Wróć do bloga

Im się udało - Zrzutka.pl wsparciem dla Polskich przedsiębiorców w dobie kryzysu!

Im się udało - Zrzutka.pl wsparciem dla Polskich przedsiębiorców w dobie kryzysu!

Napisano 18 stycznia, 2021
Im się udało - Zrzutka.pl wsparciem dla Polskich przedsiębiorców w dobie kryzysu!

Im ostrzejsze są ograniczenia wprowadzane z powodu pandemii oraz im dłużej się utrzymują, tym więcej przedsiębiorców poszukuje wsparcia, aby utrzymać swoją firmę. Ale jest światełko w tunelu! Od kwietnia ubiegłego roku, kiedy pojawiły się pierwsze obostrzenia, wielu przedsiębiorców znalazło wsparcie dzięki założeniu zrzutki.

SAVE SMOLNA to jedna z pierwszych założonych z powodu pandemii zrzutek. Wasze wpłaty pozwoliły utrzymać stabilność finansową, opłacić czynsz, pracowników, słowem przetrzymać ciężki okres zamknięcia lokali. Dzięki Wam Warszawski klub Smolna działa do dziś!

Save Smolna

Kwoty docelowe zrzutek na wsparcie biznesu wahają się zwykle od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od wielkości danej firmy. Zebrane na zrzutkach środki przeznaczane są głównie na pokrycie stałych kosztów utrzymania tj. czynszu za lokal, bieżących rachunków oraz wypłat dla pracowników. Są to zobowiązania finansowe, których przedsiębiorcy nie są w stanie pokryć z własnych środków, kiedy przychody firmy drastycznie spadają. Wielu przedsiębiorców zbiera również środki na pokrycie długów, które zaciągnęli na ratowanie swoich biznesów, mając nadzieję, że doraźna pożyczka lub kredyt pozwolą im na przetrwanie.

Mało brakowało, a Las Rąk zniknąłby na zawsze z mapy miasta. Kiedy sklep stoi zamknięty przez obostrzenia, właściciele nie są w stanie pokryć ogromnych kosztów stałych. Sam czynsz lokalu w Warszawie to prawie 15 000 złotych na miesiąc! Dzięki zrzutce to wyjątkowe miejsce świętowało spokojnie swoje 10-lecie.

Las Rąk

Jak przedsiębiorcy radzą sobie z pandemią? Nie poddają się!

Na zrzutka.pl można spotkać zrzutki na wsparcie wszelkiego rodzaju lokalnych firm - środki zbierają zakłady krawieckie, szewskie, siłownie i wiele innych. Jednak lwią część spośród wszystkich zrzutek związanych z pandemią stanowią zrzutki z branży turystycznej - zakładane przez właścicieli restauracji, kawiarni, schronisk turystycznych i hoteli. Jest to bowiem branża, której działalność została znacząco ograniczona od długiego czasu, a właściciele związanych z nią firm skarżą się na stałe koszty, brak jakichkolwiek przychodów i niewystarczającą pomoc ze strony Państwa. Zrzutki te cieszą się zwykle sporym powodzeniem, gdyż ich organizatorzy posiadają już rzeszę stałych klientów, którzy chętnie wspierają swoje ulubione miejsca.

Z pomocą zrzutki udało się też uratować kultowy Poznański bar - Kociak. Właściciel lokalu stojąc na skraju bankructwa sprzedał go. Nowi właściciele przywrócą miejscu dawny blask. Już niebawem, będzie można znów skosztować tu legendarnych rurek z kremem czy tradycyjnych szneków z glancem.

Uratuj Kociaka

Sukcesem cieszą się najczęściej zrzutki, w których w zamian za wpłaty organizatorzy oferują nagrody - mogą być to przykładowo gadżety reklamowe, dania na wynos lub vouchery na swoje usługi do wykorzystania po zwolnieniu obostrzeń.

A może wirtualny śledź lub dzień z chatkowym? To tylko przykłady oryginalnych nagród jakie można spotkać na zrzutce Schroniska na Soszowie. Dzięki Waszym wpłatom, pomimo przeciągającej się kwarantanny, udało się utrzymać schronisko! 

Schronisko na Soszowie

Postawieni w trudnej sytuacji przedsiębiorcy, stojąc na skraju bankructwa, wykazują się ogromnym zaangażowaniem. Poszukując wsparcia organizują różnego rodzaju wydarzenia towarzyszące jak koncerty on-line czy licytacje. Kreatywność nie ma granic, a każdy sposób jest dobry w walce o przetrwanie.

Schronisko na Soszowie


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

530 000 zrzutek, ponad 300 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!
Facebook Twitter


Komentarze 1

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.