id: cr8pk3

EGZOSZKIELET we Wrocławiu

EGZOSZKIELET we Wrocławiu

Aktualności 3

 • Viking pyta, nie błądzi!


  MOBILE VIKINGS POLSKA

  Wirtualny operator komórkowy z realną społecznością. 💪🏻  ZNOWU Z NAMI ! HURRA !

  Tym razem: VIKINGOWIE ZAMIENIAJĄ GB NA CZYSTE DOBRO! 💪


  Pamiętasz jak grając 50 godzin – bez przerwy! 😇 – w #Cyberpunk2077,

  uzbieraliśmy 12400 zł na #egzoszkielet? 🎮🦿Zbieramy na niego dalej! 

  🙌

  Rozpoczyna się IV etap akcji "Szalupa Ratunkowa", w czasie której niewykorzystany internet

  możesz wymienić na pomoc Fundacja SENSoR! 💥


  Spróbuj i przekonaj się, że dzielenie się daje kosmiczne efekty! 🦿🚀🌛


  Masz czas tylko do 25 stycznia:

  http://bit.ly/KosmicznaSzalupa

  💜 #DlaSwoichWszystko #DlaWszystkichWszystko  Fundacja Sensor popiera:


  BĄDZ CZĘŚCIĄ ZAŁOGI

  Oddanie numeru pod banderę Mobile Vikings to tylko początek. Zakładając hełm, stajesz się częścią sieci, która nie składa się z numerów, a z ludzi. Co to znaczy? Że zamiast armii botów do pomocy masz najlepszy Help Desk świata. A zamiast wydawać pieniądze na reklamy z celebrytami robimy #DlaSwoichWszystko!  Czytaj więcej
 • Dlaczego właśnie we Wrocławiu ?

  Podczas Projektu Mosty 20 czerwca 2015 roku, autor zrzutki, przełamał chyba wszystkie możliwe bariery i wszedł w Egzoszkielecie na Kładkę Nabycińską przy ul. Legnickiej we Wrocławiuudowadniając iż bariery tkwią głównie w umyśle.


  To właśnie w Mieście Wrocław, moim zdaniem najbardziej przystosowanym miastem w Polsce, tu gdzie najprawdopodobniej zamieszkuje największa liczba osób z niepełnosprawnościądostępne są wszystkie pojazdy MPK Wrocław ułatwiające przemieszczanie się osób z niepełnosprawnością.


  To w 2014 Egzoszkielet pojawił się po raz pierwszy we Wrocławiu, z Tobą ściągniemy go ponownie.

  Wejdź w link - https://www.wroclaw.pl/egzoszkielet-pomaga-w-rehabilitacji-w-szpitalu-we-wroclawiu  Czytaj więcej
 • Zapowiedź w Faktach TVP3 Wrocław, a będzie jeszcze w Teleexpressie.


  Kliknij a przełączy Cię na reportaż p. Moniki Drążewskiej - dziękujemy


  x125a2082169f45a.png


  Czytaj więcej

Opis zrzutki

EGZOSZKIELET 👌 WE WROCŁAWIU

🔊 Coś więcej niż zrzutka to dla Tysięcy 👣 osób Realna Pomoc 🦾 w reedukacji chodu. Pozwól zrobić pierwszy krok 🦿


🔊 Po co ?

Pozwól umożliwić i daj szansę tysiącom osób, po wielu latach siedzenia 👨‍🦽 na wózku lub leżenia po prostu wstać 🚶‍♂️ na nogi i móc ponownie spojrzeć na Świat 💜 z innej perspektywy.

Ułatwić powrót do sprawności a czasem i samodzielności. 👉 Egzoszkielet pozwala na wykonywanie ruchów wstawania i siadania na krześle oraz 🚶‍♀️chodu w sposób naturalny z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami.


🔊 Co to Egzoszkielet ?

To przenośny bioniczny szkielet z siłownikami, 💪 które umożliwiają ruch. Jest najbardziej innowacyjnym, najłatwiejszym w obsłudze i najlepiej dostosowany do rehabilitacji egzoszkielet na świecie! Ekso GT/NR to nie tylko najnowocześniejsza technologia, ale kompletny program neurorehabilitacyjny ! 💚🔊 Kto skorzysta ?

Osoby z: Całkowitym uszkodzeniem rdzenia do wys.C7 włącznie;

· Częściowym uszkodzeniem rdzenia (na dowolnym poziomie);

· Po incydencie udarowym;

· Stwardnieniem Rozsianym;

· Mózgowym Porażeniem Dziecięcym;

· Zespołem Guillaina-Barrego;

· Przebytym urazem czaszkowo-mózgowym;

· Neuroboreliozą;

· Innymi chorobami neurologicznymi charakteryzującymi się problemem z chodem lub brakiem możliwości chodu;


Chcesz nam pomóc w zrzutce? Zostań Ambasadorem! Otrzymasz własną skarbonkę, w której napiszemy coś o Tobie 🥰


W Grudniu 2020 💜 Mobile Vikings Polska podczas premiery Cyberpunk 2077 💛, przy współpracy z i dla Fundacji Sensor oraz Harmony Clinic pracownicy społecznościowej sieci telefonii 📲 komórkowej, zorganizowali zbiórkę na Egzoszkielet. Za uzbieraną kwotę już w marcu 2021 ruszają turnusy z użyciem Ekso NR we Wrocławiu. 10 dni zabiegowych podzielonych na przygotowanie do i wejście w Egzoszkielet.

l9b7a780d7c85de8.png

Dziękujemy Mobile Vikings Polska - mega zespół, turbo robota i extra kreatywne flow 💜

j4361ea81cdb2c5c.png

Aktualnie przygotowują się już 3 osoby, jednak aby ruszyć z turnusami, 👉 potrzebujemy uzbierać jeszcze dla dwóch osób kwotę 8600 zł. 🔔 Dlaczego ❓ Ponieważ chcemy dotrzymać obietnicy: 10 osób podczas zbiórki otrzyma wspominany darmowy turnus rehabilitacyjny. Gwarancją turnusu było zebranie 💰 43000 zł. na ten cel. g0f107e1078fd099.png💚 Uzbieraliśmy 11.891,22 zł.


📢 Zgodnie z deklaracjami zrealizujemy turnus dla 10 osób.✅ Pierwszy to turnus Wiosenny, w którym udział weźmie 5 osób, przechodząc przez indywidualnie dobrany program❗ rehabilitacji z użyciem Egzoszkieletu. Bardzo ważnym ♿aspektem jest prawidłowe przygotowanie, stąd każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z sesji na elektro-stymulatorze *Schufried ⚠ (* opis na końcu Zrzutki).


Dzięki🆗 stałej współpracy Fundacji Sensor z Harmony Clinic, każdy uczestnik zostanie objęty cyklem terapeutycznym z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu *Kinect *Alfa i *Indiba. Dodatkowo biorący udział w turnusie otrzymają wsparcie psychologiczne, konsultacje u dietetyka, sesje akupunktury lub skorzystają z masażu.


Ekso GT/NR został zaprojektowany z myślą o ośrodkach, gdzie w ciągu dnia terapeuci mają kontakt z różnymi pacjentami. Nakładany jest na ubranie pacjenta, a samo dopasowanie urządzenia zajmuje około 5 minut. Egzoszkielet umożliwia prowadzenie funkcjonalnej rehabilitacji, chodu oraz ćwiczeń polegających na przenoszeniu obciążenia między stronami.

Oprogramowanie Step Generator to optymalny dobór parametrów treningu, tak aby pacjent zaczął jak najszybciej chodzić. Różne tryby treningowe pozwalają na dopasowanie się urządzenia do postępów; narzędzie kontrolowania poprawności i symetryczności wykonywania ruchów z punktu widzenia biomechaniki chodu.


🔊 Ile kosztuje Egzoszkielet Ekso NR ?

149,000 netto Euro + vat oraz dodatkowe opłaty związane z zakupem.

Producent Ekso Bionics.

*Prognozowana cena zakupu z opłatami po konsultacji z wyłącznym dystrybutorem.


Dlaczego właśnie we Wrocławiu ?

Podczas Projektu Mosty 20 czerwca 2015 roku, autor zrzutki, przełamał chyba wszystkie możliwe bariery i wszedł w Egzoszkielecie na Kładkę Nabycińską przy ul. Legnickiej we Wrocławiu, udowadniając iż bariery tkwią głównie w umyśle.


To właśnie w Mieście Wrocław, moim zdaniem najbardziej przystosowanym miastem w Polsce, tu gdzie najprawdopodobniej zamieszkuje największa liczba osób z niepełnosprawnością, dostępne są wszystkie pojazdy MPK Wrocław ułatwiające przemieszczanie się osób z niepełnosprawnością.


*Schufried Stimulette den2x to nowe rozwiązanie stymulacji mięśni odnerwionych, jest kompaktowym, dwukanałowym wydajnym urządzeniem do elektroterapii, które można stosować tylko w przypadku odnerwionych mięśni. Bardzo łatwe w obsłudze i czytelne menu. Urządzenie umożliwia zaprogramowanie oraz przypisanie do klawiszy funkcyjnych do 12 indywidualnych kształtów dwufazowych impulsów elektrycznych.


*Kinect - jest to zestaw do wirtualnej rehabilitacji. System działa w oparciu o czujnik ruchu rozpoznający ruchy poszczególnych części ciała we wszystkich płaszczyznach (XYZ) i niewymagający stosowania żadnych kostiumów, rękawic, czy umieszczania na ciele pacjenta markerów. Zapewnia dokładne odwzorowanie ciała pacjenta w wirtualnym świecie.


*Alfa - Platforma stabilometryczna ALFA służy do oceny równowagi pacjentów na stabilnym podłożu, to nowoczesna platforma stabilometryczna umożliwiająca zarówno ocenę, jak i trening równowagi pacjentów neurologicznych i ortopedycznych. Urządzenie to pomaga zwiększyć sprawność pacjentów po urazach głowy, udarach, a także chorujących na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i posiadających dysfunkcje mięśniowe.


*Indiba - może skrócić czas powrotu do zdrowia po innych zabiegach, jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne, a wyniki można zobaczyć już po pierwszej sesji. Jak działa INDIBA® Deep Care Technologia INDIBA ® oparta jest o opatentowany system Proionic®, technologia INDIBA® Deep Care generuje trzy efekty biologiczne: biostymulację, unaczynienie i hiperaktywację. Procesy te zwiększają metaboliczną aktywność komórek, przepływ krwi i krążenie, jednocześnie poprawiając natlenienie tkanek i komórek. Efekty wspierają również tworzenie nowego kolagenu, detoksykację tkanek i wspomagają drenaż limfatyczny. INDIBA® powoduje również zwiększenie proliferacji komórkowej.


Więcej informacji na temat Egzoszkieletu:


Egzoszkielet Ekso GT/NR umożliwia trening chodu za pomocą kilku różnych trybów:

·       FirstStep – zadanie użytkownika polega na prawidłowym przeniesieniu ciężaru ciała na nogę przeciwną do wykonywanego kroku. Jeżeli fizjoterapeuta uzna, ze zadanie zostało wykonane poprawnie- za pomocą przycisku wyzwala każdy kolejny krok;

·       ProStep – użytkownik wykonuje krok poprzez przesunięcie bioder w bok i przód. Egzoszkielet rozpoznaje, że pacjent osiągnął optymalną pozycje i pomaga w wykonaniu kroku;

·       ProStep Plus – program umożliwiający połączenie koordynacji czujników odciążenia w podeszwach oraz przeniesienia ciężaru ciała. Użytkownik wykonuje krok poprzez przesunięcie bioder w bok i odciążenie czujnika znajdującego się w podeszwie;

Tryb Smart Assist to innowacyjne i unikatowe w odniesieniu do podobnych urządzeń rozwiązanie techniczne, które pozwala pacjentom używać maksymalnej możliwej do uzyskania przez siebie siły do chodzenia. W zależności od celu treningu, terapeuta może ustalić konkretną wartość siły, z jaką Ekso GT/NR ma wspomagać ruch pacjenta lub też pozwolić urządzeniu na automatyczne wykrywanie siły z jaką oddziałuje pacjent i dopasowywanie do tego siły z jaką wspomaga ruch w czasie rzeczywistym. Przykładowo terapeuta może ustawić większą siłę wspomagania, aby skoncentrować się na jakości chodu, lub mniejszą siłę wspomagania, aby skupić się na rozwijaniu ruchu inicjującego chód.

Dostępne tryby pracy modułu Smart Assist to:

·       Bilateral Max Assist – urządzenie używa maksymalnego poziomu wspomagania, od pacjenta nie wymaga się żadnego oddziaływania kończynami dolnymi na urządzenie, do inicjacji ruchu jest potrzebna umiejętność utrzymania równowagi i przenoszenia obciążenia między stronami;

·       Adaptive Assist – pacjent wkłada w ruch tyle siły, ile potrafi, urządzenia automatycznie wykrywa i dodaje brakującą siłę, w efekcie czego chód pacjenta jest płynny. Terapeuta otrzymuje informację zwrotną o sile, z którą urządzenie wspomaga pacjenta, aby był w stanie zrealizować krok w określonym czasie;

·       Fixed Assist – każda z nóg Ekso GT/NR pracuje z określonym poziomem wspomagania (0 – 100), dzięki czemu pacjent wykonuje kroki w określonych odcinkach czasu. Wartości poziomu wspomagania są ustalane na podstanie informacji uzyskanych podczas pracy w trybie Adaptive Assist, dzięki czemu terapeuta może śledzić wpływ różnych trybów treningu na progres procesu rehabilitacji.


Od niedawna, wraz z aktualizacją Smart Assist, urządzenie posiada również funkcje:

 

·       PreGait - innowacyjny tryb przygotowujący pacjentów do treningu chodu poprzez szereg ćwiczeń takich jak trening równowagi z informacją zwrotną, przysiady, unoszenia kolan oraz kroczenie w miejscu.

·       FreeGait - chód bez wspomagania, z ramą służącą głównie do stabilizacji pacjenta.

·       QuickFit - teraz urządzenie jest w stanie zapamiętać również parametry poprzedniego treningu danego pacjenta, dzięki czemu czas spędzony na dopasowaniu urządzenia między sesjami jest jeszcze krótszy!


Nowy dotykowy kontroler eksoView został zaprojektowany, aby ułatwić obsługę urządzenia. Dzięki dużemu wyświetlaczowi, widocznym statystykom i wskazówkom dźwiękowym służącym do poprawy chodu, jest intuicyjny, łatwy w ustawieniu i zapewnia informacje zwrotne w czasie rzeczywistym, aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać Twój czas z pacjentem.


Ostatnią ważną rzeczą jest możliwość rozbudowy urządzenia o integrację z modułem do FES (funkcjonalnej elektrostymulacji), co pozwoli na jeszcze lepsze usprawnianie pacjentów.


Biofeedback

Egzoszkielet Ekso GT/NR jest w stanie dostarczyć pacjentowi dźwiękową informację zwrotną. Pomaga on w przekazaniu pacjentowi informacji, czy prawidłowo wykonuje przenoszenie obciążenia podczas inicjowania kroku (w odniesieniu do poprawności ruchu wykonywanego w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej). Tryb treningu wykorzystuje się do określenia właściwych zakresów ruchu przy przenoszeniu obciążenia, gdy przygotowuje się pacjenta do przejścia z pracy w trybie FirstStep do ProStep.


Ekso Pulse

Egzoszkielet Ekso GT/NR potrafi również rejestrować dane dotyczące przebiegu terapii i przesyłać je po zakończeniu sesji na serwery zewnętrzne. Każdy posiadacz Ekso, jeżeli ma również dodatkową usługę Ekso Pulse może po zakończeniu sesji przeglądać on-line oraz eksportować dane z sesji, takie jak liczba kroków, czas sesji, ustawienia wspomagania itd. Pozwala to na lepszy wgląd w progres pacjentów, planowanie kolejnych sesji dzięki analizie danych z poprzednich sesji i kontrolować wykorzystanie urządzenia.


Egzoszkielet Ekso GT/NR jest także najlepiej przebadanym naukowo egzoszkieletem na rynku. Został opracowany na podstawie ponad 100 badań naukowych i testów klinicznych na całym świecie.

Zalety stosowania Ekso GT/NR – dla ośrodków:

·       Zwiększenie grona odbiorców usługi rehabilitacyjnej;

·       Optymalizacja czasu pracy terapeutów i wykorzystania zasobów w ośrodku dzięki bardzo krótkiemu czasowi potrzebnemu na dopasowanie urządzenia do pacjenta i małej przestrzeni wymaganej do przechowywania sprzętu;

·       Zwiększenie kompetencji personelu dzięki bardzo dobremu, sprawdzonemu systemowi szkolenia terapeutów przez praktyków.

Zalety stosowania Ekso GT/NR – dla terapeutów:

·       Wyjątkowa metoda reedukacji właściwego wzorca chodu;

·       Zmniejszenie fizycznego obciążenia terapeutów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności i powtarzalności treningu z punktu widzenia prawidłowej biomechaniki ruchu;

·       Ułatwia poznanie nowoczesnych technologii i ich oddziaływania na pacjenta dzięki uzyskiwaniu obiektywnych danych na temat postępów rehabilitacji;

·       Możliwość dopasowania do potrzeb pacjenta poprzez zmianę długości i wysokości kroku oraz czasu trwania fazy przenoszenia;

·       Wymuszenie optymalnego sposobu przenoszenia obciążenia podczas ruchu;

·       Zwiększony efekt terapeutyczny dzięki wskazówkom dźwiękowym podczas treningu;

·       Możliwość dopasowania urządzenia do pacjentów spastycznych poprzez modyfikację czasu trwania ruchu siadania, wstawania i przenoszenia;

·       Niwelacja negatywnych efektów przykurczów dzięki opcji dopasowania zakresu kątów w stawie biodrowym i kolanowym;

·       Minimalizacja ryzyka obtarć i odcisków dzięki odpowiednio zaprojektowanym elementom mocującym kończyny do urządzenia.

 


Wpłacający 40

DB
Dariusz Braun
1 000 zł
 
Dane ukryte
200 zł
NJ
NAUKA JAZDY GOMAN GRZEGORZ KUŹMIN
200 zł
K
Krasny
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BB
Bogumiła Borecka
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

624 014 zrzutek

i zebrali

375 013 737 zł

A ty na co dziś zbierasz?