Organizuj licytacje na zrzutka.pl - przewodnik dla organizatorów zrzutek i fundatorów licytacji

Napisano 7 czerwca, 2023. Aktualizacja: 14 lutego, 2024.
Organizuj licytacje na zrzutka.pl - przewodnik dla organizatorów zrzutek i fundatorów licytacji

Od dziś możesz do zrzutek dodawać licytacje. Masz taką możliwość zarówno, jeśli jesteś osobą organizującą zrzutkę, jak i wtedy, kiedy chcesz dodać licytacje do czyjejś zrzutki i w ten sposób okazać swoje wsparcie. 

Licytacje to świetny sposób na zebranie środków i zdobycie dodatkowej uwagi. To też sposób na podtrzymywanie relacji z wpłacającymi - biorąc udział w licytacji, dodając do niej komentarze czy choćby tylko śledząc jej losy pozostają w stałym kontakcie z Twoją zrzutką, a więc i z Tobą. Warto więc dodawać licytacje i pozwolić innym użytkownikom portalu na wspieranie Cię w ten sposób. Dla Ciebie to nie tylko wsparcie finansowe, ale i promocyjne. A przede wszystkim piękne pokazanie, że komuś zależy, żeby Twoja zrzutka osiągnęła cel.

Poniżej znajdziesz dwa przewodniki po dodawaniu licytacji: pierwsza część jest dla organizatorów zrzutek, a druga dla fundatorów - jeśli chcesz dodać licytację do czyjejś zrzutki, zjedź od razu do drugiej części tekstu.

1. Przewodnik po licytacjach dla organizatorów zrzutek 

Jak dodać licytację?

Jeśli jesteś organizatorem zrzutki, wystarczy, że wejdziesz na stronę swojej zrzutki, a następnie klikniesz “Dodaj nagrodę/ ofertę” przy nagłówku “Nagrody/ oferty” znajdującym się pod opisem Twojej zrzutki.


Otworzy się krótki formularz, w którym opiszesz, co jest przedmiotem licytacji. Zacznij od zaznaczenia, że chcesz wystawić przedmiot na licytację, a potem podaj wszystkie potrzebne informacje - pamiętaj, że opis oraz zdjęcia są wizytówką tej licytacji i to one będą zachęcać do licytowania. W formularzu koniecznie podaj też informacje m.in. o cenie wywoławczej, sposobie dostarczenia nagrody (przesyłka, osobiście a może wysyłka online) czy dacie końca licytacji. 


Przedmiot na licytację możesz wystawić również w formie załącznika do pobrania. To świetny sposób na szybkie i bezpieczne przekazanie zwycięzcy cyfrowej grafiki, albumu muzycznego czy e-booka. Sprawdź, jakie to proste!

Co dalej z licytacją?

Brawo! Teraz, gdy Twoja licytacja jest już dodana, możesz ją bacznie obserwować i emocjonować się wyścigiem ofert. Zachęcamy Cię do promowania jej w swoich mediach społecznościowych, poinformowania o niej swoich znajomych i wrzucania aktualizacji na jej temat na swoją zrzutkę. Spraw, żeby ta licytacja tętniła życiem! 

Gdy licytacja się zakończy, zwycięzca będzie miał 24 godziny na opłacenie, a Ty będziesz mieć czas na przygotowanie do przekazania wygranego przedmiotu. 

W swoim profilu w zakładce “Nagrody/ oferty” znajdziesz informacje na temat wszystkich swoich licytacji - trwających, zakończonych opłaconych i zakończonych czekających na opłacenie. W tym miejscu znajdziesz możliwość kontaktu z osobą, która wygrała licytację. 

Jeśli osoba, która wygrała licytację nie zapłaci, masz możliwość przyznania nagrody osobie, która zajęła drugie miejsce. Bez szukania i błądzania w gąszczu komentarzy i ofert.

Zarządzanie licytacjami fundatorów

Jako organizator zrzutki możesz wyrazić zgodę, żeby inne osoby dodawały licytacje, które będą wspierać cel Twojej zrzutki. To świetna forma wsparcia - pieniądze z licytacji trafią bezpośrednio na Twoje konto, fundatorzy pomogą Ci nagłośnić zrzutkę poprzez reklamę swoich licytacji, a osoby które Cię wspierają, mają szansę wygrać nagrodę, którą sami wybrali. 

Żeby inne osoby mogły dodawać licytacje do Twojej zrzutki, wystarczy, że na stronie swojej zrzutki klikniesz “Włącz dodawanie nagród/ofert dla innych”.


Nie musisz się martwić! Nad wszystkim będziesz mieć kontrolę! Każda licytacja, którą ktoś będzie chciał dodać do Twojej zrzutki najpierw trafi do Twojej akceptacji. Dokładnie przeczytaj opis i obejrzyj zdjęcia i jeśli wszystko Ci się podoba, zaakceptuj. Natomiast, jeśli masz jakieś uwagi lub licytacja zupełnie nie pasuje do Twojej zrzutki, możesz zawsze skontaktować się z fundatorem lub po prostu ją odrzucić.


Kontrolę nad licytacjami fundatorów masz przez cały czas: po zakończeniu widzisz, czy zostały opłacone oraz czy fundator przekazał nagrodę. Dodatkowo możesz je zakończyć lub usunąć jeśli żadna oferta nie została jeszcze na nie złożona. 

Jakie są zalety dodania licytacji do swojej zrzutki na zrzutka.pl?

 • Wpłata automatycznie trafia na twoje konto

Licytacja się kończy, osoba, która ją wygrała dostaje od nas wiadomość, przelewa pieniądze na Twoją zrzutkę. I tyle! Nikt nie musi wysyłać dokumentów poświadczających dokonanie wpłaty, Ty nie musisz sprawdzać, czy pieniądze naprawdę wpłynęły. Wszystko dzieje się automatycznie i jak zawsze…

 • Bez prowizji

Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat na zrzutki. Nie inaczej jest w przypadku licytacji. 

 • Wszystko w jednym miejscu

Wszystko masz w jednym miejscu: wpłaty standardowe oraz te za wystawione nagrody niezależnie czy są to oferty “kup teraz” czy licytacje - zarówno Twoje, jak i fundatorów. 

Widzisz, jak przybywa wpłat i skąd one są, wiesz kto prowadzi w licytacjach, a także które licytacje niebawem się zakończą. To nie tylko ułatwia zarządzanie Twoją zrzutką, ale też jej promocję.

 • Zarządzanie zbiórkami od fundatorów

Na zrzutka.pl licytacje do Twojej zrzutki mogą dodawać też inne osoby, a Ty masz podgląd wszystkich tych licytacji w jednym miejscu i dokładnie widzisz jaki jest ich status. To spore ułatwienie względem grup na Facebooku, gdzie są tysiące postów, prawda?

 

2. Przewodnik po licytacjach dla fundatorów nagród

Jak dodać licytację?

Masz przedmiot lub usługę, które chcesz oddać na licytację, z której cały dochód zasili konto wybranej przez Ciebie zrzutki? To piękny gest! A zorganizowanie takiej licytacji jest dziecinnie proste! 

Zacznijmy od tego, że jeśli chcesz dodać licytację musisz być zweryfikowanym użytkownikiem zrzutka.pl. Jeśli weryfikacja wciąż jeszcze przed Tobą, nie wahaj się ani chwili dłużej! To szybki (ok. 5 minut), łatwy, jednorazowy i potrzebny proces. Dzięki niemu, zarówno my, ale także Ty i wszyscy użytkownicy, mają pewność, że po drugiej stronie jest prawdziwy człowiek, taki jak Ty i my. 

Żeby dodać licytację wystarczy, że wejdziesz na stronę zrzutki, którą chcesz wesprzeć i klikniesz przycisk “Dodaj nagrodę”, który znajdziesz pod opisem zrzutki, przy nagłówku “Nagrody/oferty”. Na ekranie wyświetli się krótki formularz. To właśnie to miejsce, w którym opisujesz nagrodę, pamiętaj więc, żeby zrobić to w jak najbardziej atrakcyjny sposób - wybierz dobre zdjęcia i sprawdź czy opis nie tylko jest zachęcający, ale także zawiera niezbędne informacje o produkcie/ usłudze. To także w tym miejscu musisz podać m.in. informacje o cenie wywoławczej, dacie końca licytacji czy sposobie dostarczenia nagrody (przesyłka, osobiście a może wysyłka online).


Pamiętaj, że jako fundator to Ty odpowiadasz za treść i zawartość wystawianych przez siebie nagród. Po wysłaniu formularza nie będziesz mieć możliwości edycji treści i załączników, sprawdź więc wszystko dwa razy! 

Przedmiot na licytację możesz wystawić również w formie załącznika do pobrania. To świetny sposób na szybkie i bezpieczne przekazanie zwycięzcy cyfrowej grafiki, albumu muzycznego czy e-booka. Sprawdź, jakie to proste!

Co dalej z licytacją?

Gdy dodasz już licytację, pozostaje Ci tylko czekać aż organizator zrzutki ją zaakceptuje. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz się z nim skontaktować. Jak? To tłumaczymy poniżej. 

W swoim profilu w zakładce “Nagrody/oferty” znajdziesz wszystkie swoje licytacje: aktywne, opłacone, czekające na wpłatę, czekające na akceptację organizatora oraz odrzucone przez organizatora.


W tym miejscu znajdziesz możliwość kontaktu z organizatorem wspieranej przez Ciebie zrzutki, a także osobami, które Twoje licytacje wygrały. 


Jakie są zalety zostania fundatorem licytacji wspierającej czyjąś zrzutkę?

 • Pomagasz!

Wystawiając przedmiot lub usługę na czyjąś licytację przede wszystkim pomagasz w realizacji celu. A uczucie, że się komuś pomogło jest świetne i nie może się mierzyć z niczym innym! Mamy nadzieję, że czujesz dumę! Bo my jesteśmy z Ciebie dumni! 

 • Mogą o Tobie usłyszeć inni! 

Jeśli na licytacje wystawiasz swoją usługę albo efekt swojej twórczości, masz szansę, że o Twojej działalności dowiedzą się inne osoby wspierające zrzutkę. Do organizatora trafiają pieniądze z licytacji, osoba wspierająca ma świetną nagrodę, a Ty zyskujesz rozgłos. W tej sytuacji wszyscy wygrywają! 

 • Szybki i jasny proces wpłaty

Osoba, która wygrała Twoją licytację ma 24 godziny na opłacenie jej. Gdy tylko to zrobi, poinformujemy Cię, a Ty będziesz mógł zacząć przygotowywania do wręczenia nagrody. Proces jest szybki a pieniądze trafiają bezpośrednio na konto organizatora zrzutki. Jak zawsze za darmo. Bez prowizji. 

 • Szybki kontakt z organizatorem zrzutki i osobą, która wygrała licytację

Nie musisz szukać tych osób w całej przestrzeni Facebooka i martwić się, że Twoja wiadomość wpadła do spamu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w swoim profilu użytkownika. Kilka kliknięć i gotowe!

 

Licytuj i dodawaj licytacje! Daj się ponieść licytacyjnym emocjom! 

Zobacz też: Tylko u nas! Dodawaj i otrzymuj nagrody/oferty od innych użytkowników; Nagrody/oferty na zrzutka.pl

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wpisy co dwa tygodnie na swojego maila!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka #RazemDlaUkrainy, która zebrała ponad 3 000 000zł, czy zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 2

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • BL
  blessedlife

  Hi guys, i don’t have much to say now now, Than to say thanks to Dr. Monday for rescuing me and my family from poverty, and for getting my husband and my Job back, i love playing lottery , but winning is my biggest problem, Ill never forget the day i come in contact with Dr Monday, whose lottery spell make me a winner, some million Dollars , after giving me a sure winning numbers within 3 days to play,my financial status is settled for good,now i have started to live my dream life after 12 years of playing the lottery A big thanks to Dr Monday, am grateful for all you have done for me and family, he can be reach on Via WhatsApp +234 705 993 7909

 • JC
  Jakub Ciechanowski

  Proszę jeszcze o informacje jak sprawa wygląda w skarbonkach. Czy skarbonki też mogą mieć licytację/oferty?