Wydanie płyty Wandering Songs
Wydanie płyty Wandering Songs
Nasi użytkownicy założyli 1 226 283 zrzutki i zebrali 1 348 390 066 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Wandering Songs to projekt inspirowany szopskim zaśpiewem i nieprzewidywalnymi aksakowymi rytmami, greckim namiętnym laiko oraz mazowieckimi przyśpiewkami wywijanymi bez końca na dwa i trzy, czyli muzyką i śpiewem, które są mi bliskie, na których się wychowałam, które udomowiłam. Są to bułgarskie pieśni tradycyjne, piosenki Mikisa Teodorakisa i Giorgosa Hatzinasiosa w aranżacjach Jarosława Bestera, piosenki, które dostałam w prezencie od tradycyjnego skrzypka Bartosza Niedźwieckiego i od Aleksandry Bilińskiej, a które zaaranżowała Anna Ignatowicz-Glińska.
Pieśni wędrują od zawsze. To o nich Wilhelm Tappert powiedział, iż są „najbardziej niestrudzonymi turystami na świecie”.
Wszystko więc zaczęło się od "Drogi" - pieśni-metafory, którą nagraliśmy dla uchodźców i wędrowców - tych przymusowych i tych dobrowolnych.
Muzycy również wędrują od zawsze i spotkane pieśni czynią swoimi, aby móc przenieść je dalej – w przestrzeniach i czasach. Artyści, dzięki którym wędrują pieśni, które zawsze chciałam zaśpiewać, nadają ich brzmieniu niepowtarzalnych, oryginalnych barw, które wyrastają z głębi ich muzycznych wielokulturowych doświadczeń. To "supergrupa" z ogromnym indywidualnym dorobkiem muzycznym!
Kto ją tworzy?
Marta Maślanka / Dorota Błaszczyńska-Mogilska / Aleksandra Demowska-Madejska
Kacper Malisz / Bart Pałyga / Wojciech Pulcyn / Wojciech Lubertowicz
Na płycie będzie można usłyszeć także znakomitych gości. Kogo?
Grażynę Auguścik, Zosię Zaborowską i Kacpra Siejkowskiego (wokalny zespół "Łada"), Rafała Grozdewa
Fot. Marcin Bałaban / / EtnoKraków/Rozstaje
Na co konkretnie zbieramy?
Po pierwsze - na realizację nagrań (nagrywamy w Studiu S4 im. Jerzego Wasowskiego w Polskim Radiu) którą ogarnia niestrudzony i zaprawiony w folkowych brzmieniach Jacek Gładkowski.
Po drugie - na produkcję muzyczną (mix, mastering), którą zajmują się czarodzieje dźwięków ze studia AsOne - Activator Mario Dziurex i Jarek "Smok" Smak.
Po trzecie - na opracowanie graficzne wydawnictwa płytowego, za które odpowiedzialna jest twórczyni najpiękniejszych grafik i murali w temacie muzyki tradycyjnej i folku - Czarli Bajka, przy współpracy fotograficznej Kacpra Malisza - człowieka wielu talentów.
Fot. Kacper Malisz
I jeszcze moje krótkie bio... Kim jestem?
Etnomuzykolożka, pieśniarka o bułgarskich korzeniach. Adiunktka, doktor w Zakładzie Muzykologii ISPAN (od 2012), kierowniczka Pracowni Etnomuzykologii ISPAN (od 2017), koordynatorka Pracowni Muzyki Tradycyjnej IMIT (2015-2017), współzałożycielka i prezeska Polskiego Seminarium Etnomuzykologicznego (2016-2021). Wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydz. Jazzu i Muzyki Estradowej) oraz na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (Podyplomowe Studia Muzyki Tradycyjnej, inicjatorka i współtwórczyni tych studiów, od 2018). Stypendystka w Instytucie Tradycji Ludowej na Uniwersytecie w Tampere w Finlandii (1999/2000). Wykładowczyni w Zakładzie Etnomuzykologii i Hymnologii Instytutu Muzykologii KUL (2002-2005). Wykłady gościnne: Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej UW (2007-2010); Podyplomowe Studia Etnomuzykologiczne w Instytucie Muzykologii UW (2009-2016), Podyplomowe Studia Zarządzania Kulturą w Instytucie Badań Literackich PAN (2009-2012), Podyplomowe Studia „Historia sztuki. Muzyka. Teatr i Film” w Instytucie Sztuki PAN (od 2017). W latach 2007-2015 współpracowniczka Muzeum Powstania Warszawskiego (idea, opracowanie merytoryczno-muzyczne i koordynacja cyklicznego wydarzenia „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”). Członkini Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego Oddziału Warszawskiego (od 2012) oraz Związku Kompozytorów Polskich Sekcji Muzykologów (od 2013). Jurorka przeglądów muzyki tradycyjnej i folkowej w Polsce, m.in. Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym oraz konkursu PR 2 Polskiego Radia (RCKL) „Fonogram Źródeł”.
Dyskografia i publikacje dostępne pod linkiem:
http://www.ispan.pl/pl/o-instytucie-sztuki-pan/biogramy-pracownikow-naukowych/dr-weronika-grozdewkolacinska
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
💪😍💪
Dziękujemy pięknie!
Trzymam kciuki!
Bardzo dziękujemy!