Wspieranie zrzutek bez wydawania pieniędzy? Nic prostszego

Napisano 23 lutego, 2021
Wspieranie zrzutek bez wydawania pieniędzy? Nic prostszego

Czy zrzutki można wspierać wyłącznie finansowo? Odpowiedź brzmi: można, ale po co się ograniczać? Czasem odrobina zaangażowania jest warta dużo więcej niż sama wpłata. Jak zatem pomóc organizatorom zrzutek bez wydawania swoich pieniędzy? Co może okazać się dla nich większym wsparciem? Przejrzyj poniższą listę nowości na Zrzutka.pl wraz z przykładami ich praktycznych zastosowań.

A może któraś z tych inspiracji pozwoli nabrać Twojej zrzutce rozpędu...?

Skarbonki - a komu to potrzebne?


Skarbonka przyda się każdemu, kto chce mieć swój wkład w sukces już istniejącej zrzutki. Skarbonki to "nakładki" na daną zrzutkę. Środki wpłacane na Skarbonkę wpływają bezpośrednio na docelową zrzutkę. Możesz edytować opis Skarbonki, jednak zawsze widoczne będą zdjęcie główne z oryginalnej zrzutki oraz ikona informująca o docelowej zrzutce. Co w tym interesującego? Otóż to, że dzięki wpłatom na daną Skarbonkę można wyróżnić grupę wspierających. Kiedy warto użyć Skarbonek? Już spieszymy z przykładami:

  • Sprawdź czy Twoja ulubiona Fundacja lub Stowarzyszenie prowadzi zrzutkę, dla której można tworzyć Skarbonki. Może akurat zbliżają się Twoje urodziny? Dobrym pomysłem jest stworzenie Skarbonki urodzinowej, dzięki której wraz ze znajomymi wesprzecie docelową zrzutkę.
  • Niektórzy organizatorzy w zamian za wsparcie oferują fanty wygrane na licytacjach internetowych. Wygodnym rozwiązaniem jest stworzenie Skarbonek, które będą reprezentowały dane nagrody - dzięki temu środki trafią na docelową zrzutkę, a będzie wiadomo czy i za ile dany przedmiot został wylicytowany.
  • skarbonka

  • Zbieracie środki na nowe boisko piłkarskie, które będzie służyło 4 różnym drużynom? Załóżcie zrzutkę, a każda z drużyn niech założy do niej swoją Skarbonkę - niech pokażą, kto ma wiernych kibiców! Dzięki Skarbonkom będzie od razu widać, która drużyna zebrała więcej środków na budowę boiska.
  • Szkoła zbiera środki na nowe wyposażenie do klas? Każda klasa może stworzyć swoją Skarbonkę, która będzie bezpośrednio zasilać główną zrzutkę szkoły.
  • Organizujesz charytatywny festyn, na który zjadą się mieszkańcy okolicznym miasteczek? Do głównej zrzutki festynu można stworzyć Skarbonki dla każdego z miast osobno - wtedy mieszkańcy danego miasta będą wpłacać środki na dedykowaną dla nich Skarbonkę. Na koniec festynu warto wyróżnić miejscowość, która zebrała najwięcej środków! Element rywalizacji zadziała w szczytnym celu.

Zastosowań Skarbonek jest całe mnóstwo - ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia! Szczegóły techniczne oraz instrukcję jak stworzyć Skarbonkę krok po kroku, znajdziesz w tym artykule. Stworzenie Skarbonki nic nie kosztuje - to Twoje zaangażowanie zwiększa szansę organizatora zrzutki na zrealizowanie celu.


Plakaty i kody QR - co można z nimi zrobić?


Po wejściu na dowolną zrzutkę dosłownie dwoma kliknięciami możesz wygenerować kod QR kierujący do danej zrzutki. Co zrobić z kodem QR? Po prostu nakieruj na niego swój aparat w telefonie, a smartfon przeniesie Cię na stronę konkretnej zrzutki - sprytne, prawda?

Kod QR w aplikacji Zrzutka.pl

Dzięki plakatom i kodom QR możesz rozreklamować swoją zrzutkę offline - wykorzystaj je na ulotkach, prezentacjach, billboardach, albo pokazując na ekranie telefonu znajomym. Zapomnij o dyktowaniu adresu Twojej zrzutki! Oto nasze propozycje zastosowań plakatów i kodów QR:

  • Schronisko dla zwierząt może uruchomić swoją zrzutkę, potem łatwo wygenerować do niej plakaty, a następnie porozwieszać je po okolicy. Dzięki temu, osoby mieszkające w okolicy dowiedzą się o ciężkiej sytuacji Schroniska, a spacerowicze przechodząc obok plakatu zdecydują się zeskanować kod QR i wesprzeć zwierzaki.
  • Prowadzisz małą lokalną gastronomię, która obecnie wydaje dania wyłącznie na wynos i jest w ciężkiej sytuacji? Wraz ze swoimi pracownikami możecie nieco podreperować budżet restauracji. Do dań na wynos warto dołączyć kod QR prowadzący do zrzutki, w której obsługa będzie zbierać napiwki - to dobre rozwiązanie zwłaszcza, gdy zamawiający nie ma gotówki, a chciałby przekazać napiwek dostawcy.

  • Plakaty realizują dwa cele jednocześnie - po pierwsze, informują o danej inicjatywie lub wydarzeniu, a po drugie, pozwalają na przekazywanie wpłat na zrzutkę związaną z tą inicjatywą. To doskonałe rozwiązanie, aby poinformować najbliższą okolicę o festynie, zbiórce na pomoc pogorzelcom lub aktualnych potrzebach lokalnego hospicjum.
  • Plakaty warto rozwieszać w miejscach, w których pojawia się wiele ludzi - dobrym miejscem jest pobliski sklep, szkoła, poczta lub centrum handlowe. Pamiętaj, że na rozwieszenie plakatu zawsze trzeba mieć zgodę właściciela obiektu!

Zrzutka plakat

Wiesz już gdzie zamieścisz plakaty informujące o swojej zrzutce? A może chcesz pomóc znajomym w zebraniu środków na leczenie? Wygenerowanie plakatu jest całkowicie za darmo, a przyczyniając się do reklamowania danej zrzutki wspierasz organizatora bardziej niż pojedynczą wpłatą. Więcej informacji o kodach QR znajdziesz tutaj, a jeśli zainteresowały Cię plakaty, zerknij do tego artykułu.


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

530 000 zrzutek, ponad 300 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 6

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.