Kto zebrał 27 500 000 PLN?

Napisano 6 lutego, 2015

Zastanawialiśmy się ostatnio nad tym, ile łącznie zebrały największe serwisy "zbiórkowe" w Polsce. Jeśli chcecie wiedzieć między kogo podzielony został ten wart ponad 27 500 000 PLN tort - czytajcie dalej! .. 
Celowo używamy słowa "zbiórkowe", bo już po pierwszym roku zaliczamy się do tych największych, a "crowdfundingiem" do końca nie jesteśmy. Do rzeczy jednak, która w tym, że kwotę tę podzieliło między siebie sześć największych portali (przedstawionych na wykresach poniżej). Kwota ta uzbierana została w 8 lat (tak - już 8 lat temu ruszył pierwszy "crowdfunding" w Polsce - megatotal.pl uruchomiony w 2007 roku, kolejne były siepomaga.pl 2009 rok, polakpotrafi.pl 2011 rok, wspieramkulture.pl 2012 rok, wspieram.to 2013 rok i zrzutka.pl 2014 rok).

Największe siepomaga.pl średnio rocznie zbierało dotychczas 3,15 mln PLN, drugi - polakpotrafi.pl 1,5 mln PLN, wspieram.to 1,05 mln PLN, zaś "nasza" zrzutka.pl z wynikiem prawie 1 mln PLN uplasowała się na 4-tym miejscu (osiągając taki poziom już po pierwszym roku działalności z czego jesteśmy ogromnie dumni!). Wyniki przedstawiamy na wykresach poniżej:

infografika

Jakie są różnice między portalami?


Podstawowa - każdy służy do czego innego. Siepomaga.pl to portal do zbiórek charytatywnych, polakpotafi.pl i wspieram.to służą finansowaniu projektów/pomysłów, wspieramkulture.pl ma założenia podobne do dwóch wcześniejszych jednak z ukierunkowaniem na projekty związane z kulturą. Megatotal.pl to portal do finansowania projektów "muzycznych". Wszystkie te portale pobierają prowizję od zebranej przez organizatora kwoty (od 6 do 11% - szczegółowe dane na wykresach powyżej) i aktywnie uczestniczą w promocji odbywających się na nich akcji. 


Czym zaś od nich różni się zrzutka.pl?  


Zrzutka.pl to przede wszystkim skuteczne narzędzie i każdy tego narzędzia może użyć jak chce. Zbiórkę można zorganizować na dowolny cel od urodzinowego prezentu dla znajomych przez wyjazd po zrzutkę charytatywną czy mającą sfinansować biznes. Zrzutka.pl to narzędzie działające w modelu freemium - każdy może z niego korzystać ZA DARMO (0% prowizji od wypłaty zgromadzonych środków, do zwykłych przelewów na konto jak również wpłat na zrzutki zwykłym przelewem nie jest doliczana żadna prowizja). Chętni mogą jednak za drobną opłatą używać dodatkowych udogodnień (choć do przeprowadzenia udanej zbiórki w 100% wystarczają darmowe funkcjonalności serwisu). Zrzutka.pl z reguły nie angażuje się też w promocję "zrzutek" i dlatego może oferować darmowe świadczenie usług. Jak widać po pierwszym roku działalności taki model "open" sprawdza się, a organizatorzy pozostawieni "sami sobie" byli bardzo skuteczni pozyskując niemal 1 mln PLN w ciągu pierwszego roku naszej działalności. 


Dlatego jeśli jesteś kreatywną osobą zapraszamy - zorganizuj, zaproś, zbierz. Za darmo:)  


Jeśli zaś chcesz wesprzeć kogoś potrzebującego pomocy - przeglądaj https://zrzutka.pl/lista, wybierz zrzutkę, skontaktuj się z organizatorem i przekaż środki za pomocą zwykłego przelewu - ze środków przelanych zwykłym przelewem na konto zrzutki 100% trafi do odbiorcy Twojej darowizny, nie potrącimy żadnych prowizji (https://zrzutka.pl/koszty/).


Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.