Aktualności7

 • Zakon Maltański Polska prezentuje raport podsumowujący 3 miesiące programu "Pomoc dla Ukrainy".Stale realizowane są transporty humanitarne na Ukrainę, również do stref najbardziej zagrożonych; kolejne 7 ambulansów przekazuje belgijska organizacja BEforUA za pośrednictwem MSM; uruchamiane są pierwsze maltańskie świetlice, które mają być miejscem spotkań dla uchodźców, wspólnej opieki nad dziećmi, wymiany myśli i doświadczeń. Więcej w prezentacji w PDF (wpis z 25 maja)  

  https://zakonmaltanski.pl/realizowana-pomoc/

    oraz wersja angielska 

  https://zakonmaltanski.pl/implemented-aid/

      Wesprzyj te działania poprzez ZRZUTKĘ, lub inną formę, którą znajdziesz na głównej stronie 

  zakonmaltanskii88ba93cc858e484.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • BEforUA (Belgium for Ukraine) przy pomocy Maltańskiej Służby Medycznej dostarcza w darze dla Ukrainy kolejne 7 ambulansów - w sumie to już 20 specjalistycznych samochodów, sprzęt medyczny i lekarstwa!


  Jeden ambulans trafi do miejskiej przychodni w Bucha, która cały czas działa, ale już nie ma żadnej karetki. Drugi ambulans jedzie do Mikołajowa, miasta położonego w połowie drogi między Odessą a Chersoniem. Karetka będzie używana w czerwonej strefie i będzie służyła do transportu rannych do trzech szpitali w Mikołajowie. Kolejny samochód dla pogotowia ratunkowego w Сhopovychi - miasto położone między Kijowem a Lwowem, w którym znajduje się centrum operacyjne, i które przyjmuje dużą liczbę rannych. Karetka będzie używana do codziennych przewozów ze szpitali na południu od Сhopovychi.Ambulance 4 i 5 będą służyły do transportu rannych z czerwonej strefy do szpitali w Kijowie i okolicach. Karetka 6 dla szpitala w Kijowie, z przeznaczeniem dla czerwonej strefy Charkowa. Siódmą otrzyma Charkowski Instytut Chirurgii.Kolejnych 7 karetek przyda się - i to bardzo, choć wszyscy chcielibyśmy, by służyły innym celom.Zespoły maltańskie stale organizują transporty humanitarne na Ukrainę, jeśli możesz wesprzyj nasze działanie - 

  https://zrzutka.pl/chh5dw , lub poprzez inne formy wsparcia, które znajdziesz na  zakonmaltanski.pl

  o4a0616ce81e5b8b.jpeg

  .

  u8aa6e3e9a0d5e66.jpeg

  s7fb5537d931e59d.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • 24.04.2022

  BEforUA (Belgium for Ukraine) przy pomocy Maltańskiej Służby Medycznej przekazali (23/24 kwietnia) kolejnych 8 ambulansów. W sumie, w kwietniu, na Ukrainę dotarło 13 kartek ratunkowych z wyposażeniem, do tego znacząca pomoc w postaci lekarstw i żywności. Precyzyjne przekazanie tak ważnej pomocy jest możliwe dzięki istniejącym w Ukrainie strukturom Maltijskiej Sluzby Dopomohi, współtworzonej po 2014 roku przez Maltańską Służbę Medyczną.

  x47b7576b6f020a9.jpeg

  27.04.2022

  p94835eeef6f279f.jpeg

  26 kwietnia ukazał się raport podsumowujący 2 miesiące pomocy udzielanej przez Zakon Maltański Polska dla Ukrainy - https://zakonmaltanski.pl/realizowana-pomoc/


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Na stronie internetowej Zakon Maltański w Polsce ukazał się Raport: "Pomoc dla Ukrainy" za okres 4 tygodni.

  https://zakonmaltanski.pl/realizowana-pomoc/

  W imieniu uchodźców z Ukrainy dziękujemy wszystkim za wsparcie jakiego udzielacie i prosimy o jeszcze. Wszelkie otrzymane środki są kierowane na realizację najpilniejszych zadań. Informacje w tym zakresie otrzymujemy bezpośrednio od Maltijskiej Sluzby Dopomohi.

  Pamiętajcie również o 1% - w ten sposób zwiększacie możliwości naszych działań (informacje nt. nr KRS organizacji maltańskich znajdują się na głównej stronie www.

  c5b0ad55a2b871a9.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Liczba uchodźców wojennych z Ukrainy przekroczyła 1,5 milion osób, a prognozy mówią o podwojeniu tej liczby w krótkim czasie.

  12 marca – 17 doba – ponad 1,5 milion uchodźców w Polsce

  Na apel Zakonu Maltańskiego do Polski przyjechali ratownicy medyczni z maltańskich związków narodowych z Niemiec, Czech, Belgii, Anglii Estonii oraz Litwy i obserwatorzy z Malteser International. Wszyscy przywieźli dary dla uchodźców, niektórzy pełnili kilkudniowe dyżury w naszych punktach  przy granicy w Krościenku i Hrebennym. Najczęstszymi problemami medycznymi są np. infekcje i przeziębienia u dzieci i starszych osób, ale były też przypadki ewakuacji medycznej z użyciem ambulansu osób z obciążeniami wielonarządowymi czy pacjenta onkologicznego. Obok konkretnej pomocy ważnym jest, że wolontariusze z zagranicy zabiorą do swoich krajów realne świadectwo i emocje, które nabierają innego wymiaru po kontakcie z tragedią ukraińskich uchodźców.

  W Chorzowie uruchomiliśmy magazyn o powierzchni 1500 m2, w którym odbierana jest i redystrybuowana materialna pomoc płynącą z Polski i zagranicy. Oddziały MSM w: Krakowie, Krzeszowicach, Andrychowie, Kętach, Nysie, Krośnie i Katowicach cały czas przyjmują darowizny w postaci leków, artykułów spożywczych, koców, śpiworów, które po sortowaniu jadą do Ukrainy (Lwów, Sambor, Narol, Drohobycz, Iwano-Frankiwsk, Korczowa po stronie UA) i na granicę w Krościenku, Medyce i Korczowej. W sumie 33 transporty.

  Uruchomiony został moduł szybkich płatności w systemie PayPal w USD, EURO, CHF, który również obsługuje płatności kartami kredytowymi. Trwają prace nad uruchomieniem systemy T-pay.  Prosimy o przekazanie tej informacji dla zagranicznych donatorów – więcej informacji: https://zakonmaltanski.pl/general-info/

  W imieniu uchodźców z Ukrainy, dziękujemy za wszelkie wsparcie finansowe.

  p72b43618f8456b2.jpegr8a23dd9d94478f3.jpegdb7fba6e94e5147b.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • 08 marca - 13 doba

  Liczba uchodźców wojennych z Ukrainy przekroczyła 1 milion osób, a prognozy mówią o podwojeniu tej liczby w krótkim czasie.

  Zakon Maltański Polska rozwija działania pomocowe Ukrainie rozpoczęte 25 lutego. Oszacowaliśmy wartość strumienia pomocy  w pierwszych 7 dniach, na 2 mln PLN, a jutro, po dwóch tygodniach przekroczy ona 4 mln PLN. W pierwszych dwóch dniach działaliśmy grupą 30 osobową, teraz intensywnie pracuje: 30 osób w sztabie, 100 poza sztabem, a blisko 200 wspiera nasze działanie, w tym inne organizacje, ngo'sy, firmy.

  Przygotowujemy się na odbiór międzynarodowej pomocy organizowanej we współpracy z Malteser International oraz już płynącej z zagranicy od innych osób. W tym celu powstał magazyn (Chorzów) i centra dystrybucji. Równolegle, dzięki współpracy z Pomocą Maltańską na Ukrainie, staramy się precyzyjnie dopasować pomoc, która płynie za wschodnią granicę. To są ogromne wyzwanie logistyczne.

  Otrzymywane pieniądze wykorzystywane są na bieżąco na zakupy: żywności, lekarstw, sprzętu medycznego, środków technicznych (np. power banki, generatory prądotwórcze..), sporym kosztem jest drożejące paliwo do aut. Część darów otrzymujemy w naturze.

  Dziękujemy za Wasze wsparcie akcji "Pomoc dla Ukrainy 2022".

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Katowice. Kwatera Główna. 4.03.2022

  Raport.

  Po kilkugodzinnym zwożeniu darów sortowaniu oraz pakowaniu wolontariusze Pomocy Maltańskiej z Katowic dostarczyli pomoc humanitarną do czterech punktów: 

  1. Punkt Recepcyjny przy Caritas Archidiecezji Katowickiej Śląskie - przekazano głównie środki opatrunkowe, chemia gospodarcza, słodycze.

  2. Punkt przy Wyższym Śląskim Seminarium Duchowym w Katowicach - gdzie pomoc trafiła natychmiast dla dzieci i niemowląt - przekazano koce oraz pościel.

  3. Dworzec PKP Katowice, gdzie udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przekazano slodycze dla osób, które właśnie przyjechały.

  4. Śląski Urząd Wojewódzki, Wydział Zarządzania Kryzysowego, gdzie pomogliśmy w transporcie żywności oraz pracowników Wydziału.

  Dodatkowo:

  - stały kontakt z Grobnikami, Krakowem, Kombornią oraz harcerzami z Knurowa.

  - koordynacja organizacji mieszkań dla uchodźców.

  Harmonija współpraca ze służbami mundurowymi ! Dziękujemy!

  Jeśli chcesz pomoc działania wpłać teraz https://zrzutka.pl/chh5dw


  www.zakonmaltanski.pl


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W związku z militarnym atakiem Rosji na Ukrainę Związek Polskich Kawalerów Maltańskich

oraz działająca w jego strukturach Maltańska Służba Medyczna prowadzi program pomocy poszkodowanym i uchodźcom z Ukrainy. 

Program obejmuje (m.in.) wsparcie medyczne realizowane w Ukrainie za pośrednictwem maltańskich struktur tam obecnych, udzielanie szerokiego wsparcia (medycznego i materialnego) uchodźcom wojennym z Ukrainy w Polsce. Aktualnie prowadzimy: punkty pomocy na granicy, punkt pomocy medycznej i relokacyjny w Komborni, centrum dla uchodźców w Grobnikach, transporty humanitarne, zbiórki leków oraz pomoc w znalezieniu bezpiecznego schronienia - w Katowicach (sztab), Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Radomiu, Krzeszowicach, Nysie. Przed Zakonem Maltańskim w Polsce stoi ogromne zadanie logistyczne związane z redystrybucją pomocy, która płynie od maltańskich struktur z Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwajcarii, Niemiec.

vceb5a3a27ff1bf2.jpegZaangażuj się i wpłać teraz darowiznę za pomocą platformy (*) https://zrzutka.pl/chh5dw. Prześlij wiadomość 20 znajomym. Razem możemy więcej!  


Maltańska Służba Medyczna przez kilka lat szkoliła ratowników medycznych w Ukrainie, organizowała transport rannych z Majdanu, w czasie pandemii Covid szkoliła odpowiednie służby cywilne (ok. 2000 osób) oraz przekazała pomoc w postaci znacznej ilości środków higieny oraz ochrony osobistej. Już dzisiaj przeszkolone struktury oraz dostarczony sprzęt medyczny służą Ukraińcom, jednocześnie MSM - dzięki tym kontaktom - może realizować pomoc w sposób najbardziej precyzyjny i skuteczny.

ecc75ce8f60c4ddf.jpegRaport z realizowanej pomocy możesz przeczytać na: http://zakonmaltanski.pl/realizowana-pomoc/


(*)Darczyńcy mogą odliczyć przekazaną darowiznę na cele statutowe w rocznym zeznaniu PIT

od osób fizycznych i CIT od osób prawnych. Każdy darczyńca otrzyma potwierdzenie mailowe

od zrzutka.pl o wpłacie, które należy zachować.

 a77a223e2b7112e8.jpeg

Prosimy osoby, które chciałyby wesprzeć tę inicjatywę o wpłaty na konto:

WPŁATY W PLN

Fundacja Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna: 66 1140 2017 0000 4402 1300 0856,

z dopiskiem: darowizna na cele statutowe – pomoc uchodźcom z Ukrainy.

WPŁATY W EURO

Fundacja Pomoc Maltanska – Maltanska Słuzba Medyczna

Numer rachunku Euro 21 1140 2004 0000 3712 0947 7219

Numer rachunku IBAN PL21 1140 2004 0000 3712 0947 7219

Numer BIC BREXPLPWMBK

WPŁATY W USD

Numer rachunku 76 1140 2004 0000 3312 0947 7201

Numer rachunku IBAN PL76 1140 2004 0000 3312 0947 7201

Numer BIC BREXPLPWMBK

Kontakt:

– dla osób / instytucji chcących udzielić pomocy:

Marcin Świerad  [email protected]

Hanna Wesołowska – Starzec: [email protected]

 

Z wyrazami szacunku,

Jerzy Baehr, Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich

Marcin Świerad, Prezes Zarządu Fundacji Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna

www.zakonmaltanski.pl

9k=


English below:

February 28th - 5th day - approx. 320 thousand refugges in Poland

1. Maltese Medical Corp (MSM) formed a first aid service point on the main train station in Cracow. We are currently organizing a second point next to the train station which will also have a defibrillator, amongst other equipment.

NEEDS - additional equipment, including first aid kits, personnel - volunteers and doctors.

2. We are organizing a transport of medical equipment for the Ukrainian Order of Malta Volunteers from Ivano-Frankivsk. The volunteers built a soup kitchen, first aid service point, as well as a small hospital. We are organizing a large transport (a large truck) with medical equipment to Lviv, which is donated from the Polish National Strategic Stockpile (ARM).

3. We started to collect money using the zrzutka.pl platform https://zrzutka.pl/chh5dw


4. We are transporting COVID-19 tests (valued at more than 12,000 PLN) received as a donation - thank you!5. Malteser Hilfsdienst in collaboration with Malteser International donated four buses to the Maltese Medical Corps (MSM). WE WILL NEED MONEY FOR FUEL!

The buses will have supplies including blankets, mattresses, sleeping bags, and food collected and purchased in Silesia on the way to the transit depot in Kombornia


6. We are receiving donations in Order of Malta collection centers in: Cracow, Warsaw, Katowice, Radom, Grobniki, and Nysa.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 67

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

892 092 zrzutki

i zebrali

833 283 302 zł

A ty na co dziś zbierasz?