Wspierasz zrzutki? Odlicz swoją darowiznę do podatku!

Napisano 23 lutego, 2022. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
Wspierasz zrzutki? Odlicz swoją darowiznę do podatku!

Początek roku to czas składania PIT-ów. Chcesz odliczyć wpłaconą darowiznę od podatku? Sprawdź co zrobić, żeby zapłacić niższy podatek!

Wpłacając środki na cele charytatywne na Zrzutka.pl, możesz skorzystać z ulgi i zapłacić niższy podatek. Aby rozliczyć w swoim zeznaniu podatkowym przekazaną darowiznę, potrzebujesz jedynie potwierdzenia dokonanej wpłaty. Możesz je pobrać po zalogowaniu się na swój profil użytkownika, przechodząc kolejno do zakładek: "Moje zrzutki" - "Wsparte przeze mnie", a następnie w podglądzie danej zrzutki wybierając "Wplaty" - "Pobierz potwierdzenie PDF" (zgodnie z poniższymi zrzutami ekranu). Jeśli nie wiesz w jaki sposób dokonać wpłaty na zrzutkę, przeczytaj ten poradnik.


instrukcja1

A co jeśli nie masz jeszcze założonego profilu w naszym portalu? Nic straconego! Profil możesz założyć w dowolnej chwili klikając tutaj - założenie konta jest darmowe i zajmie ci tylko chwilę, a po zalogowaniu będziesz mieć dostęp do potwierdzeń wszystkich dokonanych przez Ciebie wpłat (nawet tych zrealizowanych przed założeniem profilu). Pamiętaj jedynie, aby zakładając profil podać ten sam adres mailowy, który został podany podczas dokonywania wpłaty.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie wpłaty podlegają rozliczeniu. Od podatku możesz odliczyć wyłącznie darowizny, które spełniają warunki określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli te, które zostały przekazane na rzecz organizacji zajmujących się działalnością społecznie użyteczną (więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj). Oznacza to, że jeżeli organizatorem zrzutki, na którą została dokonana wpłata jest osoba fizyczna, taka darowizna nie zostanie niestety uwzględniona przez Urząd Skarbowy. Przed wypełnieniem PITu sprawdź więc, kto był organizatorem wspartych przez Ciebie zrzutek. Nazwę organizatora znajdziesz zawsze na stronie zrzutki, tuż nad zdjęciem.

organizator

Na zakończenie, warto jeszcze wspomnieć o pozytywnej zmianie, jaką wprowadził Nowy Ład. Od początku 2022 roku, przedsiębiorcy (zarówno osoby fizyczne, jak i prawne) mają możliwość dodatkowego odliczenia kosztów poniesionych na działalność sportową i kulturalną. Jeżeli więc Twoja firma dokona darowizny na rzecz np. klubu sportowego czy teatru, będzie mogła teraz rozliczyć aż 150% poniesionego kosztu!

Niniejszy wpis nie stanowi porady podatkowej. W razie wątpliwości lub konieczności uzyskania analizy konkretnego przypadku, skonsultuj się z doradcą podatkowym.


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

530 000 zrzutek, ponad 300 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!