Łączymy siły i pomagamy dzieciom! Poznaj wyjątkowy projekt PCK na zrzutka.pl

Napisano 4 maja, 2023
Łączymy siły i pomagamy dzieciom! Poznaj wyjątkowy projekt PCK na zrzutka.pl

330 tysięcy dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie. Nie dojadają, brakuje im podstawowych przyborów i wstydzą się chodzić do szkoły. Ich marzenia to ciepły posiłek, nowe kredki, czy buty na wf. Dołącz do nas i pozwól im uwierzyć, że ich marzenia są do spełnienia!

8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża – Henriego Dunanta, obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Gdy oczy całego świata zwracają się w stronę pracowników i wolontariuszy organizacji zrzeszającej niemal 15 milionów ludzi w 192 krajach, oni postanawiają zrobić coś dobrego! Polski Czerwony Krzyż pragnie w tym roku podzielić się radością płynącą ze świętowania z dziećmi, którym brakuje dosłownie wszystkiego. Poznaj ich najnowszy projekt i zobacz dziecięce dramaty, które mogą dziać się tuż obok nas.

Czym jest skrajne ubóstwo?

O skrajnym ubóstwie mówimy, gdy dochody gospodarstwa domowego utrzymują się poniżej minimalnego poziomu, niezbędnego do pokrycia wydatków pozwalających na przeżycie i zachowanie zdrowia, wyrażonego przez tzw. minimum egzystencjalne. Kwotę minimum egzystencjalnego, będącego dolną granicą ubóstwa, co roku określa Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. W roku 2022 wartość minimum egzystencjalnego oscylowała między 626 zł a 775 zł na osobę miesięcznie. Dokładne wyliczenia wartości minimum egzystencjalnego znajdziemy w tabeli opublikowanej przez IPiSS 30 marca 2023 roku:


Jak się funkcjonuje z takim budżetem? Odstawmy na chwilę chłodne wyliczenia i przyjrzyjmy się tym danym przez pryzmat empatii. Weźmy za przykład 3-osobową rodzinę z dzieckiem powyżej 13 roku życia. Ich budżet na odzież i obuwie wynosi miesięcznie 92,91 zł. To mówi nam niewiele - przecież nowych ubrań nie trzeba kupować co miesiąc. Pomnóżmy więc tę kwotę przez 12 miesięcy. Otrzymujemy 1 114,92 zł rocznego budżetu na odzież i obuwie dla dwójki dorosłych i nastolatka. Nastolatka, który ciągle jeszcze rośnie, przez co rękawy i nogawki ubrań z zeszłego roku kończą się nieco wyżej niż powinny. Szybka kalkulacja sklepowym cen pozwala stwierdzić, że zakup odzieży staje się nie lada wyzwaniem logistycznym. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja, gdy ktoś w domu zachoruje, bo w budżecie rodzinnym znajdziemy tylko 37 zł miesięcznie na leki. Tymczasem, w Polsce 330 tysięcy dzieci wychowuje się w domach funkcjonujących poniżej tego minimum!

Tu nie chodzi tylko o wstyd - o brak markowych ubrań, drogich kredek czy najmodniejszego tornistra. Konsumpcja poniżej minimum egzystencjalnego zagraża rozwojowi psychofizycznemu człowieka. Trudno jest się skupić z pustym brzuchem, czy ćwiczyć z innymi dziećmi bez odpowiedniego obuwia. Zły stan odżywienia, poczucie wykluczenia i wynikający z niego dyskomfort emocjonalny, wpływają na wyniki tych dzieci w nauce. A bez odpowiedniego wykształcenia trudno będzie im wyjść z biedy i odmienić swój własny los. Na szczęście, są jeszcze ludzie, którzy chcą dostrzec potrzeby dzieci i skutecznie zawalczyć o ich zaspokojenie. Ty też możesz zostać jednym z nich, wspierając zrzutkę PCK!

Pomoc na wyciągnięcie ręki

Polski Czerwony Krzyż ma swoje oddziały w całym kraju, dzięki czemu jest w stanie nieść pomoc bezpośrednio tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Prowadząc działania wśród społeczności lokalnych, organizacja zna ludzi, których wspiera i cieszy się ich zaufaniem. Tylko w 2022 roku pomoc od PCK w różnych formach otrzymało ponad 130 tysięcy dzieci. Środki ze zbiórek przełożyły się realne wsparcie w postaci wyprawek szkolnych, ubrań, środków higienicznych, czy wreszcie żywności albo dofinansowania do obiadów szkolnych dla dzieci. Co ważne, PCK nigdy nie przekazuje wspieranym rodzinom bezpośrednio środków finansowych. Dzięki temu darczyńcy mają stuprocentową pewność, że ich pieniądze zostały odpowiednio spożytkowane.

Zbiórka prowadzona w ramach akcji “Niektóre marzenia są do spełnienia” ruszyła na naszym portalu 28 kwietnia i z całą pewnością wiemy, że nie ograniczy się do formy internetowej. W dniach 6-8 maja na ulicach całej Polski będzie można spotkać wolontariuszy ze skarbonkami PCK. Datki zebrane do puszek oraz na zrzutka.pl w całości trafią do potrzebujących dzieci - takich jak Kasia, która pięknie rysuje, ale jej mamy nie stać na zakup nowych kredek, czy Bartek, który kocha sport, ale jego dres i buty są w opłakanym stanie. To są właśnie marzenia, które chcemy spełnić. I mamy nadzieję, że spełnimy ich całe mnóstwo!

Działając razem, możemy pomóc dzieciom uwierzyć, że nie zostaną ze swoimi kłopotami same. A mając nadzieję i odwagę żeby marzyć, będą w stanie osiągnąć wielkie rzeczy!

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną zrzutkę PCK:
Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka #RazemDlaUkrainy, która zebrała ponad 3 000 000zł, czy zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 5

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • CK
  Claudia Klein

  Witamy w Spotcap Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein i jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe

  Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | [email protected] | lub wyślij SMS-a na WhatsApp pod numerem: +31642117819 | i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

  Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro i udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

 • MS
  mr scott scott

  Złóż wniosek o pożyczkę w ACCESS FINANCE ([email protected]) z oprocentowaniem 3%.

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zaspokoić swoje potrzeby finansowe? Oferujemy pożyczki od 2 000 do 50 000 000,00 euro, jesteśmy niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, bez sprawdzania zdolności kredytowej i oferujemy 100% gwarancję kredytów zagranicznych w okresie transferu.

  Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności, z 3% stopą procentową.

  USŁUGI OBEJMUJĄ:
  * Pożyczki osobiste
  * Pożyczki biznesowe
  *
  Remont * Pożyczki dla klientów
  * Kredyty samochodowe
  itd...


  Jak złożyć wniosek:

  Ubieganie się o pożyczkę jest szybkie i łatwe!
  Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji na temat składania wniosków, powinny WYŚLIJ AN

  Napisz do nas na adres: accessl[email protected]

  Numer WhatsApp: +79258159150

  Szacunek
  Panie Scott
  [email protected]

 •  
  Narcissa Chatsworth

  zdROWia!!!

 • PS
  PEREZ sarrano

  SZYBKA I POWAŻNA POŻYCZKA W 48 GODZIN
  WhatsApp: +4915219341024
  E-mail: [email protected] Oferujemy pożyczki od 5 000 zł do 500 000 000 zł osobom fizycznym i handlowcom z oprocentowaniem 3% w skali roku z najwyższą szybkością i niezawodnością.
  Otrzymasz pożyczkę 48 godzin po złożeniu wniosku i bez
  protokoły.
  Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami wkrótce.

 • PS
  PEREZ sarrano

  Pożyczki pozabankowe dla każdego z korzystnym oprocentowaniem 3000 zł/500 000 zł kontakt whatsapp +4915219341024 [email protected]