 grudnia, 2023.
Jak bezpiecznie korzystać ze zrzutka.pl?

Niniejszy artykuł poświęcony jest bezpiecznemu korzystaniu ze zrzutka.pl. Przekonaj się, że bezpieczne korzystanie ze zrzutka.pl wcale nie jest trudne - w tym artykule znajdziesz wszystko co niezbędne! 

Na wstępie zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi standardów bezpieczeństwa na zrzutka.pl (m.in. o bezpieczeństwie przechowywania danych przez zrzutka.pl). Przedstawione są one pod adresem zrzutka.pl/bezpieczenstwo.

Poniżej wypunktowaliśmy najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania ze strony internetowej zrzutka.pl.


Bezpieczne korzystanie ze strony internetowej zrzutka.pl:


 1. Loguj się na zrzutka.pl jedynie na zaufanym urządzeniu z wykorzystaniem bezpiecznych sieci wi-fi. Nie loguj się do swojego konta użytkownika zrzutka.pl w sieciach publicznych, np. galeriach handlowych, restauracjach, dworcach, lotniskach itp. 
 2. Dbaj o bezpieczeństwo urządzeń, z których korzystasz: nie udostępniaj ich osobom trzecim, nie pozostawiaj bez nadzoru, używaj zabezpieczeń przed kradzieżą, korzystaj z renomowanych programów antywirusowych oraz pamiętaj o ich aktualizacji. 
 3. Po zalogowaniu na stronę zrzutka.pl, nie opuszczaj urządzenia, z którego korzystasz. Po zakończeniu działań, pamiętaj o wylogowaniu
 4. Zawsze sprawdzaj, czy w przeglądarce widnieje adres “https://zrzutka.pl/” - bez literówek i przeinaczeń, adres musi zaczynać się od “https://” a nie “http://” lub od ikony kłódki, po kliknięciu której zobaczysz informację o podmiocie, dla którego wydany został certyfikat zabezpieczający (w naszym wypadku certyfikat wydany jest dla Zrzutka.pl sp. z o. o.):   Jeśli adres będzie inny (np. jakieś przeinaczenie słowa ‘zrzutka’), to oznacza, że ktoś podszywa się pod naszą stronę, aby dokonać oszustwa - koniecznie poinformuj nas, jeśli zaobserwujesz taką sytuację! Tak samo w przypadku braku kłódki bądź “https://”.
 5. Zadbaj o hasło do logowania.
  • Stwórz silne hasło do swojego konta użytkownika na zrzutka.pl. 
  • Na zrzutka.pl wymagamy, aby hasło składało się z minimum 8 znaków, jednej małej litery, jednej wielkiej litery i cyfry lub znaku specjalnego.
  • Pamiętaj o regularnej zmianie hasła. Co 90 dni przypomnimy Ci o jego zmianie.
  • Nie udostępniaj nikomu swojego hasła do logowania. Jeśli zajdzie możliwość, że ktoś postronny mógł podejrzeć Twoje hasło, dokonaj jego niezwłocznej zmiany.
  • Nie przechowuj hasła w miejscach dostępnych innym, np. na karteczkach, w notesie, w kalendarzu itp. Warto korzystać z menadżera haseł, który ułatwia ich zapamiętywanie oraz szyfrowanie.
  • Zalecamy, aby hasło na zrzutka.pl było unikalne (różne od hasła do np. poczty, Facebooka itp.), dzięki czemu zachowasz bezpieczeństwo w przypadku wycieku danych z jakiegokolwiek portalu. Dlatego ważne jest, aby hasła się różniły.
 6. Potwierdzenia wrażliwych operacji, np. pierwsza weryfikacja konta organizatora, historia wypłat starszych niż 90 dni, wykonywanie zwrotów itp., będą wymagały potwierdzenia ich kodem z wiadomości mailowej bądź kodem SMS. Metodę autoryzacji ustawisz w zakładce “Limity i autoryzacje”. 7. W zakładce “Limity i autoryzacje” warto również ustalić limit dziennych wypłat, a także powiadomienia SMS o wysokich wypłatach. 8. Jako wspierający zrzutki pamiętaj, aby kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Przed dokonaniem wpłaty, sprawdź czy organizator zrzutki jest zweryfikowany (na zrzutka.pl weryfikacja organizatora odbywa się dwustopniowo: przelewem weryfikacyjnym, a następnie dokumentem tożsamości). W przypadku zrzutek charytatywnych, warto zwrócić uwagę, czy posiada ona ikonę potwierdzającą wiarygodność opisu. Zrzutka z taką ikoną posiada opis zweryfikowany na podstawie przesłanych przez organizatora dokumentów medycznych itp. - więcej na ten temat możesz przeczytać w tym artykule.


Facebook Twitter


Komentarze 5

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.