Skarbonki internetowe na zrzutka.pl - kompleksowy poradnik

Napisano 10 grudnia, 2020. Aktualizacja: 28 maja, 2024.
Skarbonki internetowe na zrzutka.pl - kompleksowy poradnik

Od dziś nie tylko wpłatą lub udostępnieniem możesz wesprzeć Organizatora zrzutki, która jest szczególnie warta uwagi. Ruszają 'Skarbonki' - zobacz, jak korzystać z tego rozwiązania!

Przejdź do sekcji:

 1. Dla kogo są Skarbonki?
 2. Jak zbierać pieniądze do Skarbonki?
 3. Skarbonki - co to daje?

Dla kogo są Skarbonki?

Skarbonka to wirtualna puszka, której zawartość jest dostępna wyłącznie dla Organizatora zrzutki. Tworzyliśmy je z myślą o osobach, które chcą wspierać swoich bliskich lub działać charytatywnie pod własnym nazwiskiem

Kiedy zatem warto założyć Skarbonkę?

 • Kiedy masz urodziny i chcesz z tej okazji poprosić swoich znajomych o wsparcie zrzutki, która jest dla Ciebie ważna. Tym bardziej, że nie zrobisz już tego bezpośrednio na Facebooku czy Instagramie - Meta zadeklarowała, że od 1 lipca 2024 r. ich narzędzia do zbiórek pieniędzy nie będą już dostępne dla żadnych organizacji dobroczynnych w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Założenie Skarbonki na zrzutka.pl i udostępnienie jej w social mediach to świetna alternatywa.  
 • Kiedy chcesz zorganizować akcję fundraisingową wspierającą cel już istniejącej zrzutki, ale nie chcesz, żeby pieniądze przechodziły przez Twoje konto bankowe.
 • Kiedy chcesz wspierać pomysły swoich przyjaciół i wyraźnie zaznaczyć swój wkład w ich zrzutki.
 • Kiedy organizujesz event połączony ze zbiórką internetową i chcesz dokładnie wiedzieć, jaki był z niego przychód. 
 • I w każdym momencie, w którym uznasz, że Skarbonka może się przydać! 

Jak zbierać pieniądze do Skarbonki?

Pamiętaj, że Skarbonka nie stanowi osobnej zrzutki – wszystkie środki zgromadzone w jej ramach trafiają bezpośrednio na rachunek oryginalnej zrzutki i dysponować nimi może wyłącznie jej Organizator. 

Zbieranie pieniędzy do internetowej Skarbonki na zrzutka.pl jest bardzo proste. Jej założenie zajmuje dosłownie kilka chwil i nie wymaga weryfikacji Konta Użytkownika. Skarbonka online pozwoli Tobie i Twoim znajomym wyróżnić się na tle innych Wpłacających i zaznaczyć Wasz indywidualny wkład w sukces zrzutki.  

Jak włączyć Skarbonkę? 

Funkcja tworzenia Skarbonek jest domyślnie włączona dla wszystkich zbiórek pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Jeśli Organizator sam jej nie wyłączył, w widoku jego zbiórki, w sekcji Skarbonki, znajdziesz przycisk “Załóż skarbonkę”. Kliknij go, aby przejść do tworzenia nowej Skarbonki.

Widok sekcji "Skarbonki" dowolnej zrzutki. W prawym, górnym rogu znajduje się przycisk "załóż skarbonkę".

Zobaczysz formularz tworzenia nowej Skarbonki. Znajdują się w nim domyślna nazwa, link oraz opis, które możesz edytować. 

Formularz edycji skarbonki. Od góry znajduje się pole na wpisanie tytułu, z domyślną treścią "Moja skarbonka", pole na wpisanie aliasu z ciągiem sześciu losowych znaków oraz pole na wpisanie opisu z domuślną treścią "Zapraszam do wsparcia mojej skarbonki. Twoje wsparcie ma ogromne znaczenie! Razem możemy więcej!"

W dalszej części strony znajdziesz dodatkowe funkcje Skarbonki, takie jak powiadomienia email o nowych wpłatach oraz możliwość dodania własnego podziękowania za wpłatę. Możesz z nich skorzystać, jeśli masz na to ochotę. 

Dalsza część formularza edycji skarbonki. 2 checkboxy pozwalają na włączenie powiadomień mailowych o nowych wpłatach oraz personalizowanego podziękowania za wpłatę.

Gdy uznasz, że Twoja Skarbonka jest już gotowa upewnij się, że checkbox oznaczający akceptację regulaminu Skarbonek jest zaznaczony. Następnie kliknij “Zapisz skarbonkę”. W tym momencie jako niezalogowany Użytkownik zobaczysz okno logowania na zrzutka.pl. Użytkownik zalogowany zobaczy natomiast swoją Skarbonkę. Saldo Skarbonki jest widoczne zarówno na miniaturze w widoku zrzutki jak i na stronie Skarbonki.

Jak się wpłaca do wirtualnej Skarbonki?

Każda Skarbonka ma zrzutka.pl posiada swój unikalny link. Zobaczysz go np w pasku adresu przeglądarki, gdy wejdziesz do swojej Skarbonki. Możesz również skorzystać z przycisku “Udostępnij”, który znajdziesz po prawej stronie, pod przyciskiem “Wpłać na zrzutkę”. 

Widok strony skarbonki. Na samej górze, w pasku adresu, znajduje się link skarbonki. Po prawej stronie, pod przyciskiem "Wpłać na zrzutkę" znajduje się przycisk "Udostępnij".

Po kliknięciu “Udostępnij” zobaczysz nowe okienko z ikonkami różnych mediów społecznościowych oraz linkiem do zrzutki. Możesz skopiować link do Skarbonki lub kliknąć jedną z ikonek i błyskawicznie opublikować post na wybranym portalu.

Widok okna wyskakującego po kliknięciu guzika "Udostępnij". Pod ikonami Facebooka, LinkedIn, Messengera i Twittera znajduje się link do skarbonki i opcja "Skopiuj".

Po kliknięciu w link, Wpłacający trafi bezpośrednio na stronę Twojej wirtualnej Skarbonki. Klikając przycisk “Wpłać na zrzutkę”, wpłaci pieniądze do Twojej Skarbonki. Proces wpłaty do Skarbonki wygląda dokładnie tak samo jak proces wpłaty na zrzutkę.

Jak wypłacić pieniądze ze Skarbonki?

Twórca Skarbonki nie ma dostępu do zgromadzonych w niej środków i nie może ich wypłacić. Wszystkie pieniądze zgromadzone w Skarbonce należą do Organizatora zrzutki, do której utworzono daną Skarbonkę.  

Natomiast Organizator zrzutki nie musi robić nic szczególnego, aby wypłacić pieniądze ze Skarbonki. Te środki są automatycznie doliczane do salda zrzutki. Wypłacając pieniądze zrzutki, Organizator wypłaci je również ze wszystkich skarbonek. 

Jak zakończyć zbiórkę pieniędzy do Skarbonki?

W każdej chwili możesz wyłączyć swoją Skarbonkę. Aby to zrobić, zaloguj się na zrzutka.pl. Następnie rozwiń menu w prawym, górnym rogu ekranu i wybierz opcję “Moje zrzutki”. Aby zobaczyć swoje Skarbonki, przejdź do sekcji “Skarbonki”.

Po prawej stronie widok rozwiniętego menu z zaznaczoną opcją "Moje zrzutki" (druga od góry). Po lewej okno "Moje zrzutki". Na górze widoczne 3 zakładki: Założone przeze mnie, Wspierane przeze mnie oraz zaznaczona "Skarbonki".

Aby wyłączyć swoją Skarbonkę kliknij “Więcej” a następnie “Wyłącz”. Po wyłączeniu Skarbonki nie będzie można już do niej wpłacać. Odwiedzający zobaczą komunikat: “Skarbonka wyłączona przez organizatora skarbonki”. Skarbonki nie będzie można ponownie włączyć. Wyłączenie Skarbonki nie ma żadnego wpływu na wpłaty dokonane do momentu jej wyłączenia - te pieniądze pozostają w saldzie zrzutki.

Widok rozwijanego menu pod skarbonką z zaznaczoną opcją "Wyłącz" (ostatnia z trzech dostępnych).

Skarbonki - co to daje?

Dzięki Skarbonce możesz wesprzeć wybraną zrzutkę, a jej Organizator będzie wiedział, ile pieniędzy zebrał dzięki utworzonej przez Ciebie Skarbonce - to Ty widniejesz w widoku Skarbonki jako jej Organizator! Połączenie Skarbonki i kreatywnego pomysłu na zebranie pieniędzy, to prosty przepis na udaną akcję charytatywną - sprawdź, jak zrobili to nasi Użytkownicy!

Oprócz Skarbonki możesz skorzystać również z linku śledzącego, który pozwoli zmierzyć wpływ Twoich działań na postępy w zbiórce. Podczas gdy dzięki Skarbonce każdy dowie się ile udało się zebrać dzięki Twojemu zaangażowaniu, w przypadku linku śledzącego ta informacja będzie znana tylko Tobie. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o narzędziach oferowanych przez zrzutka.pl? Zajrzyj do wpisu podsumowującego nasze zaawansowane funkcje. Na naszym blogu znajdziesz ciekawe artykuły zawierające inspiracje i sprawdzone strategie fundraisingowe. A odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w dziale FAQ

Facebook Twitter


Komentarze 18

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • BL
  blessedlife

  Dr. Obodubu Monday is recognised all over the world of marine kingdom, As one of the top fortunate and most powerful spell casters doctor of charms casts from the beginning of his ancestors ship until now Dr. Obodubu Monday lives strong among all other spell casters, there have never been any form of impossibility beyond the control of Dr. Obodubu Monday it doesn’t matter the distance of the person with the problems or situation, all you have to do is believe in the spell casting Dr. Obodubu Monday cast that works, he always warns never to get his charms cast if you do not believe or unable to follow his instruction. it is the assignment of the native doctor Dr. Obodubu Monday to offer services to those in need of spiritual assistance not minding the gravity of your situations or distance as long as water, sea, ocean, lake, river, sand, etc. are near you, then your problems of life would be controlled under your foot. if you need any spiritual help on any of these WhatsApp Doctor Obodubu on : +234 705 993 7909

  Get Your Love Back

  Fruit Of The Womb

  Fibroid

  Business Boom

  Financial Breakthrough

  Get Rich Without Ritual

  Do As I Say

  Bad Dream

  Promise And Fail

  Epilepsy

  Land/Court Case

  Mental Disorder

  Political Appointment

  Visa Approval

  Cancer

  Examination Success

  Spend And Get Back

  Good Luck

  Natural Neath

  Hypertension

  Stroke

  Sickle cell

  Impotency

  Win Court case

  Promotion At Work

  Commanding Tone

  Protection Ring

  Marriage Success

  Love Ring

  Favour Ring

  Recover Lost Glory

  Spiritual Power For Men Of God

  Travel Success Ring

  Job Success

  lottery/ win

  And Many, More

  make haste to Dr Monday on WhatsApp +234 705 993 7909 for spiritual problem today and you will surely get solution to all your predicament

 • KG
  Katarzyna Górniak

  Witam, czy mogłabym i ja prosić o pomoc 🙏 https://zrzutka.pl/p3yrgt

 • WK
  Wioletta Kiwic

  https://zrzutka.pl/fjxdbe
  Bardzo proszę o pomoc. Mama z dziećmi. Dziękuję ♥️♥️♥️

 •  
  Daniel Zawisza

  siema pomagamy jak mozemy!!!

 • JR
  Jagoda Rosadzińska

  Witam serdecznie.
  Zapraszam do zrzutki.
  Bardzo Dziękuję
  https://zrzutka.pl/ve59pd

 • AI
  Agnieszka Iglesias Perez

  https://zrzutka.pl/8cn3w2
  Bardzo proszę o wsparcie. Dziękuję.

 •  
  Patryk Walczyk

  https://zrzutka.pl/4zgmvs/widget/13 bardzo proszę o wsparcie będę wdzięczny każdemu z osobna za okazałą pomoc finansową na remont mieszkania po pożarze

 • Justyna Żelek

  https://zrzutka.pl/69hs7h kochani zostało 15 godzin do końca zbiórki pomagajmy

 •  
  Dariusz Piskorz

  https://zrzutka.pl/d7egsy
  Bardzo prosze o wsparcie :)

 • MK
  Mirosław Kaznowski

  Jak mogę usunąć skarbonkę ze zrzutki?

 • RW
  Robert Węglarek

  https://zrzutka.pl/samochod-do-pracy

  Proszę nie pomijaj, pomóż mi

 • KN
  Khrystyna Nevmerzhytska

  Dzień dobry. Zapraszam na moją zrzutkę, która pomoże przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności gospodarczej)
  https://zrzutka.pl/b4rdyj
  id: b4rdyj

 • TP
  Tomasz Pokrzywniak

  Zapraszam do wspomożenia mojej zrzutki, gdzie zamiast prezentu w postaci konsoli dla
  syna trafilem na oszusta który wyludzil pieniadze https://zrzutka.pl/z/vhy9pz

 • TP
  Tomasz Pokrzywniak

  Zapraszam do wspomożenia mojej zrzutki, gdzie zamiast prezentu w postaci konsoli dla
  syna trafilem na oszusta który wyludzil pieniadze https://zrzutka.pl/z/vhy9pz

 •  
  Radosław Jędrzejczyk

  Zapraszam do Zrzutki - http://zrzutka.pl/z/fly